Cross Country - Novinky | Bandzone.cz

Cross Country country-rock / Modletice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Esa
    Nezařazeno
  • Tam v ghettu
    Nezařazeno
  • Dear Sister
    Nezařazeno
  • Malá dáma
    Nezařazeno
  • Pařížská
    Nezařazeno
  • House of the Rising Sun
    Nezařazeno

Bára Fialová a Cross Country vydávají Gardenparty!

(Upraveno: )

Zářivý hlas mladé zpěvačky Báry Fialové a svěží aranže muzikantů seskupených kolem Jiřího Maška přináší posluchačům multižánrový projekt Cross Country. Tvorba této hudební skupiny v mnohém překračuje žánr country. Každý z členů kapely má jinou hudební minulost a vzdělání, jiné zkušenosti, jiné vzory. Před instrumentálními exhibicemi dávají přednost talentu nadějné zpěvačky a všichni dohromady usilují o precizní, přitom však pokorné provedení všech skladeb.

Repertoár je zčásti z dílny Jiřího Maška, který mimo jiné působil jako dvorní textař Pavla Bobka v posledním období jeho účinkování. Zčásti jej hudebníci převzali od hudebních osobností, jichž si členové Cross Country váží a chtějí jim tak vyjádřit úctu. Demoverze několika prvních nahrávek jsou ke shlédnutí na Youtube.
Základní sestavu tvoří Barbora Fialová (zpěv), Jiří Mašek (zpěv, kytara), Lukáš Bundil (kytary) a Zuzana Mašková (klávesy a klavír). Tuto čtveřici doplňují víceméně stálí hosté Pepa Malina (housle), Daneš Marinica (bicí), Petr Havrda (kytary), Honza Lstibůrek (baskytara, kontrabas) a Karolína Kaňková (zpěv).
V tomto rozšířeném složení Cross Country v červenci 2014 nahrálo CD/DVD Gardenparty v produkci vydavatelství Good Day Records. CD skupina pokřtí na koncertě 11. 9. 2014 v sále modletického zámku od 19:30. Hostem u této slavnostní příležitosti bude Robert Křesťan a Druhá tráva. Vstupenky lze objednávat na http://www.goodday.cz/predprodej.html. DVD se záznamem živého vystoupení Cross Country a také s několika hudebními klipy plánuje skupina vydat v listopadu 2014.
Další informace můžete najít na internetových stránkách kapely či na Facebooku.