Eastern Star - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Eastern Star rock'n'roll-punk / Praha

„(R.I.P. since 2007)“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

STÁHNĚTE SI ZDARMA VŠECHNY NOVÝ SONGY!!!

Eastern Star byla pražská Garage punková kapela čerpající vlivy z punkrockových, rock´n´rollových a hardrockových kapel minulosti a současnosti.

Bio a historie

EASTERN STAR vznikli v roce 2000, jako pohrobci hardcore kapel Kevorkian, Dussander a Balaclava. Ze zakládajících členů dodnes zůstává Jirka a Tomáš, v kapele se za dobu existence vystřídalo dost lidí, pořadí mi splývá, takže jenom jména: Kapslík, Milan Trachta, Petr Hemerka, Lógr, Aleš Duba, David Holý. V roce 2001 nahráváme 5 ti písňové mini CD „Raising The Dead“ u Pavla Hejče ve Vršovicích, vydáno je svépomocí, nákladem asi 300 ks. O dva roky později kapela nahrává full CD „Bitterending“, tentokrát u Zdeňka Šikýře v Hostivaři, CD vyšlo jako společné úsilí Hopewell records/Bulldog records. Po nahrání „Bitterending“ dochází k výrazné změně, za mikrofonem střídá Milana Trachtu David Holý, hrající v té době ještě ve Phantoms On Fire. Asi před rokem a půl pak dorazil Honza Andreovský na basu, původně člen Universal Young Musicians. Na konci roku 2004 kapela nahrává v Professional Sound Studio u Pavla Hejče zatím poslední full CD „Get Ready To Ride Hard“, které později vydává opět Bulldog Records. Pavel Hejč zároveň výrazně pomáhal s produkcí alba. V průběhu natáčení kapela točí svůj první klip, kameru a střih dělal Libor Dostál a dodatečnou pomoc poskytl Bryndák. Klip se nachází i na CD „Get Ready To Ride Hard“. Kapela  pak prochází řadou personálních změn. Největším přínosem je příchod nového kytaristy Davida Vály. No to odchází zpěvák David Holý, který je po necelém roce nahrazen Jirkou Nedvídkem aka Medvídkem z Anyway. Následně kapelu opuští i bassák Honza a jeho post nahradil Jirka Koutný (Rude Guerilla, Discoheroes). Na konci roku 2007 kapelu opuští David Vála a Jirka Nedvídek a zakládající členové Jirka Dražan a Thomas se rozhodnou činnost EASTERN STAR ukončit.