Designed by Death - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Designed by Death death-metal / Praha

„hovno“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Osudná nemoc - EP 2010 Postrach bohů 4 563 ×
  • Děvka pekelná - EP 2010 Postrach bohů 3 039 ×
  • Vládne sám - EP 2010 Postrach bohů 1 981 ×
  • Udavte se! - EP 2010 Postrach bohů 1 488 ×

Novinky


Report z Chmelnice

Scream For Violence Tour 2011 (14.4. 2011 - Exit Chmelnice, Praha) 

V poslední době se řada thrash metalových ikon vydává na světová či evropská turné. I to byl případ legendárních anglánů Onslaught, kteří jednu ze svých zastávek učinili v pražském Exitu ve čtvrtek 14.4. 2011. Osobně jsem z potvrzení Onslaught měl velkou radost, protože kapela je to v našich končinách poměrně vzácná a neokoukaná. Byl jsem zvědav nejen na jejich nový materiál, ale také samozřejmě na staré fláky z druhé poloviny let osmdesátých. Na této štaci je doprovázeli němečtí melodičtí death/blackeři Suidakra a mladí Final Depravity, jako další zástupci německé scény. Ti nahradili původně plánované Debauchery. Line-up pražského koncertu tím však ještě nekončil. Kapelou na rozjezd celého večera se stali Designed by Death z Prahy.

A právě Designed by Death to spustili krátce po sedmé hodině večerní. Kapelu jsem nikdy naživo neviděl, ale již od prvních okamžiků jejich setu jsem byl příjemně překvapen. Žádná ořezávátka. A to ani přesto, že za bicí soupravu usedá sympatická blondýnka. Od začátku nářez a pekelný tempo. Rychlé, tvrdé pasáže střídají i pomalejší tempa. Designed by Death předvedli svůj death metal řízlej thrashem na opravdu vysoké úrovni. Jejich set byl možná trochu delší než jsem čekal, ale kapela mě bavila, tak proč ne? Skromné, přesto profesionální vystupování na mě působí opravdu sympaticky. V paměti mi asi nejvíce uvízla skladba "Děvka pekelná" z právě vydaného EP, která mě svým rychlým tempem donutila pokyvovat si hlavou. Designed by Death jsou určitě kvalitní kapelou a jejich koncert jen doporučuji.

Jako druzí přišli na řadu Final Depravity. Otevřeně přiznávám, že před pražským koncertem jsem od této bandy neslyšel ani jednu skladbu. To však nemění můj dobrý dojem z jejich koncertu. Tvrdé, úderné riffy lahodí v sále nejen mým uším. Thrashová řezanice jak se patří. Final Depravity svou hudbu postavili na starých dobrých základech thrash metalu, ale nezapomněli jí dát i moderní ksicht. Čas jejich setu běží jako voda, jedna sypačka za druhou. Final Depravity na nic nečekají a svůj thrashing s jasně slyšitelnými prvky groove metalu hrnou nezadržitelně ke konci svého vystoupení. Všechny skladby pocházejí z jejich aktuální desky "Nightmare 13", kterou vydali v loňském roce. Final Depravity mě bavili a určitě jsem rád, že jsem mohl tuhle partu poznat. Sympatická kapela!

Po krátké pauze se na podiu objevuje Suidakra. Tahle parta mě svou tvorbou na deskách příliš nezaujala a tak jsem byl zvědav co s tím udělá jejich show. Nejsem fanouškem tohoto stylu, přesto se našli pasáže, které mě bavily. Z počátku nepříliš čitelný zvuk se postupně začal zlepšovat a téměř vymizela "hluchá" místa. I tak to však nebylo ono. Své fanoušky si kluci ze Suidakry našli. Od nějaké třetí, čtvrté skladby mi však celý set přišel na můj vkus až příliš jednotvárný. Metalové "hopsačky" opravdu nejsou tím, co bych vyhledával. Suidakra však svým melodickým death/black metalem, který nepostrádá folkové prvky, pobavili značnou část nepříliš zaplněného Exitu. Set list se skládal ze starších skladeb, ale také samozřejmě došlo na podporu aktuálního alba "Book Of Dowth". Pánové ze Suidakry svým koncertem jistě potěšili řadu svých fans. Přesto si myslím, že stylově příliš nezapadli jako předkapela thrash metalové ikony.

Tou thrash metalovou ikonou nemám na mysli nikoho jiného než Onslaught. Tihle veteráni z Bristolu přijeli především podpořit svou novinku nazvanou "Sounds of Violence", která se stala druhou nahrávkou po comebacku kapely a pátou celkově. Onslaught na nic nečekají a po krátkém intru přichází otvírák "Killing Peace". Nekompromisní nářez, skvělý sound. Onslaught vtrhli na podium jako uragán a každého okamžitě přesvědčili, že stále patří do thrash metalové elity. Následuje první skladba z novinky a sice "Rest in Pieces". Hrstka fanoušků před podiem se snaží zpívat refrén společně s tahounem celé téhle party Sy Keelerem. Ten si může vyřvat hlasivky. Tohle je parádní jízda, která mě utvrzuje v tom, že nová deska je opravdu kvalitním počinem. Příchazí první klasika "Let There Be Death", se kterou se všichni vracíme o pětadvacet let zpět. Tohle jsou typičtí Onslaught. Vyhrávky, sóla, skvělý Sy Keeler a partička pařících šílenců pod podiem. Sy Keeler vyzývá k mosh pitu, který tentokrát bohužel končí pouhou účastí mé osoby a mých dvou kamarádů. Přesto si to užíváme. Čtvrtou skladbou je titulní novinka "The Sound of Violence". Onslaught opět předvádí své pojetí thrashe s moderním soundem. Trochu přehulené bicí mi však v té euforii vůbec nevadí. S dalším válem Onslaught sahají až do své prvotiny, ze které vytahují "Angels of Death". Přidávají se další pařmeni a na celé kapele je vidět radost a nadšení a to i přesto, že hrají pouze pro hrstku věrných fans. Radost sledovat Niga Rocketta jak hobluje struny svojí kytary. Po krátkém intru Onslaught spouštějí "Seeds of hate". Další skladba ve které si všichni mohou pěkně zařvat. Instrumentálně svěle odehrané. Onslaught však nabírají na tempu a přichází s kultovní záležitostí "Metal forces". Na tohle jsem se těšil. Mosh pit, dávka správné agrese, ale především neskutečná energie, která se hrne z podia. Masakr. Celý koncert graduje a pánové na podiu si to zjevně užívají. Další věc z novinky "Code Black" jen potvrzuje skvělou formu týhle sebranky. Onslaught se odebírají z podia, ale po chvilce jsou pískotem a řevem přivoláni zpět na scénu. Sy Keeler přidává několik děkovných slov a celá kapela se do toho opírá znovu. Skladba "Burn" je opravdová masáž. A to jak pro naše sluchovody tak i hlasivky. Výbornou kytarovou práci předvádí Nig Rockett. "Born for war" je podobnou skladbou jako ta přecházející. Vlna energie se valí přes celý sál a fans ze sebe ždímají poslední zbytky sil. Poté přichází ještě legendární skladba "Power from hell", která už před podiem nemůže nechat nikoho chladným. Skvělý odvaz a nadšená kapela podruhé mizí z podia. Po chvilce jsou však opět na místě činu. Posledním kouskem je vydařený cover skladby "Bomber" od Motörhead. Paří se jako o život a Onslaught tím zpečetili svoje výborné vystoupení.

Pražská zastávka "Screm for Violence tour" se opravdu vydařila. Především headlineři Onslaught předvedli jak to má správně vypadat. Tímto koncertem potvrdili svou příslušnost k pomyslné první thrash metalové lize. Škoda jen, že si do Exitu nenašlo cestu více fanoušků. Velký dík proto patří především pořadatelům za to, že sem tuhle skvělou akci dotáhli!


Thrashator