Dj Mick - O kapele | Bandzone.cz

Dj Mick electronica-pop / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Come On Darling
  Nezařazeno
 • Reversing (from incoming SOUND DESIGNED)
  Nezařazeno
 • Good Morning (from incoming SOUND DESIGNED)
  Nezařazeno
 • Three Days of Rain (Remix)
  Nezařazeno
 • Stairway By Heathen (from Everything Is Just a Rock`n`roll)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

160-193-320

Dodatečné info

ELEKTRONICKÁ HUDBA S AKUSTICKÝMI PRVKY, BEZ OMEZENÍ ŽÁNRU.

Vydaná deska u labelu Solid Session.

Info na All Music

Bio a historie

Brněnský promotér, DJ, producent a muzikant Michal Trnavský alias DJ Mick letos oslavil čtyřiatřicátiny. Svou hudební dráhu ale začíná už v šestnácti letech, kdy se svým spolužákem (DJ Marcco) zakládá rockovou skupinu V.I.L., jenž mezi jejich kamarády proslula svými „studiovými experimenty“ v pokojíčku, s výbavou nakoupenou po bazarech z kapesného studentů a splnila funkci kultovní kapely, kterou nikdy nikdo neviděl. Důležitou roli při zakládání skupiny nehrála ani tak znalost hry na jakýkoliv nástroj jako  spíš láska ke klasické bigbeatové hudbě šedesátých až osmdesátých let.

První zásadní zlom v hudební orientaci pak přišel v létě roku 1997 při návštěvě taneční party v klubu Roxy v Praze. Energie taneční hudby Micka neobvykle silně oslovila. Celá jeho kolekce cédéček klasické rockové a big beatové kultury putuje do bazaru včetně přehrávače a nastává období minidisců plných elektronických samplů s tempem někde okolo 128bpm. Naprosto propadá návštěvám tanečních klubů a raveových parties, kde celé noci vstřebává na tanečním parketu vibrace house music. Vášeň přerostla v závislost a počátkem dubna 1999 začíná pořádat v Brně (opět DJ Marcco jako společník) klubové taneční večery pod názvem Solid Session. Po další tři roky se intenzivně věnuje pořádání dalších rezidentních večerů a větších tanečních akcí po klubech v celé ČR, což přineslo množství příležitostí spolupracovat s českými a zahraničními DJs či hudebníky. S nahlédnutím pod pokličku přišel zájem o vlastní hraní z vinylů. V posledním roce druhého tisíciletí, kdy se Solid Session dostává do žebříčku deseti nejlepších klubových nocí v republice začíná zkoušet hrát na vlastních akcích. Během dalších dvou let bezesných víkendů si zahrál ve většině tanečních českých klubů a vykoušel si hraní pro různě velká a typově rozdílná publika.

V roce 2002 ovšem přichází další zlom - stagnace celé taneční scény, doprovázená celkovou ‚únavou‘ z nekonečných večerů po klubech završí přerod Micka z dýdžeje tanečního na dýdžeje zcela jiného typu. Končí s promotérstvím a hraním naživo, celou svou kolekci vinylů tentokrát přenechává nováčkům na tréning mixů. Stahuje se do ústraní, aby během dalších dvou let zkompiloval a namixoval (pro některé nepřekonatelné) dowtempové CD sety jako např. trojdílnou sérii The Golden Chilli Out nebo dvojcédéčko Mandala, které dává na výběr mezi klidným Mickovým setem a svižným breakbeatem DJe Marcca. Ten mezitím přetavil Solid Session na webové stránky s hudební hitparádou nezávislých tvůrců a založil stejnojmenný label.

Digitální mixování, úpravy skladeb, komponování melodických meziher do mixů otevřely Mickovi obzor komponování hudby počítačem. Na podzim 2005 začíná s prvními pokusy na poli vlastní tvorby a velmi rychle chápe, že chce spolupracovat s živými muzikanty. S druhou skladbou osloví charismatického zpěváka Ibeho z brněnské kytarové skupiny Woodooyoudo? a vzniká track The Blossoming, který se dobře umístil v hitparádě serveru solidsession.com a proto i umístil na výběrové kompilaci Solid Session CD1. Během roku vzniká 25 skladeb, na kterých hostují muzikanti z různých oborů. Hanka Sax známá živými vystoupeními s DJem Javasem nebo Marccem, zpěvačka Milada studující operní zpěv, v jedné skladbě se s ní v duetu objevuje opět Ibe, Axl - zpěvák a instrumentalista v několika uskupeních z rozsahem od jazzu po Led Zeppelin Revival, mimochodem on přišel s nápadem použít Plantův text do remixu Animal Farm. Kytarista, zpěvák a producent Animal F. z kapely Animal Farm předvádí svoje umění na kytaru ve skladbě Oltzkul a konečně multiinsrumentalista Placebo Domingo, Mickův hudební mentor, jenž ‚nenápadně‘ pomohl několika aranžím a v jedné skladbě předvádí svůj neotřelý přístup ke zpěvu. Kapacitu CD nakonec zaplní celkem 15 skladeb, nichž jsou dva remixy Animal Farm s Axlovým zpěvem a zbytek autorské tracky. Z klasických a nejposlouchanějších žánrů budete těžko hledat nějaký, který na albu neuslyšíte.

 

Takže... Co byste rádi?

Neotřelý pop nadívaný emocemi?

Lehce prošpikovat rytmem, co vám ne a ne vypadnout z hlavy po páteční noci v klubu?

Špetku jazzu, přiměřeně eletroniky?

A jako dezert klasiku?

Připus‘tte, že tohle všechno může být klidně rock‘n‘roll...

Ochutnejte album ‚EVERYTHING IS JUST A ROCK‘N‘ROLL‘ servíruje DJ MICK!