Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Charlotte rock-funk / Vlašim

„Zkoušíme nové pecky“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

2010: Nejen že se po několikaleté odmlce a ještě dalších dvou letech hledání bubeníků snad konečně podařilo kapelu znovu uschopnit, navíc jsme ke spolupráci přemluvili (a nedalo to ani moc námahy) i tři vynikající dechaře. Loňský rok jsme odehráli jen ve čtyřech, bez kláves a ten syrový zvuk nás bavil, ale big band je big band. Přijďte se přesvědčit sami!

CHARLOTTE:

Michal Voigts - zpěv
Martin Zika - kytara
David Chvojka - klávesy
Tomáš Mančal - baskytara
Milan Susmilich - bicí
Anna Popelková - vokály

... a dechová sekce!

 

 

Bio a historie

Skupina CHARLOTTE vznikla v roce 1996. Tehdy jsme byli nadšení obdivovatelé hardrockových klasiků Deep Purple, Led Zeppelin a dalších. Jenže postupně z naší muziky začalo ubývat zkreslené kytary a naopak se objevovaly prvky funky, trochu i jazzu a čím dál častěji byly slyšet dechy.

Začátek jsme neměli špatný. Poměrně brzo jsme natočili dva demosnímky (Blues starýho kocoura a Heuréka!), které nám přinesly chválu hudebních publicistů Muzikusu, Bangu či Rock&popu (v jednom z nich o nás dokonce napsali, že jsme "nadějí tuzemského rocku, byť s patrně mizivou šancí na komerční úspěch"). Na křty obou nahrávek se nám povedlo dostat jako kmotry nesporné osobnosti - Klaudu Kryšpína z Pražského výběru, Otu Baláže, Ravena či Ilju Kučeru ml..

Zhruba čtyři roky jsme pilně hráli, vystupovali jsme i s kapelami jako byly (a jsou) Cirkus Praha, Yo-yo band, Katapult či Tublatanka. V roce 1996 jsme se dostali do finále soutěže Rockfest Dobříš, ve stejném roce získal kytarista Martin Zika cenu Talent roku a Cenu diváků na Guitar festivalu 1996.

Na začátku nového milénia se ale vytratila chuť do hraní. Zhruba po dvou letech jsme začali znova, v té době jsme hráli například s Laurou a jejími tygry v Lucerna Music Baru, ale dlouho to nevydrželo. Přestávka trvala několik let, ale na jaře 2008 jsme se zase dali dohromady, tentokrát v částečně obměněné sestavě. Od té doby zkoušíme, sem tam vystupujeme a nabíráme dech. Daří se nám, byť pomalu, psát nové písničky, rádi bychom zase po letech něco natočili a hlavně hráli.