Bůhví - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Bůhví world music-pop / Praha

„Nový videoklip sleduj na YouTube!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Nadosmrti lhář 43 ×
 • Podzim 26 ×
 • Zahrada 15 ×
 • Betlémská 41 ×
 • Železniční 25 ×
 • Kosmická 24 ×
 • Vrátit se na Zem 298 ×
 • Let balónem- Trojka (2016) 41 ×
 • Silnice- Trojka (2016) 96 ×
 • Trojka- Trojka (2016) 134 ×
 • Jaro- Akt (2004) 774 ×

Novinky

Martin Hrubý svým novým singlem vzdává hold divadlu Semafor

„Nadosmrti lhář“, Hrubého duet se zpěvačkou Barborou Šedivou, je jako vystřižený ze zlaté éry swingových muzikálů Freda Astaira, na něž v našich končinách volně navazoval Jiří Suchý s divadlem Semafor. V tomto duchu je stylizován i rozverný videoklip, ve kterém se písničkář snaží převtělit do starých mistrů a v náznaku napodobit jejich tanečně-činoherní umění. Filmové řemeslo svěřil opět osvědčenému Ondřeji Pokornému a produkční společnosti All 4 Bands.

Youtube Video 1CWbV1uCq9QYoutube Video 1CWbV1uCq9Q

Jedná se o v pořadí již 7. singl z alba „Lucerna v moři“, jehož vydání je ohlášeno na konec března tohoto roku a které Hrubý nahrál s hvězdnou sestavou studiových hráčů: Yarda Helešic – kytara / hudební produkce, Josef Štěpánek – kytara, Jan Steinsdörfer – klávesy, Jakub Vejnar – basa, David Landštof – bicí. Hostem této nahrávky je houslista Karel Holas.

Žánrová rozmanitost dosud vypuštěných singlů dává tušit, že se bude jednat o hudebně pestrou směs. Jednotícím prvkem alba by měla být sourodá poetika českých písňových textů autorské dvojice Martin Hrubý / Vojtěch Probst.


Martin Hrubý se obklopil dívčí kapelou a nahrál live video singlu Ztráta věrnosti

Píseň „Ztráta věrnosti“ je ve stylu klasického rock’n’rollu a Hrubého doprovodnou kapelu tvoří výhradně ženy - Denisa Gyürkeová (klávesy), Tereza Čepková (basa) a Klára Böhmová (bicí). Vokály zpívá Barbora Šedivá a Tereza Nálevková. Martin Hrubý tak dočasně opustil svou domovskou skupinu Bůhví. „Chtěl jsem si na vlastní kůži vyzkoušet čistě dívčí hudební energii a musím říct, že si to užívám jak bůh. Jsem zvědavý, jak nás přijmou posluchači,“ říká Hrubý.

Youtube Video zSQtHPYaif8Youtube Video zSQtHPYaif8

Studiová verze písně bude součástí alba, jehož vydání je plánováno na jaro příštího roku. Z chystané desky již Hrubý v průběhu loňského a letošního roku vypustil 6 singlů, z nichž je patrné, že půjde o žánrově pestré album. „Napsat českou píseň ve stylu elvisovského rock’n’rollu toužím už od puberty, přesně od roku 1993, kdy mě totálně nadchly Hřebejkovy „Šakalí léta“. Až teď se mi to konečně podařilo a na nové desce tak kromě argentinského tanga, semaforského swingu, moravského valčíku, kubánského sonu a jamajského reggae bude znít i řízný americký jive,“ říká písničkář Martin Hrubý o své nové desce.

Live video písně „Ztráta věrnosti“ vzniklo v produkci společnosti All 4 Bands pod režijní taktovkou Ondřeje Pokorného a za asistence Jakuba Mahdala. O zvukovou postprodukci (mix a mastering) se postaral Yarda Helešic. Více o novém albu Martina Hrubého se dozvíte na jeho webu martinhruby.net/album/chystane-album.


Martin Hrubý se v singlu Podzim vrátil do časů nesvobody

Ve svém novém videoklipu se písničkář Martin Hrubý převtělil do básníka Jana Zábrany, který v dobách komunistické totality překládal zakázaný Pasternakův román Doktor Živago. Příběh není rekonstrukcí žádné konkrétní historické události, nýbrž výrazem úcty všem poctivým literátům z dob nesvobody a připomenutím, že současná stále ještě demokracie není samozřejmostí. Podzim je 6. singlem ze zpěvákovy chystané desky.

Youtube Video tUFRfoKVirMYoutube Video tUFRfoKVirM

Podzim je zhudebněnou básní Borise Pasternaka. Refrén písně je součástí románu Doktor Živago, na jehož překladu pracoval Jan Zábrana od roku 1963. První verzi odevzdal redakci nakladatelství ve druhé polovině prosince 1968. V revizi pokračoval až do jara 1971, kdy mu byla vypovězena smlouva. Jan Zábrana zemřel v roce 1984, jeho český Doktor Živago vyšel poprvé v roce 1990.

Zakázaný Pasternakův román v ruském originále přivezla manželovi přes železnou oponu Marie Zábranová na jaře roku 1965. Při návratu ze zájezdu do Itálie odvedla pozornost celníků dětským kočárkem, zakoupeným pro dceru Evu. Jan Zábrana v dopise adresovaném manželce napsal:

„[…]měl jsem starost o všechno, o Tebe, o holku, i o to, jak to bude na zpáteční cestě přes hranice […] jsem Ti nesmírně vděčen, že jsi přivezla tu knihu, i když ještě nevím, jak ses nalítala, než jsi to sehnala, protože jsem si naprosto nedělal iluze, že to bude snadné sehnat, mám-li se přiznat, spíš jsem věřil, že to neseženeš […] Zamkni to do některého šuplíku u mě v pokoji, ať to tam na mě počká […].“

„Příběh Pasternakova románu a jeho českého překladu mě inspiroval,“ říká Martin Hrubý. „Myslím, že si málokdo z mé a mladších generací dokáže představit, jak se tu žilo, když byla kultura pod dozorem státní moci a zem obklíčena železnou oponou. Pečujme o demokracii, dokud ji tu ještě máme,“ dodává.

Hudební videoklip, který je v podstatě krátkým filmem, natočil režisér Michal Kunes Kováč s kameramanem Karolem Pružinským. Produkci obstarala společnost All 4 Bands. Podzim Martin Hrubý nahrál s hvězdnou sestavou studiových hráčů: Yarda Helešic – kytary / hudební produkce, Josef Štěpánek – kytary, Jan Steinsdörfer – klávesy, Jakub Vejnar – basa, David Landštof – bicí. Celé album nahrané v této sestavě by mělo spatřit světlo světa na jaře roku 2020. Bude záležet na podpoře fanoušků, ke které Hrubý vyzývá na svém webu martinhruby.net/album/chystane-album.