Cent-Rock - O kapele | Bandzone.cz

Cent-Rock rock-alternative / Ostrava

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Cesta
  Nezařazeno
 • Pravda
  Nezařazeno
 • Podivná hra
  Nezařazeno
 • Hardrocker
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

Skoro 30 roků v rocku, takže pouze faktograficky:

1981 studenti Gymnázia Volgogradská v Ostravě-Zábřehu zakládají kapelu s původním názvem CNT ( Continue Next Time ), později CENT ve složení Martin Prajzner /kytara, zpěv/, Tomáš Gadula /doprovodná kytara/, Ondřej Vašica /basa, zpěv/, Ilja Mazur /piáno/, Zdeněk Fajfrlík /bicí/. Kapela od samého začátku hraje vlastní tvorbu.

1982 Bubeník Zdeněk Fajfrlík startuje turné po tehdejší Spolkové republice Německo a tak se mu tam zalíbilo, že se již zpět do socialistického Československa nevrátil. Za bicími usedá dnes známý ostravský herec Jiří Sedláček.

1983 Jirka Sedláček, který byl na gymnáziu o rok výše maturuje a ochází do Brna studovat na herce Janáčkovu akademii múzických umění. Na uvolněné bubenické místo nastupuje Marcel Gadula.

1984 Maturujeme a začínáme se studiem na vysokých školách v Ostravě a Brně, kapela se schází pouze ojediněle na jam, možná i na marmeládu.

1989 Ondřej Vašica následuje Zdeňka a po ukončení Vysoké školy Báňské odchází do emigrace ( asi aby nemusel na vojnu ). Dnes žije v Jihoafrické republice.

Kapela končí svoji činnost...

1994 Dáváme se znovu dohromady, oprašujeme starý materiál, píšeme nové věci a startujeme novou éru kapely v sestavě: Martin Prajzner /kytara, zpěv/, Tomáš Gadula /basa/, Marcel Gadula /bicí/, Ilja Mazur /klávesy/. Hrajeme v klubech a na různých akcích převážně v Ostravě.

1997 Opouští nás Ilja, měníme styl a přichází hráč na akustickou kytaru Jan Bidlak. Pořídili jsme si zvukaře, osvětlovače a maskota v jedné osobě, trol Tomáš Kopka.

2002 Do kapely zapadl další mladý a dravý kytarista Jiří Newman Novák, který přinesl i další posun v hudební tvorbě a stylu kapely ( trocha tvrdosti neškodí...).

2003-2004 Ve studiu TANKER nahráváme naše první cd „Parní lokomotiva“. V témže roce nás opouštějí Honza Bidlak a Tomáš Kopka, avšak současně získáváme nového kamaráda, fandu a nepostradatelnou osobu Marka Plachtu ( chodí nám na zkušebně pro pivo ).

2005 Ve studiu SKLEP nahráváme druhé cd „Démon Iluzí“. Současně oslovujeme našeho fandu, filmového nadšence, kameramana a rejžu Jiřího Kuču ( Greywolfvideo.com ), se kterým natáčíme dokument o historii kapely s opravdu netradičním názvem „Kapela“.

2006 14. května jsme pořídili obrazový záznam našeho prvního videoklipu k písni Nálada z alba Démon Iluzí ( rejžo díky...). Do kapely přichází saxofonista David Gadula a opětovně se posouváme ve stylu ( rock a blues máme taky rádi...). Hrajeme na soutěži BOOMCUP a po jejím ukončení nám dává vale bubeník Marcel. Zase jsme bez bubeníka. Po delším tápání a hledání se nám daří a Marcela nahrazuje Víťa Olšák, který de facto kapelu zachránil před rozpadem...Pokračujeme.

2007 Ve studiu CENT natáčíme třetí cd „Větrný mlýny“ a ke spolupráci jsme pozvali klávesáka Ilju. Avšak ouha, kolem prázdnin nás opouští bubeník Víťa ( zase smůla, ten post je snad zakletý ) a zase hledáme bubeníka. Osud k nám byl milostivý, neboť hledání netrvalo dlouho a našli jsme mladého, odvážného a talentovaného bicmana Vaška Maďu. V říjnu křtíme v klubu Hudební Bazar v Ostravě cd „Větrný mlýny“ a současně Mr. Greywolf pořizuje obrazový záznam „živáku“ k písni Realita. Z kapely odchází saxofonista David.

2007-2008 Kapela hraje na akcích jako Festival Ostravských kapel, Metalová sobota, Metalový konec prázdnin, Ed Hunter Fest, Ostrava Music City, Drings After Fest, Setkání kytaristů, Líheň v ostravských klubech Tančírna, Templ, v karvinském Hardcafe, frýdecko-místeckém Stounu. S kapelou Drings After jsme měli společné koncerty v Karviné, Frýdlantě, Dětmarovicích a Malenovicích. Ve studiu TdB jsme pro dvojalbum Ostrava music city 2008 ( ostrava-music-city.cz ) natočili píseň Na co máš právo a objevili se společně s dalšími 20 kapelami na této pozoruhodné kompilaci. S klipy Nálada a Realita jsme výrazně zabodovali v soutěži Barrandov TV „Ukaž se“. Do Rockové arény Rádia HEY jsme zaslali píseň Větrný mlýny, která se zde udržela 138 dní.

2008-2009 V Rockové aréně Rádia Hey slavíme úspěch s písní Úrad práce, kterou jsme natočili ve studiu TdB na podzim 2008 a tato po 150 dnech postoupila do playlistu Rádia HEY. Společně s Mr. Greywolfem začínáme tvořit další klip k písni Smolnej den z alba Větrný mlýny ( v hlavní roli René Šmotek, herec ostravského Divadla Aréna ).

2009 Na jaře jsme dokončili klip Smolnej den, se kterým rejža uspěl v soutěžích Český videosalon a Mohelnická filmová písnička a videoklip. Stejný klip byl v létě promítán i na Mohelnickém dostavníku.

Na podzim bylo dokončeno natáčení zatím posledního klipu k písni Chrám z alba Větrný mlýny, krátce poté jsme se rozešli s Iljou.

2010 Intenzivně pracujeme na nových písních, protože v květnu začínáme ve studiu TdB Thomase de Baldera ( studio tdb.cz ) točit v pořadí již čtvrté cd, rejža má v rozpracování námět a scénář na klip k Úřadu práce. Makáme ve tvrdším rockové stylu v sestavě Martin Prajzner /zpěv, doprovodná kytara/, Jiří Newman Novák / sólová kytara, zpěv/, Tomáš Gadula /basa/, Václav Maďa /bicí/.

Vaše kapela.