Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Cybergrounds experimental-electronica / Praha

„Připravujeme Otylku!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Syntezátor / Sampler, Saxofon
Nástrojové obsazení: Baskytara, Syntezátor / Sampler
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

„staří psi s novou srstí“

 V roce 2012 se Řepa a Fíla, tč. členové ska-punkových Moomraj rozhodují, jak dál. Punk je pro ně již vyčpelý a jejich hudební cítění čím dál tím víc směřuje do oblasti elektronické hudby. Ještě se jim daří propašovat své skryté elektronické tracky na druhou desku Moomraje, ale je již jasné, že tato kapitola se co nevidět uzavře.

Postupně vzniká první demo, vydané v roce 2015 již pod hlavičkou Cybergrounds. Hudebně kombinuje chladné elektronické plochy s živými nástroji. Ohlas je sice omezený, ale veskrze pozitivní, a proto projekt pokračuje a v roce 2018 uvolňuje druhé demo se skladbou DAZ, na koncertech nejlépe přijímaným trackem.

Po určitém čase dochází k rozhodnutí povýšit projekt Cybergrounds na kapelu a posunout ji dále. Na počátku roku 2019 tak přichází bubeník Barney, někdejší kmenový člen skupin Zputnik a Freak Parade.

Kapela v tomto složení natáčí na sklonku roku 2019 desku „Salt“, která je průřezem tvorby od samého počátku až do současnosti. Zvukově Cybergrounds pokračují v nastoleném kurzu – mixu elektronických tracků se syrovými bicími, efektovaným saxofonem a baskytarou, to vše doplněné robotickým zpěvem.

 

Bio a historie

2012 - počátky kapely a vznik první skladby

2015 - příprava tří skladeb ve studiu na demo

2016 - vydání dema a tvorba dalších skladeb

2019 - rozšíření sestavy o živého bubeníka. Vydání debutového alba "Salt"