Dysangelium - O kapele | Bandzone.cz

Dysangelium death-metal / Pardubice

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

12. července 2021
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Mohamord
  Mohamord
 • Lepromancer
  Mohamord
 • Holykaust
  Holykaust
 • Apocalyptic
  Holykaust
 • Maniachrist
  Maniachrist
 • War
  Maniachrist

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Growl, Scream
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Bio a historie

BIOGRAFIE

Česká deathmetalová kapela Dysangelium vznikla 10.4.2011. Zakládajícími členy byli Vihar, který dříve působil jako kytarista v Klan a Ctibor, jenž doposud bubnoval v Sabathory. Do půl roku od vzniku se sestava Dysangelium ustálila a skupinu tak doplnili zbylí tři členové, a sice zpěvák Nekro, který působil v kapelách Zordon a Puritania, Oťák, jenž hrál na baskytaru v Sinside a druhý kytarista Dědek.

Tato sestava zůstává téměř šest roků beze změn, nahrává alba Maniachrist (2012) a Holykaust (2014), absolvuje přes sto koncertů po českých a zahraničních klubech a několik koncertních mini-tour. V roce 2015 se ji dostává cti hrát s legendárními Krabathor a stát se součástí českých a slovenských zastávek Death Raid Over Europe po boku Grave a Malevolent Creation. Kapele nejsou cizí ani benefiční akce a účastní se i mnoha festivalů, z nich největšími jsou Brutal Assault, Czech Death Fest a Gothoom Open Air Fest.

První změna v sestavě Dysangelium nastává na konci roku 2016, kdy kapelu opouští baskytarista Oťák, kterého nahrazuje Václav ze Sceletons. Koncem roku 2017 ze skupiny odchází kytarista Dědek a je nahrazen Michalem, jenž působil v Infernal Heretic. Po roce hraní, začátkem 2018, se s kapelou loučí Václav a místo baskytaristy obsazuje Láďa, který je zároveň členem kapely Okult.

V roce 2019 vydávají Dysangelium své třetí CD Mohamord. Po odchodu ze studia opouští kapelu Michal a na jeho post nastupuje Vašek ze Set My Brain, který je však po několika měsících nahrazen bývalým kytaristou Confidance, Pavlem.