Driák - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Driák punk-rock / Lánov

„Něco se chystá!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Akordeon, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

Bio a historie

Historie, aneb jak to vlastně začalo...

2002 – Na boudě zvané „Děs“ se pravidelně schází parta lidí, kteří tam vaří gulášovku a chlastaj lahváče. Mimo to tam nosej kytary a dělaj bordel do pozdních nočních hodin.

Děs 

Duben 2003 - Tůča volá Charvimu, jestli by si s nim nešel zahrát. Charvi říká, že půjde rád, ale není kam. Tůča volá školníkovi hornolánovký školy Láďovi Kadavému, jestli by nás nenechal u sebe někde hrát. Láďa jako první kapelu podpořil a poskytnul bývalou tělocvičnu.

Květen 2003 - na zkoušku se přišel podívat basák Štefan a hned druhý den přivezl na káře aparát, ale nakonec si s náma nikdy nezahrál. Vzniká název Driák.

Léto 2003 - nikdo se nediví, že Láďovi dochází trpělivost a kapela se stěhuje do nové zkušebny. Garáž v Javorníku bude fungovat jako zkušebna ještě dlouhých 6,5 roku. S novou zkušebnou přichází i nový člen. Milda pomáhal Tůčovi rozvážet noviny a když si Tůča koupil novou kytaru, Milánek dostal starou a začalo se zkoušet ve třech.

                              

2004 - Vypadá to, že basák je objeven. Pivoj, dnes basák kapely Výprodej Zeber, přijel na tři zkoušky. To bylo ale všechno:-) Kapela zkouší dál ve třech. Hraje si to co je baví a neplánuje se s tím někde předvádět:-)

Únor 2005 - Historicky první koncert. Proběhl v Horním Lánově na maturitním plese Tůčovi třídy. Milda byl na Slovensku na lyžáku, tak to bylo jen ve dvou. Začali jsme hrát po půlnoci. Rodiče maturantů začali pomalu odcházet, když Charvi s kravatou zavázanou kolem hlavy začal řezat do bicích, ale všichni maturanti a učitelé se parádně bavili a kalili. Po chvíli se to nehorázně popralo a my jsme to zabalili:-)

Prosinec 2005 - Na vrchlabském Xchatu Tůčovi pozornosti neunikla mladá holka, co tam psala že by se chtěla naučit hrát na kytaru. Dali si schůzku, ale VeVe to po chvíli vzdala, že na to nemá nervy. Nicméně od té chvíle měl Driák novou zpěvačku.

                               

2006 - "Legendární kalby" na letišti a první "velký koncert" se odehrál v semilskym kulturáku na benefiční akci.

                                Letiště

Leden 2007 - Už v tom nejsme sami:-) Vzniká další lánovská kapela Výprodej zeber a společně hrajeme v Dřevěnce Klárce na narozeninách.

                                

Duben 2007 - Zpěvačka VeVe odchází z kapely a stěhuje se za velkou louži.

                                

Květen 2007 - Kapela přišla jako slepej k houslim k basákovi Lukašenkovi, který v té době hrál v jilemnický kapele NéAsi

Říjen 2007 - Vzniká první nahrávka a to z Lánovského Kostivalu II.

                                 

2008 - Kapela pilně zkouší a hraje na několika akcích.

Prosinec 2008 - Do Lánova se nastěhoval Průža a Tůča ho pozval na zkoušku. Nebylo potřeba ho ukecávat a kapela měla novýho člena.

                                 

Březen 2009 - Kapela nahráva své první DEMO s názvem Nikdy nikde nikdajs nikec v bývalé dolnolánovské márnici.

2009 - 24 odehraných koncertů na obvyklých i neobvyklých místech..například náměstí ve Vrchlabí na 1.máje,hasičské pivní slavnosti nebo kalba vodáků.

                           

Leden 2010 - Konečně stěhování do nové zkušebny v Dolním Lánově.

                                

Únor 2010 - Nahrávání prvního CD

Březen 2010 - Vychází CD s názvem "Drobný za milion"

Duben 2011 -  Historicky první videoklip "Drobný za milion"

Květen 2011 - Draftujeme na hostování zebřího bubeníka Pecimíra jako záskok za Chárvyho v jeho pracovní i domácí vytíženosti

Říjen 2011 - Pecimírovo hostování změněno v přestup, Chárvy kapelu opouští.

Listopad 2011 - Chárvy si plní sen a zakládá metalovou kapelu.

Březen 2012 - Nahrávání druhého CD s názvem "Kam to saháš !"

Květen 2012 - U Cecek Records vychází CD Kam to saháš!

Červen 2012 - Světlo světa spatřuje videoklip na píseň Okjesní Pjeboj

Leden 2013 - Zveřejňujeme Singl 2013 s názvem Politik

Březen 2013 - Novým členem kapely se stává dodávka Fiat Ducato, který nám bude dělat společnost na cestách po koncertech

30.3.2013 - Kapela se dožívá 10 let a oslava se koná v Music clubu Bowl ve Vrchlabí, kde jako hosté vystupují Todleto Rebels, Inseminační stanice a Sarcastix

Prosinec 2014 - po vzájemné dohodě odchází z kapely Peca a do kapely vletěl Ježíšek, se kterým náš první kocnert proběhl po 2 týdnech v Pardubicích

Únor 2015 - nahráváme CD pod taktovkou Honzy Chadima