Carpatia Castle - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Carpatia Castle gothic-rock / Most

„Chystáme nové CD na podzim 2021!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Marion 49 ×
  • Venefica- Černé století/The Darknes Century (2016) 1 609 ×
  • Kat Mydlář- Černé století/The Darknes Century (2016) 1 044 ×
  • The Arges River- Černé století/The Darknes Century (2016) 796 ×
  • The Darknes Century- Černé století/The Darknes Century (2016) 697 ×
  • Old Town Hangman- Černé století/The Darknes Century (2016) 539 ×
  • Vampyre Requiem- Laudanum (2013) 3 648 ×
  • Křídla v temnotách- Laudanum (2013) 3 385 ×
  • Written By Angel- Laudanum (2013) 447 ×
  • Laudanum- Laudanum (2013) 505 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

             Naše hudebníky obléká seriozní a pohodový obchod Betelný hadry !

                

Základní kámen mostecké kapely Carpatia Castle, hrající melodický gothický rock v autorské tvorbě, byl položen v 90. letech minulého století, kde baskytarista Tomáš Pošvanc realizoval své hudební idee pouze jako one-man projekt. Avšak plnohodnotná sestava se realizovala až v roce 2012 v nástrojovém obsazení bicí, baskytara, klávesy, zpěv a dvě kytary. Po několika personálních změnách se ustálila na současnou podobu, již bez klávesových nástrojů. Kapela koncertuje jak po celé České republice, tak v zahraničí, jmenovitě v Polsku, Německu a Nizozemsku, Slovensku. Carpatia Castle má za sebou vystoupení, některá opakovaně, na nejpřednějších českých i zahraničních festivalech, např. Masters of Rock,Basinfire fest, žatecká Dočesná, Zahájení lázenské sezóny v Teplicích, účikování na Hrady.czOkoř se šťávou, mnoha dalších akcích. Ze zahraničních akcí jako jediná kapela reprezentovala Českou republiku na největším gotickém evropském festivalu Castle Party na hradě Bólkow v Polsku. S tímto aspektem je samozřejmě spojená užší spolupráce s kapelami Leaves Eye´s, Paradise Lost, XIII. Století, Blaze Bayley, apod. Pro zahraniční publikum má repertoár připraven v anglickém jazyce a dle potřeb pořadatele i v čistě akustické verzi. Za zmínku stojí několikahodinové účinkování v pořadu Snídaně s Novou na stejnojmenné televizi, kde Carpatia hrála live 6 skladeb a měla tři rozhovorové vstupy.

Předností kapely je výrazný cit pro melodii, historické hudební motivy, strhující atmosféra textů dávných časů, prolínající se s melancholí vyprávěných příběhů a skutků, ohnivá show a pódiová vizualizace. Dominantou kapely je altová zpěvačka Veronika Seidlová, která zpívá oděna v gotických středověkých šatech, s kapelou účinkují „svícnice“, tedy dvě tajemné ženy, které doplňují show muzikantů secvičenou taneční choreografií s rekvizitami a utváří tak celkový výraz kapely. Na velká pódia s sebou kapela přibírá mostecké baletky z uměleckého souboru Rock Balet..

Ctitelé hradu v Karpatech, Rumunské Karpaty a jejich podmanivé kouzlo kořeněné bezpočtem báchorek o nočních tvorech, prahnoucích po krvi a neschopných zemřít si jako inspirativní roznětku zvolil nejeden umělec. Ať už dotyčný tvůrce třísnil papír inkoustem, plátno olejem, či akvarelem, točil klikou kinematografického přístroje, nebo své pocity zaklínal do přísného mřížoví notových osnov, mnohdy z jeho snažení vzešlo působivé dílo. Hudební cestou po stopách revenantů a vlkodlaků se dala i mostecká kapela CARPATIA CASTLE, jejíž samotný název nenechá nikoho na pochybách, kterým směrem se asi šíří pach krve.

Kapela vydala dvě dlouhohrající CD: Laudanum (2013)

Černé století (2016)

DVD: Gothic Theatre Most (2013)

MAXISINGL: Laudanum (2012)

DEMO CD: House by the Cemetary (2009)

Vampire Requiem (2010)

Kapela vydala několik klipů ke skladbám Vampire Requiem, Fantom Rabenstein, Carpatia, Kat Mydlář, Arges a Venefica.

V současné době se Carpatia Castle věnuje široké koncertní činnosti podpořené propagací médii, prací na nadcházející desce a přípravou natáčení klipu z budoucího CD

Členové Carpatia Castle

Zpěv: Veronika Seidlová

Baskytara: Tomáš Pošvanc

Bicí: Zdeněk Svoboda

Kytara: Milan Dubnička

Kytara, zpěv: Josef Wohlfart

Svícnice: Angel Beads

Ajka Soldátková

Eliška Svobodová

Crew: Jan Stejskal

Bio a historie