Devil's Shit - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Devil's Shit rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Dvorek hrůzy - LIVE Rock Café 2003
    Nezařazeno
  • Ježku, píchej - LIVE Rock Café 2003
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Devil's Shit jsou bez jakýchkoli pochybností vůdčí kapelou stylu, který je nazýván Apokalyptický ARTróza Rock. Kapela je složena z nejvýznamnějších současných multi-anti-instrumentalistů. Bývají též pokládání za nejslavnější neznámou kapelu na světě. Videa z koncertů a další informace na http://devilsshit.unas.cz 

 

Bio a historie

 Historie kapely

V dobách okolo roku 1995, kdy vzrůstající bezradnost českého i světového rockového hnutí nabývala obludných rozměrů, zjevuje se na české scéně kapela, o jejíž štikovitosti v poklidných vodách showbusinessu nemůže být pochyb. V temném pokoji na Rooseveltově koleji VŠE vzniká hudební těleso, jehož vliv na světový rock uznávají i takové legendy jako D.D. King, Queen nebo Prince ( ten si dokonce změnil jméno, když viděl, že v nové konkurenci nemá šanci). Pro název nové formace bylo zvoleno libozvučně znějící mnohoznačné anglické slovo Shit, které díky konzumaci některých vzájemně neslučitelných potravin bylo často skutečně ďábelské.

První koncert
První koncert Devil's Shit se konal někdy počátkem roku 1996 v klubu Rooseveltovy koleje. Hned první vystoupení dalo všem jasně najevo, kdo se na scéně zjevil, nejlépe to vyjádřila nejmenovaná kapela, která měla nastoupit po ďábelské smršti Devil's Shit, a kterou museli jejich věrní dost dlouho přemlouvat, aby po hlubokém zážitku z koncertu Devil's Shit vůbec nastoupili na pódium. Už první koncert dal jasně najevo, že hudba Devil's Shit se nebude ubírat akademickým směrem, kde každá odchylka od rytmu je považována za chybu, naopak ďábelskou zběsilostí pumpuje do diváků tolik energie, že to někteří neunesou a odcházejí ještě před koncem koncertu do psychiatrických léčeben - na tomto místě musíme dementovat některé informace bulvárního tisku, že kapela dostává provize za každého získaného pacienta léčebny.

Změny v obsazení kapely
Po prvním koncertu dochází v kapele k první personální čistce, a tou je vyhození bubeníka ( vyhození pseudokytaristy PS ještě před prvním koncertem není možné považovat za změnu v obsazení kapely). Za bicí místo sexuálně velice atraktivního Michala Kondora usedá obávaný srdeční arytmik Petr Tryskomish, který kromě jiného vyniká v nepředvídatelných změnách tempa a naprosto neočekávaných brejcích ( neboli přechodech) na liché doby, což kromě několika vynikajících hudebníků sdružených v Devil's Shit není schopen žádný jiný muzikant mentálně unést. Pro umělce Petrova ražení není žádný problém během několika vteřin udělat z unylého cajdáku speed metalovou smršť, aniž by to autor písně tak původně zamýšlel. Po 10 letech usilovného snažení se kapela Petra konečně zbavila v lednu 2006, kdy sám rád musel odjet na povinné meditace do Asie.

Nepochopení?
V průběhu času kapela koncertovala hlavně v dobře známých prostorách kolejního klubu, ale občas se vydala i na turné. Velkého úspěchu dosáhla např. na koncertu v Lounech nebo ve Veltěžích u Loun o rok později, kde svou produkcí dokázala během krátké chvíle vyčistit zcela zaplněný parket, takže na něm zbyly jen povinně tančící přítelkyně členů kapely. Kapela se však nikdy netajila tím, že si své publikum pečlivě vybírá a proto fakt, že zůstala v některých krajích nepochopena, bere s nadhledem. Po odchodu lidí se výrazně zlepšila akustika v sále, pravil na adresu zmizivších desperátů Tomáš. Zvuk se krásně odrážel od protější stěny a tak jsem ani nepotřeboval odposlechové bedny, glosoval Míra. Zkrátka a dobře po pokusech proniknout svou originální tvorbou do nepřipraveného amatérského davu se skupina rozhodla jít cestou plné profesionalizace posluchačů, a proto je na každém koncertě nejméně 80% profesionálních diváků, kterým bylo za příchod do sálu zaplaceno ( jejich účast a intenzita potlesku se pečlivě kontroluje pomocí laserových kamer snímajících oční zornice a vibrace jater).

Zahraniční turné
Jako jedna z mála tuzemských kapel prosadili se Devil's Shit i v zahraničí, a to pomocí jednoduché finty: kapela se přejmenuje do místního jazyka a i písně jsou zpívány v místním jazyce, takže diváci vůbec nepoznají, že jim hraje cizí kapela! Obrovského ohlasu dosáhla kapela např. ve Finsku, kde pod názvem Perkele Paska absolvovala v roce 2001 turné s názvem Yhdistelmätukeen oikeutettua pitkäaikaistyötöntä. Na tomto turné vystoupily jako předkapely Devil's Shit tehdy ještě nepříliš známé finské skupiny jako Nightwish, Stratovarius, Unholy, Tarot, Apocalyptica a Waltari, které po společném vystoupení zaznamenaly raketový vzestup popularity. Podobný úspěch zaznamenali Devil's Shit i v dalších evropských i mimoevropských zemích, takže jediným místem na zeměkouli, kde nemá kapela příliš mnoho fanoušků, zůstává Lounsko ( s výjimkou samotných Loun).