Chlupy - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Chlupy Lo-Fi-death / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Chuchvalce hudby kartáčované štětinami poezie. Huňatý folklór nedostupných záhybů podvědomí. 

Chlupy jsou hudební těleso, které na poli improvizace kumuluje literární a hudební fragmenty, ze kterých vytváří jakési spleti a chuchvalce zvuků, útržků melodií a textů různě pokroucených, deformovaných a polapených náhodně v zorných polích členů sdružení, kteří přímo při produkcí pátrají v množství knih, které si vždy s sebou přinášejí. Hudba je pak tvořena pomocí nástrojů běžného typu, jako je basová kytara, glockenspiel a analogové syntezátory, ale i všelijakých exotických perkusních a drnkací nástrojů. Velký vliv na strukturu hudby Chlupů má soustava smyčkovačů, které veškeré hudební zdroje mísí, cuchtají a tvarují do průběžných kompozic. Speciální kapitolou jsou pak řezavá sóla na stébla trávy v podání Zdeňka Durdila. Vystoupení Chlupů jsou v podstatě hudební instalace v prostoru, hudba i texty jsou vždy v těsném spojení s prostředím, ve kterém vznikají, je to takový soundtrack k bezprostřednímu dění v okolí. Chlupy vystupují jakoby naváté do zapadlých zákoutí města, venkovských stodol, tržišť, zahrad. Jejich produkce trvá většinou v rozmezí čtyř až čtrnácti hodin.

Chlupy mají za sebou vystoupení například na knižním trhu Knihex na pražská náplavce, na vršovické ulici v rámci akce Zažít město jinak , v oblíbeném Café v lese, atd.

 

Bio a historie