Darkwind - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Darkwind death-black / Frýdek-Místek

„NOVÉ ALBUM!!!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Sadistic Funeral (VENTUM TENEBRIS 2019) 447 ×
 • Oblivion (VENTUM TENEBRIS 2019) 299 ×
 • Ad Tenebrae (VENTUM TENEBRIS 2019) 277 ×
 • Guard Of Fallen Souls (VENTUM TENEBRIS 2019) 251 ×
 • Deadwood (VENTUM TENEBRIS 2019) 137 ×
 • Black Flowers (VENTUM TENEBRIS 2019) 109 ×
 • Tomorrow (VENTUM TENEBRIS 2019) 95 ×
 • Brutal Wisdom (VENTUM TENEBRIS 2019) 81 ×
 • Burning Moon (FROM COLD PLACES 2013) 982 ×
 • Entity From Depths (INTO THE DEEP OBSCURITY 2002) 401 ×
 • Storm And Fall (INTO THE DEEP OBSCURITY 2002) 365 ×
 • Breath Of Winter (INTO THE DEEP OBSCURITY 2002) 442 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

    

Bio a historie

Vznik DARKWIND náleží k období konce roku 1997, kdy se bubeník a textař Blard a kytarista Blackwinged rozhodli, tehdy nepopiratelně ovlivněni tzv. druhou vlnou severského BM, že založí kapelu rovněž black metalového vyznění a začnou tak uplatňovat své vlastní hudební a lyrické vize.

V době, kdy některé české BM smečky kopírovaly severský styl, a to především po textové stránce (vikingové, severská mytologie), popřípadě tíhly ve své tvorbě a prezentaci k fašistické ideologii (FUCK OFF!!!), se kapela rozhodla jít jiným směrem a po textové stránce naplnit inspiraci lesy, přírodou a jejími temnými silami, v náznakové kombinaci s protikřesťanskými tématy.

DARKWIND v začátcích funguje jako trio, tedy Blard, Blackwinged a basák Martin „Štefi“, nicméně po názorových neshodách je Martin „odejit“ a kapela tvoří své první skladby jako dvoučlenná záležitost, tehdy ještě bez koncertních aktivit.

Zkraje roku 1999 přichází do kapely během dokončování a aranžování kompletního materiálu hostující kytarista Demorth a basák Gorf. S výpomocí těchto dvou muzikantů pak v červenci téhož roku vzniká ve studiu Foxy2000 pod dohledem majitele studia, Jana Geryka, první cd „AGES“. Po hudební i textové stránce se jedná o určitý koncept, nahrávka se nese spíše ve středních tempech, pro vytvoření určité atmosféry kapela zakomponovala do tvorby také vícero akustických vyhrávek. Cd „AGES“ se pak dostalo přívětivých recenzí v tuzemských zinech. Zbývá dodat, že v době příprav pro nahrávání materiálu nebyl k dispozici žádný zpěvák, a tak hlas na  „AGES“ nakonec patří bubeníku Blardovi, který se jako výsadní textař chopil mikrofonu, nicméně jen pro účely nahrávky.

Během následujících měsíců přibyl do stabilní sestavy kytarista Demorth, který již hostoval při nahrávání „AGES“, a posléze sestavu doplňuje člověk s odpovídajícím hlasem, zpěvák Ravenon. V této sestavě, pouze s absencí basy, s níž se kapela potýkala celé roky, se DARKWIND naplno věnuje koncertnímu vystupování.

Mezitím kapela sbírá nápady pro nový materiál, který pak na jaře roku 2001, opět ve studiu Foxy2000, zvěční na druhém cd „INTO THE DEEP OBSCURITY“. Hudebně se DARKWIND posunul směrem ke kombinaci blacku s death metalem, navíc kapela přidala na rychlosti a nahrávka se nese v duchu syrovějšího a agresivnějšího vyznění.

„INTO THE DEEP OBSURITY“ se tentokrát dostalo velice kladných recenzí jak v tuzemských, tak i zahraničních zinech a časopisech a kapela odehrává velkou řadu koncertů, a to jak po celé České republice, tak i např. na Slovensku.

V průběhu času však začíná docházet k personálním potížím.

Z kapely na jaře roku 2003, z důvodů rodinných a pracovních, odchází kytarista a hlavní tvůrce hudby, Blackwinged. Na jeho místo přichází Rudovous, který je poprvé v historii stabilní sestavy basák.

V mezičase Blard spolu s Demorthem tvoří základy pro zbrusu nové skladby, nicméně v průběhu procesu Demorth odchází a s ním i zpěvák Ravenon. (Důvodem byl pokus založit čistě death metalovou bandu, který však neměl dlouhého trvání.)

Jediný původní a zbylý člen sestavy, kapelník Blard, a sním i nový basák Rudovous tak kapelu na nějaký čas ukládají k ledu, s tím, že Blard přearanžovává skladby tvořené ještě s Demorthem a Rudovous odkládá basu a začíná cvičit na kytaru…..

Po zhruba půlroční pauze pak DARKWIND „opět“ jako duo začíná zkoušet a dolaďovat již rozpracované skladby a tvořit rovněž zbrusu nové songy.

V průběhu roku 2005 přichází do kapely zpěvák Chemosh a na nějaký čas se vrací původní kytarista Blackwinged. V této sestavě je na několika vystoupeních prezentován již zbrusu nový materiál, připravený pro nahrávání cd „NECROCOLD“. Jelikož ale personální problémy jdou v té době u kapely ruku v ruce, kytarista Blackwinged opět a definitivně z důvodů pracovní vytíženosti (hail ČSOB!!!) DARKWIND opouští.

To se stane v listopadu 2005, načež v únoru 2006 se do kapely prozměnu vrací jiný ztracený syn, kytarista Demorth.

Na podzim téhož roku odchází zpěvák Chemosh, aby se věnoval drcení hlasivek u VIRTUAL VOID.

Sestava naštěstí nezůstane dlouho nekompletní, jelikož kytarista Rudovous, aktivní mimo DARKWIND i v kapele DRIFT ICE, přívádí zpěváka Kanal-a, rovněž činného v DRIFT ICE.

V opět plné sestavě pak DARKWIND odchází do studia Gery's, kde opět pod vedením majitele studia, Jana „Hanze“ Geryka, nahrává v průběhu února a března roku 2007 materiál pro cd „NECROCOLD“.

Devítiskladbová novinková tvorba, postavená na blackovém základu, je směřována k hutnějšímu death/doom vyznění a díky nezaměnitelnému Kanalovu vokálu v několika okamžicích až ke grindu.

Jako ochutnávku, pro reklamu a propagaci, DARKWIND ve vlastním nákladu vydává promo cd „IN TIME OF COLD“, kde jsou k mání tři songy z onoho devítiskladbového kompletu.

Co se týče novinkového materiálu, je velice kladně přijat jak na onom promo cd, tak i na koncertních vystoupeních a DARKWIND se dostává do širšího povědomí než kdy předtím.

Kapela s ambicemi vydat svou aktuální tvorbu oficiálně shání vydavatele, nicméně morovou ránou v době, kdy bylo hodně dobře našlápnuto, se jeví odchod Rudovouse, Demortha a Kanala (ten se vždy považoval víceméně za hostujícího než stálého člena), kteří se rozhodli naplno a pouze věnovat kapele DRIFT ICE, a především jinému stylu, a sice HC/Metalcoru.

Kapelník Blard tím pádem zůstává od října 2008 sám.

Díky odchodu ostatních členů, a tím i nechutí se dále starat o propagaci a prezentaci zatím nevydaného cd „NECROCOLD“, jenž bylo nahráno v sestavě, která je pro další existenci a chod kapely definitivně minulostí, odkládá tento materiál jednou provždy do šuplíku……..

…….Po měsících neúspěšného hledání nových členů, s plánem směřovat DARKWIND dále k syrovému death/doom vyznění, přichází červenec 2009, kdy se k Blardovi do kapely přidává čerstvá krev - - - kytyrista Lich, basák Armanos a zpěvák Barbar.

Z původního „NECROCOLD-materiálu kapela nakonec přece jen oprášila a přearanžovala songy GREY OF MIST a BURNING MOON, které svým pomalejším a hutným vyzněním zapadly do připraveného novinkového konceptu. V mezičase dokončování detailů nového cd, v průběhu roku 2010, se pak DARKWIND věnuje koncertování, kde jsou již nové songy prezentovány. V listopadu téhož roku se kapela zavírá „opět“ do pro kapelu osvědčeného studia Gery's, kde vzniká osmiskladbový komplet opatřený názvem „FROM COLD PLACES“. V následujícím roce kapela opět živě podporuje aktuální death/doomový „ksicht“, nicméně ruku v ruce řeší technické potíže s vyzněním a finální podobou nahrávky, vleklý proces trvá prakticky až do začátku roku 2012, kdy se do jistých osobních a existenčních problémů dostává mozek kapely, bubeník Blard.

Tyto problémy se naneštěstí dotknou i existence kapely a na konci roku 2012 mají za následek odchod všech „nových“ členů sestavy a DARKWIND se ocitá na nejhlubším dně celé své existence...

Celý rok 2013 se nese ve znamení absolutního „studeného ticha“ COLD TRANQUILITY (jeden ze songů z FROM COLD PLACES, který tak nechtěně svým názvem dostal jiný význam pro chod kapely). V témže roce Blard konečně zpropaguje výše zmíněné cd ve finální podobě jak bylo očekáváno, a tím uzavírá danou kapitolu existence kapely, s nejistým výhledem do budoucna...

Rok 2014 a ZBRUSU NOVÝ ZAČÁTEK, kdy Blard po odstranění existenčního bahna spřádá plány pro znovuobnovení DARKWIND a hledá nové členy do sestavy. Prvním a o to více důležitým krokem vpřed je příchod šesti-strunobijce jménem TISTA, s jehož pomocí (Thanx man, so much!!!) BLARD na začátku roku 2015 opět rozjíží činnost kapely s odhodláním, oproti dřívějšímu „experimentálnímu“ death/doom období, opět k návratu do DEATH/BLACKových vod a k agresivnějšímu a divočejšímu vyznění tak, jak bylo pro DARKWIND příznačné povětšinu existence. Kapela se v průběhu roku „opět jako duo“ sehrává na starších skladbách a rovněž začíná makat na zbrusu novém materiálu. Před koncem roku 2015 se „do sedla“ vrací ARMANOS (tentokráte místo basy na pozici řvouna kapely) a kapelou se na okamžik mihne basák Rimmon, ten však ze svých důvodů nevydrží a odchází. Na jaře, po krátkém působení, odchází z kapely z časových důvodů i Armanos. K doplnění a z pohledu Blarda a Tisty také zkompletování sestavy dochází v průběhu léta roku 2016, kdy do kapely přichází, namísto původních a zbytečných pokusů mít v sestavě jako druhou strunnou sekci basáka, talentovaný kytarista MEPHISTO a na pozici zpěvu se bez kompromisů usazuje, poprvé v historii kapely, ženský element v podobě temně hysterickým projevem obdařené vokalistky MORGAUSE...

Aktuální, a držíme si pěsti, ať také stabilní, sestava DARKWIND:

MORGAUSE - zpěv

TISTA - kytara

MEPHISTO - kytara

BLARD - bicí