Cutterred Flesh - O kapele | Bandzone.cz

Cutterred Flesh death-metal / Karlovy Vary

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Sandy goes hardcore
  Code: Violence
 • Sculptures of suffering
  Code: Violence
 • Training of pure cut
  Dying in Pieces
 • Progressive Body Adjustment
  Dying in Pieces
 • Dancing On The Flesh-hook -Cause the Apocalypse
  Nezařazeno
 • 6 Minutes To Annihilation
  Cause The Apocalypse
 • Cause the Apocalypse
  split Cutterred Flesh/Smashed Face
 • Poetry Of Cutting Tools
  Torture Is Medicine
 • Barbecue ss 18 Satan
  Torture Is Medicine

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Jirka - zpěv

Franz - bicí

David - kytara

Víťa - kytara

Tomáš - basa

http://www.facebook.com/pages/Cutterred-Flesh/158482622234

 

Bio a historie

Skupina Cutterred Flesh byla založena v listopadu 2001 v Chodově u Karlových Varů. Od začátku je jasně určený směr a tím je brutal death metal. Na podzim roku 2002 nahrávají Cutterred Flesh ve zkušebně, ještě s bicím automatem, své první demo nazvané 1.DEMOlition, které obsahuje osm skladeb.

Na jaře 2003 vzniká tří skladbové promo, které sklízí značné pozitivní ohlasy. Na této nahrávce je zřetelný posun nejen po zvukové, ale i po technické stránce. Na konci léta stejného roku začínají Cutterred Flesh pořádat koncerty pod názvem  GRIM PARTY – mimochodem, ty se konají do dnes. V  listopadu  2003 opouští Míra a Standa karlovarskou Death/Grind bandu PERVERSIST a doplňují řady Cutterred Flesh. Tímto krokem začíná nová éra kapely. Příchod nových členů způsobil zlom v dosavadní tvorbě. Skladby jsou od této chvíle mnohem techničtější a brutálnější.

 V červenci  2007 vchází debutové CD Torture Is Medicine u labelu GRODHAISN  PRODUCTION a v říjnu 2007 nahrává kapela dva nové songy ve studiu v Domažlicích na split 7´´EP se spřízněnými  SMASHED FACE, které vyjde pod hlavičkou PIGEONSHIT AGENCY.

V březnu 2009 vychází již zmiňované split EP Cutterred Flesh/Smashed Face. Nahrávka má též svůj vinil se speciálním rozkládacím obalem a jedná se o pěknou sběratelskou raritu. V říjnu 2009, skoro přesně na den od nahrávání prvního CD, vstupují Cutterred Flesh do studia DAVOS records ve Vyškově a pod dohledem Jindry Otyna“ Tománka stvořili své druhé full CD, které nese název Cause the Apocalypse. Po dokončení nahrávání odchází po vzájemné dohodě baskytarista Roman „Pechou“ Pech a kapela tak zůstává ve třech a začíná doba hledání nových členů na post kytaristy a baskytaristy. Nové CD vydává český label NICE TO EAT YOU records ve spolupráci s americkými SEVARED rec. COYOTE rec. z Ruska.

Na konci roku 2011 se konečně podařilo najit novou krev a do CF vstupují kytarista David a basák Zdeněk. Kapela pilně zkouší a už za 2 měsíce je schopná živého vystupování. Nový členové se velmi rychle adoptují a zapojují se do skládání songů na nové album. Nový materiál je techničtější, brutálnější, propracovanější a je na něm cítit vliv nových členů. Po nahrání dochází k dohodě mezi CF a známou firmou Bizarre Leprous prod. ohledně vydání třetí dlouhohrající desky Cutterred Flesh Dying in pieces, která se dostává na pulty v listopadu 2013.

O rok později opouští kapelu z rodinných a osobních důvodů letitý frontman Standa, který ale dále působí ve své druhé kapele CURVERA.

Od roku 2015 tak hrají Cutterred Flesh opět ve čtyřčlenné sestavě a mikrofonu se ujímá kytarista Vitalij. Letité mezidobí je vyplněno koncertováním a skládáním nového materiálu. Členům se také různě mění rodinné i pracovní prostředí a rozdíl mezi předposlední a poslední deskou nakonec naroste na bezmála pět let.

Aktuální deska Code: Violence vychází opět u Bizzare Leprous prod v březnu 2018 a je zase o krok techničtější, brutálnější ale i melodičtější, než všechen předchozí materiál kapely. Je zde patrný skladatelský vliv všech členů a také Otyn v Davosu vycítil, přesně, co potřebujeme a celkový sound, který vytvořil, zní monumentálně. Na podporu novinky téměř ihned vznikají dva oficiální klipy, a to bass guitar playtrough ke skladbě Sandy Goes Hardcore a lyric video k opusu All Baeuty OF Nuclear Winter.

Zhruba měsíc o vydání dostává kapela jedinečnou příležitost vyrazit na zahraniční turné po Rusku (viz foto a report). Zde se jí dostává velkých ovací a Cutterred Flesh sklízí chválu také za novinku Code: Violence, což vede až k pozvání na festival Brutal Assault. Po návratu z Ruska, rozšiřuje její řady nový zpěvák Jirka Krš a kapela nyní stojí na prahu další kapitoly.

Od roku 2004 Cutterred Flesh odehráli přes sto koncertů a objevili se na pódiu vedle kapel jako  RESURRECTION, MY AUTUMN, HYPNOS, FLESHLESS, MASTER, WASTEFORM, MARTYRIUM CHRISTI, AHUMADO GRANUJO, INGROWING ,GUTTED, BRUTAL TRUTH, MUCOPUS, DEEP IN HATE, LOCK UP, SEPTICFLESH, OGOTAY, KRAANIUM, ISACAARUM, BEAST nebo na festivalech  ETERNAL HATE FES, ANTITREND/BIZARRE LEPROUS FEST, OBSCENE EXTREME FEST, DEATH COFFEE PARTY, KRHANICE OPEN AIR, METALBOŘÍ či BRUTAL ASSAULT.