Brutální Jahoda - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Brutální Jahoda pop-rock'n'roll / Kamenice nad Lipou

„Nový videoklip PARANOIA!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Doprovodný zpěv, Housle
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Filip,, Felas" Zhorný - kytara,zpěv

Petr,, Anty" Antušek - kytara,zpěv

Karel,, Savec" Slunečko - baskytara

Kuba,, Tůča" Tuček - bicí

Vojta,,Komky" Komínek - housle, doprovodný zpěv

Bio a historie

2011 - Taková ta začáteční plácaná (před začátkem Jahody)

Filip a Karel neumí hrát na kytary, proto logicky přichází nápad založit kapelu.

2012  - První vlaštovky (před začátkem Jahody)

Do kapely se přidává Tůča, který chodí s Karlem na tělocvik. Slovo dalo slovo a pod záminkou vína za 30 korun a představy první zkoušky jsme se sešli v jedné truhlářské dílně u naší kamarádky. Vzniká Brutální Jahoda. V této době vznikají pecky jako Superkočka, Kdo by nechtěl a jediná písnička, která se chytla i do ,,budoucnosti kapely" se jménem Hvězdy. Únor 2012 jedeme k Antymu nahrát akustické songy, aby se svět dozvěděl, že existují velikáni jako Brutální Jahoda. Songy jsou nahrány, zveřejněny a navíc při odjezdu už víme že máme nového člena. Do kapely se přidal Anty. S příchodem Antyho přichází rok kdy pilně zkoušíme a máme i první koncerty (Dačice, Kemenice nad Lipou). Za tento rok jsme sdíleli podium se skupinami Arakain, K2, Tlustá Berta apod. Během roku vznikají songy Superman, Párty pokračuje ( ta má svůj příběh, ale o tom až jindy), Ve tři ráno, Fading away atd...

2013 - Už jsme kompletní

Do kapely přichází houslista Komky. (Oficiálně považujeme toto datum za vznik Brutální Jahody).

Od ledna do dubna je období míru. Poté opět zkoušíme. Vzniká písničky Lucy. Komkyho přchod je super změna a hudbě to dává nový rozměr. O prázninách hrajeme na Kamenických slavnostích. Začínáme se dostávat do podvědomí lidí. Nahrána písnička Párty Pokračuje. Na slavnostech sdílíme podium s kapelou Rybičky 48. Na podzim a v zimě koncertujem o stošest. Pracujeme na vydání prního DEMA s názvem ,,STARTUJ!".

2014 - První DEMO

1.1.2014 vychází CD ,,STARTUJ!". Song ,,Po-hádková" se stává třetí nejhranější skladbou dne 2.1.2014 na stránkách bandzone.cz. další dva dny se drží mezi 5 nejlepšími. Vyhráváme halsování na internetu o předkapelu Rybiček 48 v Českokrumlovském klubu Fabrička. Vznikají nové songy (Malý princ, Blbá, Půllitr pohádky). V dubnu nahrán druhý klip na písničku ,, Malý princ" . Hrajeme na Vysočinafestu s kapelami jako Chinaski, Ine Kafe nebo Richard Muller. V červnu vyhráváme 3. místo v soutěži o nejlepší amatérskou kapelu Vysočiny. Do konce roku koncertujem nahráváme videoklip na song ,, Blbá". Připravujeme materiál na nový cédéčko a hrajeme koncerty jak magoři.

2015 - Koncerty, koncerty, koncerty

Koncertujeme a děláme materiály na nové cédéčko. Za tento rok objíždíme velké množství koncertů. Navazujeme spolupráci s Davidem Dvořákem, který se ujímá místa manažera. Měníme si logo. Ke konci roku jedeme do studia Rápotice kde nahráváme pilotní song připravovaného alba s názvem "Reflektory". K tomuto songu nahráváme i videoklip, který za první dny jeho premiéry slaví velkou vlnu sledovanosti.

2016 - První TOUR a nový kamarádi


V roce 2016 doděláváme materiál na první oficiální cédéčko. vyhráváme soutěž o hraní na Sofiefestu. Pomocí soutěže se také dostáváme na Natruc fest do Kolína a na Vysočina fest do Jihlavy. Za tento rok máme nejvíce koncertů v naší historii. Na podzim jedeme na BRUTÁLNÍ VÝBĚR TOUR společně s kapelou Náhodný Výběr. Tour má 12 zastávek po celé České republice a Brutální Jahoda tak neustále rozšiřuje počet svých fanoušků.

2017 - Přelomové album?

Celá první polovina roku je ve znamení příprav na vydání prvního oficiálního alba "Čeho se bojíš?". K písničce "Čeho se bojíš?" vychází první kapelní lyric video. Brutální jahoda také v tomto roce zažívá své první televizní i rádiové vysílání a sice v televizi Jéčko v pořadu Garáž a v rádiu České Kanada