Divoké satori - O kapele | Bandzone.cz

Divoké satori alternative-indie / Rožnov pod Radhoštěm

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Nebe v betonu
    Nezařazeno
  • Vítr
    Nezařazeno
  • Labutí zlom
    Nezařazeno
  • Znamení hodiny
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Divoké satori je sólový hudební projekt architekta, výtvarníka a kytaristy Ondřeje Hozáka, jednotícím motivem tvorby je vystižení atmosféry ve zhudebněné poezii malířky a básnířky Hany Kocourkové.

Po bezmála deseti letech hledání vlastní cesty vychází na světlo světa debutové EP s příznačným názvem Nebe v betonu (2023) – které je postaveno na monumentálních alternativně-rockových kompozicích, využívající prvky hudebního minimalismu. Atmosféra je vytvářena opakováním a vrstvením hudebních motivů; subtilní linky vybrnkávané kytary jsou zapouštěny v plochách melancholických stringů a gradovány zkreslenými kytarami a kytarovými sóly.

Hudba/zpěv/nástroje: Ondřej Hozák
Texty/verše: Hana Kocourková

Na EP Nebe v betonu se ve skladbě Labutí zlom (3) zapojili hosté:
Pavla Čípová: doprovodný zpěv a klávesy, Květa Pešlová: baskytara
Malba na přebalu: Kateřina Chvílová

Bio a historie

Ondřej Hozák je muzikant, skladatel, vystudovaný architekt, přiměřený ekolog, spoluzakladatel Výukového festivalu Architektury a Designu a Výtvarné výuky.

Jako architekt na volné noze jsem si začal postupem času klást otázku, „Co je to umělecká tvorba?“ Hudba a architektura jsou si v základní esenci podobné. Mají prostor, hloubku, atmosféru a tyto neuchopitelné nehmotné principy obsahu jsou doprovázeny konstrukčními prvky formy jako je třeba stavba, struktura, rytmus. Komplexnost oboru je dechberoucí. Právě proto nacházím v muzice svobodu objevovat a vytvářet neomezený prostor, který může sloužit každému, kdo je na to naladěn.

S Hanou Kocourkovou sdílíme nejen společnou vášeň pro výtvarné umění, zahradu a přírodu, ale zejména o filosofii, zen a básně haiku. Když jsem ji oslovil, zda bych mohl zhudebnit její verše, souhlasila pod podmínkou, že je do tištěného bookletu uvedu v přesné a původní formě. Byl jsem poctěn její důvěrou a zároveň to znamenalo závazek nesejít z cesty – nenarušit esenci, která je v její tvorbě obsažena.

Hana Kocourková je autorkou několika básnických sbírek, které vydala pod shodným názvem „Verše“. V minulosti se úspěšně účastnila řady básnických a textařských soutěží, v roce 1990 se stala laureátkou soutěže Zlatý básník (USA), prosadila se také jako textařka skupiny Betula Pendula. O úrovni její tvorby svědčí i uveřejněná bibliografie v knize Vladimíra Vlasáka Československá rocková poezie (vydáno 2010), kde je ve společnosti takových osobností jako jsou Václav Hrabě, Josef Kainar a další...

Podobné kapely

K vypsání podobných kapel nemá kapela dost fanoušků.

Podobnost se určuje podle počtu společných fanoušků.