Contami Nation - O kapele | Bandzone.cz

Contami Nation nu-metal-crossover / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • April
  Nezařazeno
 • Neviditelná Pravda
  Circle of Time
 • Your Last Words
  Circle of Time
 • Přelom Věků
  Circle of Time
 • Voda
  Ruins of Marble
 • Circle of Time
  Circle of Time
 • Ruins of Marble
  Ruins of Marble
 • Before the Fall
  Ruins of Marble
 • Drowned (acoustic)
  Ruins of Marble

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

oficiální stránky kapely: http:///www.contami-nation.cz 

(ontami Nation se dají žánrově zařadit do třídy nuMetal/crossO­veru. V žádném případě se nechceme škatulkovat nebo zajet do jedné koleje, zkrátka máme rádi rozmanitou hudbu a to od Jazzu až po Hardcore. Samozřejmě nás také inspiruje současná hudba, jejíž prvky se snažíme vhodně zakomponovat do výsledné podoby.

Pokud jde o samotné skladby snažíme se na prvním místě, aby naše hudba měla duši, jakousi emocemi oblečenou myšlenku. Zároveň se snažíme, aby myšlenka šla ruku v ruce s provedením.

Texty i hudbu si skládáme sami – jak česky tak anglicky.

 

Bio a historie

2006–2007

V prosinci 2006, se rozpadá černošicko/dob­řichovická kapela PREWEET, zakládající člen Daniel Kouba (Kytara) a současný kytarista kapely Ewa Farna Martin Chobot(pro změnu na Bicí) se rozhodli založit experimentální kapelu hrající líbivou melodickou muziku alá Breaking Benjamin, Disturbed, Guano Apes, Linkin Park či Trapt

Dan zatahal za nitky a v okamžiku se naše zkušebna začala hemžit šikovnými muzikanty. První v pořadí byl místní basista Matin Mrázek (Dyphteria) , zpívání se ujal mladý a neuvěřitelně talentovaný Aidee Amei a nakonec se přidal i poslední do počtu scházející člen Michal Borecký ( Kytara) . Neuvěřitelné se stalo skutkem , všichni se shodli na stylu hudby a začalo se zkoušet, skládat a pařit. Po půlroce se kapela bohužel rozpadá, kvůli nedostatku času a účinkování v dalších projektech.

2008

Na podzim 2008 se kapela opět seskupuje. Tentokrát v obsazení Jakub Stejskal (bicí) a Miki Kouba (basa). V tomto složení kapela uskuteční jediné vystupení po kterém se na delší čas její hudební činnost pozastavuje.

2009–1010

Na podzim 2009 se kapela opět dává dohromady. Nové složení kapely je Aidee AmeiDaniel KoubaMiki Kouba (basa), Jakub Zavadil (bicí). V tomto složení kapela úspěšně vytupuje v pražským i mimopražských klubech po boku kapel jako Proximity, Revelation, Pessimist nebo K2. Na konci léta natáčí svůj první singl Paintings EP ( která obsahuje také skladby Falsificate, Deaf a Mirror ). Povedený křest CD v přeplněném Kainu, který byl zároveň 1. jubileem završuje další éru kapely. Bezprostředjně na to se kapela k všeobecnému údivu na další 3 měsíce odmlčuje.

2011

Na začátku března 2011 je kapela svědkem další rošády – totiž post bubeníka obsazuje zkušený Lukáš Janů ( Deliqent, Bez důvodu.. ) a na basu hraje Marek Lampart. Kapela pracuje na novém repertoáru, chystá se na točení dalšího CD a především se společně těší na letní festivaly…