Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Dechitaki rock / Přelouč

„Hledáme basáka!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Kudowa-Zdrój (singl 2017) 196 ×
  • Půjde Bára ven? (singl 2017) 190 ×
  • Všechno je jenom chvíli- Krásní hodní lidé (2015) 2 243 ×
  • ObČas- Krásní hodní lidé (2015) 1 368 ×
  • Gibraltar- Krásní hodní lidé (2015) 1 005 ×
  • Crusaders- Krásní hodní lidé (2015) 815 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Saxofon
Nástrojové obsazení: Zpěv, Rap
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Flétna
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Kapela Dechitaki (čti dečitaki) vznikla v Přelouči 27.12.2013. První úvahy o jejím založení se však datují až do podzimu 2013. Zajímavé je, že všichni členové studovali na ZUŠ Přelouč. Členem kapely je též jeden profesionální hudebník.

Dechitaki hraje energický žánrový mix, nazývejme jej rock s dechy míchaný s dalšími žánry :). Zvuk kapely je typický dechovými party a střídáním žánrů i v rámci jedné skladby. Texty jsou v češtině, angličtině a španělštině, často poměrně minimalistické.

Kapela poměrně intenzivně vystupuje na festivalech, slavnostech a v klubech. V roce 2015 odehrála v průběhu deseti měsíců osmnáct koncertů. Jejím posledním úspěchem je 1. místo v soutěži Poličský skřivan 2016 a postup do semifinále Hudební ligy města Pardubic 2015/2016. S úspěchem vystoupila na festivalu Poličské rockoupání 2016.Ve stejném roce si zahrála se známou skupinou Schodiště. V roce 2017 došlo v kapele k personálním změnám  a v září tohoto roku vystupila semiakusticky s cajonem.

Napsali o nás:
         
"Objev loňského roku, skvělá a žánrově bohatá multiinstrumentální kapela"
                                                                                                                          
                                                                                    pořadatelé Zdechovického festivalu, 2015

"Holka a kluci z kapely Dechitaki ze sebe během asi hodinového vystoupení vydali tolik energie, kolik chvaletická elektrárna vyrobí cca za tři měsíce"

                                                                                      kapela Blues Fakers, 2015

"DECHITAKI jsou velmi šikovní mladí lidé z Přelouče, kteří se nedávno probojovali do semifinále Hudební ligy města Pardubice. Trochu rock, trochu jazz a další žánry a výsledkem je parádní muzika, která vás potěší a rozhýbe"

                                                                                    Happy Season, 2016

"Kapela Dechitaki přijela z Přelouče a díky saxofonu a flétně se přiklonila více do funky s lehce ulítlými texty"

                                                                                      Zdeněk Hejduk, Kolínský deník, 2016

„Moc se nám líbila skvěle šlapající kapela Dechitaki, která hrála před náma“

                                                                                       kapela Schodiště, 2016

 

Bio a historie

Kapela Dechitaki (čti dečitaki) vznikla v Přelouči 27.12.2013. První úvahy o jejím založení se však datují až do podzimu 2013. Kapela byla založena s cílem rozšířit už tak bohatou hudební scénu na Přeloučsku a obohatit ji o svou vlastní tvorbu v neobvyklém složení.

Kapela vychází z poměrně dlouholeté zkušenosti svých členů, kteří se potkávali a potkávají v různých hudebních tělesech ve městě již dříve. Zajímavé je, že všichni členové studovali na ZUŠ Přelouč. Členem kapely je též jeden profesionální hudebník.

Dechitaki hraje energický žánrový mix, nazývejme jej rock s dechy míchaný s dalšími žánry :). Zvuk kapely je typický dechovými party a střídáním žánrů i v rámci jedné skladby. Texty jsou v češtině, angličtině a španělštině, často záměrně poměrně minimalistické.

V dubnu 2015 začala natáčet svoji první demonahrávku, která vyšla pod názvem "Krásní hodní lidé" v červenci 2015. Všichni členové mají jednu čí více prioritních kapel, Dechitaki je pro ně spíše boční projekt, do kterého však vkládají poměrně dost energie. I proto poprvé vystoupila až v únoru 2015, tedy po čtrnácti měsících zkoušení.

Koncertuje poměrně často na akcích různého druhu (festivaly, kluby, slavnosti). V roce 2015 odehrála osmnáct vystoupení. V roce 2016 zvítězila v soutěži Poličský skřivan a umístila se na prvním místě. Na přelomu let 2015/2016 se kapela účastnila soutěže Hudební liga města Pardubic, ve kterém postoupila až do semifinále. Úspěšně vystoupila na festivalu Poličské rockoupání 2016. Ve stejném roce si zahrála se známou skupinou Schodiště.

V roce 2017 kapela koncertovala kromě tradičních akcí (mj. festival Májovec) např. na festivalu na hradě Pecka, ve Vápenném Podolu nebo Čáslavi. V létě 2017 kapela ještě v původní sestavě nahrála dvě skladby ve studiu StreetSound v Pardubicích. V srpnu došlo k personálním změnám – z kapely odešel bubeník Martin Pěkný. Kytarista Adam Skála koncem srpna odcestoval zhruba na rok studovat do zahraničí, po tuto dobu za něj hraje Tadeáš Knížek, který s kapelou hrál už v červnu 2017 a jednou i v roce 2016. V září 2017 kapela vystoupila dvakrát semiakusticky, rytmiku zajišťoval hráč na cajon, zpěvák Filip Drábek. V prosinci kapela vydala singl Kudowa-Zdrój a Půjde Bára ven.

V současnosti čítá její repertoár zhruba patnáct autorských skladeb a nabízí vystoupení trvající zhruba 45 minut. Vystupujeme za uhrazení cestovních nákladů - dle dohody.

Složení kapely
Bicí: ????
Baskytara: ????
Elektrická kytara: Adam Skála (Tadeáš Knížek)
Elektrická kytara: Petr Zeman
Zpěv: Filip Drábek
Příčná flétna: Marie Krupková
Alt saxofon: Matěj Pešta

Adam Skála hraje na kytaru v kapeleBlues Fakers, byl i členem Winter Chill. Umí hrát také na housle.

Tadeáš Knížek hraje na kytaru souběžně v kapelách Fragmenty a Jahody, dříve hrál v kapelách Buď Fit a Blinds.tym.

Petr Zeman hraje souběžně s kapelami Riziko, Volná linka a hostuje v kapele Veřejnej Bigbít. Na bicí hraje ve Winter Chill. Dříve působil v kapelách Komat, Buď Fit, Blinds.tym a zaskakoval též na několika koncertech Postresu.

Filip Drábek zpívá v kapelách Winter Chill a Buď Fit, dříve působil v kapelách Postres, Nouzový řešení a zpíval ve sborech Mezzoforte a Korálek. Hraje též na bicí a klávesy a je všestranný skladatel.

Marie Krupková je profesionální hudebnice, věnuje se vážné hudbě. Hraje na různé druhy fléten,
 klavír a cembalo. Je absolventkou Pražské konzervatoře a Konzervatoře Pardubice a učí na základní umělecké škole. Dříve učila na ZUŠ Přelouč. Vystupuje především sólově, hraje v Barokním orchestru Pražské konzervatoře a působila v tělesech I Dilettanti, Dechovém orchestru ZUŠ Přelouč a sboru Mezzoforte.

Matěj Pešta souběžně hraje v orchestru Harmonie 1872 Kolín, dříve působil v kapelách Postres, Buď Fit a Nouzový řešení.

Bývalí členové:

Martin Pěkný s námi hrál od vzniku kapely do srpna 2017 na bicí.

Petr Fejl dříve hrál v kapelách Postres, Buď Fit a Blinds.tym. Hraje též na kytaru a zpívá ve sboru.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mediální partner: