Eight Minutes of Daylight - O kapele | Bandzone.cz

Eight Minutes of Daylight progressive / Nová Paka

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

06. ledna 2020
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Imago
  Imago
 • Traders and Thieves
  Neona
 • Leaf Empire
  Neona
 • Guided Meditation
  Neona

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Zpěv, Scream

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Bio a historie

Eight Minutes of Daylight je novopacký prog-crossoverový projekt založený na začátku roku 2017 členy Edmond Wells a Durman Doll, původně jako instrumentální trio, avšak od začátku s vizí kompletní kapely.

Jako maják pro možné zájemce o post zpěváka posloužilo EP Neona, vydané v červnu 2018. Svůj účel plní a ještě téhož roku se přidává Tomáš (Tight Trail). V srpnu 2019 vychází kompletní Neona se zpěvem a kapela se intenzivně připravuje na živé vystupování, které úspěšně zahajuje premiérou v hradecké Továrně v listopadu 2019.

V hudbě Eight Minutes of Daylight se mísí naléhavé melodie s agresivními riffy, přirozený groove s lichou rytmikou a vzdušná zasněná atmosféra s temnou stísněností. Mezi významné vlivy patří například Karnivool, Norma Jean, Arcane Roots a Thrice.