Cruel Company - O kapele | Bandzone.cz

Cruel Company rock-pop / Praha

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

18. ledna 2021
Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Láva
    Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Syntezátor / Sampler
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara, Baskytara
Nástrojové obsazení: Zpěv, Scream

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Van The Cruel - zpěv

Frank Sehnal - samples

Robin Rzažewski - bicí

Daniel Janoštík - basa/kytara 

Bio a historie

Žánrově se CRUEL COMPANY nejvíce podobá australským Northlane, britským Architects či Bring Me The Horizon. Tato kapela je sice nováčkem, ale její členové nejsou žádní zelenáči. Skládá  se totiž z bývalých členů kapel Segment a There’s Blood In My Ears. Van the Cruel býval kytaristou v prvním zmíněném uskupení, časem ale cítil, že potřebuje své emoce vyjádřit konkrétněji. Až zpěv a psaní textů mu konečně dalo možnost plnohodnotně se realizovat. Frank (samples), Robin (bicí) a Danny (basa/kytara) zůstávají u svých nástrojů.

Kluci se potkali, když v roce 2015 kapela There’s Blood In My Ears natáčela videoklip, režie se ujal toho času již bývalý člen kapely Segment – Van the Cruel. O pár let později se  tito muzikanti setkali znovu. There’s Blood In My Ears ukončili činost v roce 2017 a ještě téhož roku začali s Van the Cruel pracovat na nové hudbě a CRUEL COMPANY byla na světě!