Čankišou - Album: Ukopnutý palec - knížka se soundtrackem | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Čankišou world music-ethno / Brno

„13.4. poHrnem se Brnem!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Frida- Supay (2015) 2 101 ×
  • Faÿt- Faÿt (2011) 5 844 ×
  • Zuha- Lé la (2008) 6 607 ×
  • Bekabo- Densé Ju (2002) 5 219 ×
  • Desné Ju- Densé Ju (2002) 1 949 ×
Obrázek

Vydavatelství: Juliuz Zirkus
Album art: René Senko

Album
Ukopnutý palec - knížka se soundtrackem

CD

2007

Ukopnutý palec aneb Příběhy lidu Čanki doplněná soundtrackem (Julius Zirkus, 2007). Sbírkua 13 příběhů od několika autorů, kteří se každý po svém nechali inspirovat legendou jednonohého lidu Čanki. Originální soundtrack pak obsahuje 13 skladeb, kdy každá povídka inspirovala muzikanta Čankišou ke zhudebnění.

Výsledkem je výjimečná sbírka žánrů i zpracování z pera těchto autorů: kníže pornofolku Záviš, známý literát Marián Palla, básník Zeno Kaprál, klávesák kapely Buty Milan Nytra, ohňostrůjce Ivan Martínek, fyzický básník Petr Váša, prozaik Štěpán Kučera, výtvarník Rostislav Pospíšil, překladatel a příležitostný textař Jiří Strážnický, barový povaleč s tužkou v ruce Karel Rous, grafik a muzikant René Senko, překladatel i nakladatel Jan Mattuš. A samozřejmě nechybí ani Xylas, který to všechno vlastně začal. Obrazové zpracování příběhů, které je povětšinou dílem samotných literárních tvůrců, doplňují výtvarně činní muzikanti Aleš Čuma (zpěvák kapely Narvan) a Jiří Míčkal (lídr kapely Kumbalu).

01
Jak šel Čanki na houby a jiné povídky 1:34