Country Colaps - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Country Colaps country-acoustic / Pardubice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Dřevorubecká abeceda
  15 let s Vámi
 • Rákosí
  15 let s Vámi
 • Začni větře dout
  15 let s Vámi
 • Rocky Top
  15 let s Vámi
 • Sbohem kapitáne
  15 let s Vámi
 • Plácek v údolí
  15 let s Vámi
 • Elektrická řeka
  Elektrická řeka
 • Horký železo
  Elektrická řeka
 • Přišel pátek
  Elektrická řeka
 • Spolu se toulat
  Elektrická řeka
 • Starý traper
  Elektrická řeka
 • Žárlivý kůň
  Elektrická řeka

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

COUNTRY COLAPS - Pardubice

 

      Jsme hudební country skupina, která vznikla ze skupiny ŠVORC v létě r. 2000. Převážně vystupujeme v Pardubicích a okolí na country bálech a country večerech. Dále pak na menších,  převážně regionálních festivalech.

     Počátkem léta 2005 jsme natočili ve studiu BENAS v Seči své první oficiální CD Elektrická řeka. CD vyšlo v září 2005. V roce 2005 jsme se s písničkami Starý traper a Elektrická řeka umístili na druhém místě hitparády Krajský výběr vysílané v Českém rozhlase Pardubice. Nové CD bychom chtěli vypotit letos, ale nebude to žádná sláva.

     Pravidelně se zúčastňujeme Festivalu trampských písní v Horním Jelení a krajského kola Trampské Porty, kde jsme v roce 2005 a 2006 získali Diváckou Portu. I v Horním Jelení na FTP jsme několikrát postoupili do finále, kde jsme získali velmi slušné ohodnocení od diváků. V loňském roce jsme získali první místo na festivalu Podlužanská kytara a zúčastnili se několika dalších festivalů.

     Současná sestava hraje od roku 2009 ve složení Tomáš „Majk“ Vyhnálek - basa, Zdeňek „Blendy“ Dejdar - mandolína, Miloš „Dedek“ Chládek – kytara, „Babička Vrtule“ - Jitka Černá - kytara a  Josef „ Jeff" Buben, který hraje na pětistrunné banjo.

     Další naší aktivitou je pořádání festivalu SVOJŠICKÝ PODZIM. Soutěžní přehlídka country a trampské hudby Svojšický Podzim proběhne 14.9.2013 v kulturním areálu ve Svojšicích, kde byla dlouholetá tradice trempských festivalů. Proto jsme se již před několika lety rozhodli navázat na tuto tradici a vrátit se k původní myšlence kamarádského setkání kapel a příznivců hudebního žánru trampské a country hudby. Festival je pořádán za podpory obce Svojšice a Pardubického kraje a vrací se na místo, kde byly dříve pořádány festivaly Svojšický Slunovrat a Svojšický Letorost.

Bio a historie

Jsme parta věčně mladých lidí a kamarádů sdružených v občanském sdružení Country Colaps.

Cílem sdružení je zejména tvořit country a folková veřejná vystoupení formou vlastní hudební produkce. Jádro sdružení tvoří amatérská hudební country skupina COUNTRY COLAPS, která vznikla ze skupiny ŠVORC v létě r. 2000

 • 2001

V únoru roku 2000 po neshodách v kapele odchází ze skupiny Švorc většina jejich členů. Tím dochází k jejímu definitivnímu rozpuštění. Na jaře se základní jádro Josef Husák - Pepíno (zpěv), Miloš Chládek - Dědek (kytara, zpěv), Tomáš Vyhnálek - Majk (basa), Zdeněk Dejdar - Blendy (mandolína) rozhodli založit skupinu novou. 21.6.2000 bylo zaregistrováno občanské sdružení COUNTRY COLAPS. K němu se přidává i bubeník skupiny Švorc David Nechvíle. Skupina zkouší staronový repertoár a začíná hrát po hospodách.
      Začátkem roku 2001 po neúspěšném ukončení vysoké školy jí posiluje Martin Nýdr - Drn (sólová kytara). Skupina začíná opět hrát na countrybálech. V létě natáčí své první demo, bohužel už bez Davida, který se vrátil ke zbylým členům skupiny Švorc a znovu se pokoušeli vzkřísit původní kapelu PVC.

 • 2002

Začátkem roku se stává platnou členkou Country Colapsu Iveta Nováková (zpěv), která se skupinou zkoušela od listopadu.
      Na jaře roku 2002 se kapela zúčastnila svého prvního festivalu a to festivalu Trempské Písně v Horním Jelení. Odehrála několik countrybálů a country večerů.
     Na podzim pak pořádá festival vlastní SVOJŠICKÝ PODZIM 2002. Po Podzimu odchází na mateřskou dovolenou Pepíno. Protože zpíval podstatnou část repertoáru, došlo na další přezkušování. Více prostoru dostávala samozřejmě Iveta, ale zpěvu se musel zhostit i Majk a Blendy. Drna na místě sólového kytaristy nahrazuje Josef Mrlina - Pípa. Drn se nadále stará o zvuk kapely. Po Pepínově rezignaci se stává předsedou o.s. Dědek

 • 2003

V roce 2003 hraje kapela už naplno. Kromě countrybálů pořádá i pravidelné countryvečery v restauraci na Haldě. Spolupráce s Pípou se neosvědčila a tak se Drn vrací na post sólového kytaristy.
     Na jaře zaznamenáváme první úspěch na FTP v Horním Jelení, kde postupujeme do finále. Pokračujeme v hraní v ustálené sestavě. Pořádáme Svojšický Podzim 2003.
     Zhruba po roce řešíme Pepínův návrat na post zpěváka. Bohužel kapela nabrala mezitím trochu jiný styl a Pepínovi se už nepodařilo znovu začlenit. Koncem roku vystupuje z občanského sdružení.

 • 2004

Rok 2004 navazuje na rok předešlý. Kromě pravidelných hraní se v tomto roce zúčastňujeme FTP v Horním Jelení (bez postupu do finále) a festivalu Walcha v Kostelci nad Orlicí. 
      Na opakované žádosti našich příznivců a kamarádů jsme nahráli 23.5.2004 náš nový demáček s označením ´04. Pořádáme festival Svojšický Podzim 2004, toho roku poprvé v Hospůdce v areálu.
      Po Svojšickém Podzimu odchází z aktivní služby Dědek, který se nadále chce více věnovat rodině a na kapelu mu nezbývá čas. Zůstává však předsedou o.s. Kapela tak přichází o základní kytaru a po několika pokusech o začlenění nového kytaristy se rozhodla hrát dál ve čtyřech. Přicházíme tak o sólovou kytaru, protože Drn se ujímá kytary doprovodné.

 • 2005

Po počátečních obavách o pokračování skupiny bez Dědka se přesvědčujeme, že to jde. Pilně zkoušíme nový repertoár a připravujeme se na festivaly. Kromě Horního Jelení se zúčastňujeme krajského kola Trampské Porty v Kostelci nad Orlicí, kde získáváme Diváckou Portu. I v Horním Jelení na FTP postupujeme do finále a získáváme velmi slušné ohodnocení diváků.
    Počátkem léta natáčíme ve studiu BENAS v Seči své první oficiální CD Elekktrickáˇřeka. CD vychází v září.
Po festivalu Svojšický Podzim 2005 Iveta zvažovala svou další činnost v kapele. Díky nastalé situaci přerušil svou "mateřskou dovolenou" Dědek, který se chtěl vrátit do kapely po novém roce.  Kapela nadále tedy počítá s Ivetou, i s Dědkem a od listopadu hrajeme zase v pěti.

 • 2006

Začátek roku 2006 řešíme v jaké sestavě nakonec bude kapela pokračovat. Brzy se ukazuje že Dědek dál v hraní s Colapsem nemůže pokračovat. Blendy se tak stává předsedou občanského sdružení a Majk se o kapelu stará morálně. Kapela sice pokračuje dál ve čtyřech, ale je znát, že by to ještě někoho chtělo. Tento problém vyřešila Iveta která přivedla na zkoušku vznikajícího harmonikáře Tomáše Kláska, který mimo nás hraje i s Chrudimskou Chrpou. Začíná s námi zkoušet a 31.3. má první vystoupení. Zúčastňuje se s námi i oblastního kola Trempské Porty v Kostelci nad Orlici, kde jsme po roce opět získali Diváckou Portu. Celé léto hrajeme po různých hospůdkách a zahradních restauracích. Zúčastnili jsme se festivalu Folk na Lichnici a připravujeme náš festival Svojšický Podzim.
     Zhruba od poloviny prázdnin bohužel hrajeme opět ve čtyřech bez Tomáše. Vrcholem sezóny byl Svojšický Podzim, který se poprvé konal pod širým nebem v přírodním amfiteátru ve Svojšicích a byl úspěšný jak z pohledu diváků a účinkujících, tak i z pohledu našeho, jako pořadatelů.
      Do konce roku jsme ještě odehráli několik countrybálů a countryvečerů.

 • 2007

Rok 2007 začal dvěmi radostnými událostmi, kdy se v lednu narodil Majkovi syn Vojta a v únoru Blendymu dcera Daniela. Chlapi naštěstí na mateřskou dovolenou nechodí a tak kapela pokračuje dál a chystá se na oblastní kolo porty.
     Tam jsme nezaznamenali žádný velký úspěch. Lépe jsme si vedli na festivalu v Horním Jelení, kde jsme postoupili do finále. Přesto že kapela méně zkouší a prohlubují se neshody mezi některými členy, úspěšně jsme se zúčastnili několika festivalů a nezanedbávali, ani vlastní akce. Vrcholem sezóny byl pak Svojšický Podzim a vystoupení v rámci Přeloučských oslav u příležitosti udílení cen Františka Filipovského.
     Bohužel úspěšná sezóna skončila odchodem Ivety a Drna z kapely. Poslední společné hraní bylo na prosincovém countrybále
kamaráda Tulmeda v Proseči u Skutče. Přesto, nebo snad právě proto, jsme předvedli jeden z našich nejlepších výkonů a loučili jsme se s bolestí v srdci.

 • 2008

Po odchodu Ivety a Drna byl začátek roku 2008 ve znamení hledání. Kromě vhodných lidí do kapely, jsme také hledali chuť a způsob, jak začít skoro od začátku. Naštěstí přijal Majkovu a Blendyho nabídku vrátit se do kapely náš zakládající člen, kytarista Dědek. Pomalu jsme začali zkoušet a opakovat stávající repertoár. Zároveň jsme však hledali ještě náhradu za Ivetu.
      Ta se objevila začátkem května v podobě Jitky Černé. Ačkoliv nikdy v kapele nahrála, díky své píli a nezměrným zkušenostem získaných letitým hraním po hospodách, zapadla do kapely téměř okamžitě. Již koncem května jsme vystoupili na festivalu v Horním Jelení a do prázdnin absolvovali ještě několik menších koncertů.
     Od začátku prázdnin jsme již hráli v plném nasazení, jak bylo zvykem v minulých sezónách a věřím, že na našich vystoupeních byla poznat i pohoda, která se vrátila do kapely. V září se samozřejmě roztočil také kolotoč kolem Svojšického Podzimu. Krom několika countrybálů jsme také absolvovali i náročný dvoudenní hudební maratón na Velké Pardubické. Rok 2008 jsme již tradičně ukončili na Tulmedově countrybále v Proseči.