Discoheroes - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Discoheroes dance music-punk / Říčany

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • VeganSka
    Nezařazeno
  • Politik (ukázka z CD Stávka dýdžejů)
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Stránka kapely Discoheroes

http://www.discoheroes.webz.cz

Profily současných kapel členů Discoheroes:

Štěpán Turek - textař, kytarista Discoheroes

Štěpán Turek & THE JITRNICE ZDARMA

Rolland Swall - zpěvák Discoheroes

Rolland Swall + Zyll

Jirka - basák Discoheroes

The Blind Daters

Bio a historie

Historie DISCOHEROES

Vše začalo, když za mnou přišel zpěvák PLÁNU (b) a povídá: „Hele, ty songy, co hrajem, to jsou naprostý bomby, ale já bych potřeboval, aby ty písničky byly složený tak, abych do nich mohl zpívat nějakou melodii. Víš, já jsem začal chodit na hodiny zpěvu a rád bych, kdybych toho mohl využít.“ Tyto výtku jsem si vzal k srdci a během jednoho týdne jsem pro PLÁN (b) udělal písničku s chytlavým melodickým refrénem a sloky jsem hodil do skáčka. Nicméně zpěvák to odmítl hrát s tím, že je to neskutečná odrhovačka. Několik málo dní po té jsem potkal Jirku z uskupení RUDE GUERILLA a celou věc jsme probrali. Výsledkem bylo založení kapely. V zápětí jsme do kapely nalákali i bezva klávesačku z kapely A-KONTRABAS a přijali název DISCOHEROES.

To vše se událo v roce 2000. Celá filosofie DISCOHEROES byla postavená na tom, že jsme chtěli vyzkoušet hrát i jiné styly než ty, které jsme léta provozovali ve svých bandech (tj. punk, funkyHC). Tehdy jsme se zařadili do škatulky discoska. Kapelu jsme doplnili hudebníky z RUDE GUERILLY a nazkoušeli jsme 7 písniček, z nichž nejlepší bylo asi VeganSka – písnička o tom, že správné je nejíst maso, nicméně nadměrná konzumace luštěnin může obtěžovat okolí. Po té se uskutečnil první koncert a z kapely odešel bubeník a i se zpěvákem jsme se rozloučili.

Kapela pak v podstatě přestala fungovat, i když silácké řeči o tom, jak to zase rozjedem, se vedly každou chvíli. Přesto vznikaly nové písničky - jako například ona populární "Velká diskotéková stávka".

V roce 2003 mne kontaktoval Tadeusz, jehož cílem bylo rozjet hudební projekt s ambicemi, které by mnozí považovali za dost podivné. Jelikož jsem byl u toho, když se v roce 1997 formovala základní idea tohoto tělesa, nešlo odmítnout. Navíc byla šance uplatnit hromadící se materiál pro DISCOHEROES, které v té době nevypadali, že v dohledné době začnou fungovat. Nicméně tato kapela se příliš nevyvíjela. Po roce zkoušení v jednom panelákovém bytě na Zahradním městě s bubenickou samohrajkou jsme měli jenom tři písničky. Pak jsme si udělali zkušebnu v Říčanech a začali jsme pořádně hrát a v tu chvíli začali tuto kapelu její původní členové opouštět, ale současně přicházeli noví. Na podzim 2004 jsem v kapele zbyl z původních členů jen já a dále kapelu tvořili noví členové – Jirka a Jackie. Do konce roku jsme se dohodli na diskopunkovém stylu. V únoru 2005 jsme se shodli na tom, že máme morální právo se považovat za následovníky DISCOHEROES.

Někdy na počátku února přišla do kapely zpěvačka Mahulena. Ve stejné době jsme dostávali první nabídky na natočení desky. Když už bylo vše domluvené, Mahulena zmizela a tak nazpíval to album ten, kdo znal ty písně nejlépe - jejich autor Štěpán Turek. Na rádiích už běžely remixy "Stávky" a bylo třeba ukázat, že existuje i originální verze. V trojčlenné sestavě jsme odehráli vystoupení v Táboře, ale už na další akci jsme představili našeho nového zpěváka Swalla (květen 2005). Pak už šlo jedno vystoupení za druhým a nejen to. Bylo toho prostě moc a navíc jsme museli řešit situace, na které nebyl v kapele jednotný názor.

(z webu Discoheroes sepsané Štěpánem Olivií Turek)

Doplnění:

Zpětně mě vlastně udivuje, co všechno bylo v té době možný. Bylo mi ukradený nějaký vítězství v Hvězdné pěchotě, spíš mne štvalo, že lidé nechápali, že opravdu nemám žádné pěvecké ambice. Proto cíl byl pro mne v tu chvíli jasný - natočit, co nejdříve další album Discoheroes, ve které nebudu figurovat za mikrofonem.  Bohužel vytížení Discoheroes bylo takové, že na novou tvorbu nebyl vůbec čas. V létě 2005 se kapela navíc dost rozhádala a pak přišlo krátké personální propojení s NO SIDE, které rozpad ještě urychlilo a Discoheroes nikam neposunulo. Nakonec jsme zůstali jen já a zpěvák Swall a na kompech se pokoušeli dát kapele nový obsah (viz vystoupení Discoheroes v Rock Café 2006)

Bylo léto 2006 a nové album bylo stále v nedohlednu. V té době došlo k definitivnímu konci Discoheroes. V roce 2008 vychází Kulturní revoluce od projektu Štěpán Turek & THE JITRNICE ZDARMA a v roce 2011 vydává Rolland Swall album Lost love forever.

Poslední koncert se uskutečnil až 1. března 2007, na kterém poprvé vystoupil projekt Štěpán Turek & THE JITRNICE ZDARMA. Ten projekt byl natolik čerstvý, že se ani neobjevil na plakátech, ale už týden bodoval v Bandzone hitparádě se skladbou "Radar je pozpátku radar"