Bobr - O kapele | Bandzone.cz

Bobr reggae-funk / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Babí Léto 2
  Lysohlávka
 • Hey ma Ondra
  Lysohlávka
 • Krályk
  Lysohlávka
 • Z pralesa
  Lysohlávka
 • Komár
  Lysohlávka
 • Orchestrálka
  Lysohlávka
 • Hu, Leni!
  Lysohlávka
 • Spalovna
  Lysohlávka
 • Čtyři ribana
  Lysohlávka

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Mandolína, Zpěv, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Po rozpadu poslední verze kapely M. Braxatorise BAFALO, zůstali dva členové této sekce aktivní (M. Braxatoris a P. Bocheza) a v duchu reggae natočili během tří let CD LYSOHLÁVKA. Tento nosič je velmi nebezpečný pro zastánce tradičních verzí reggae a proto prosím postupujte při jeho poslechu velmi obezřetně. Na nahrávce se podílelo spousta hostů, kteří jsou uvedeni na sleevnote samotného CD a dva hosté dokonce hrají v seskupení dodnes (M. Janovský a M. Janovská) , jeden náhodně (R. Vaňkát) v závislosti na ceně mléka na newyorské burze.

Michal BRAXATORIS - umí na vše, vše zná a všude byl

Historii M. Braxatorise jako muzikanta, myslím, není nutné příliš rozebírat, vše je dohledatelné na internetu, ale stál např. za projekty s Radimem Hladíkem st. (http://archiv.aukro.cz/baf-tak-to-dobafej--i2974600511), startem klubu KOCOUR (http://www.folktime.cz/rozhovory/michal-braxatoris-kocour-bafalo-a-sedy-zony.html), akustickou verzí funk music kam rozhodně nepatří banjo atd.

Pavel BOCHEZA - Kytara, zpěv, vokály, texty, arange

Prošel kapely Second Hand (Country & Bluegrass), Petr Bultas Band (BIGBEAT - http://bandzone.cz/bultasband), Faktor (Bluegrass), 1202 Station (Rock & Hardrock - http://bandzone.cz/1202station). Pokus hrát na mandolínu ho dostal do takových problémů, že mu nakonec nezbylo, než hrát například doprovod pro balet Romeo a Julie např. ve Státní opeře v Praze, nebo již tak provařeném Rudolfínu.

 Michal JANOVSKÝ - basa, vokály

Jeho hudební kariéra začíná někdy kolem roku 1986, kdy, tak jako každý v té době, hulákal s kytarou na Karlově mostě. Tam se prvně potkával s Braxou. Ovšem pouze akusticky - každý hulákal na jiném konci mostu. Od té doby  postupně hrál v řadě skupin - s.r.o. (1989-1994), SKORO (1994-2006), HanaBand (1996-1998), Mrakoplaš (1997 - 2002), Happy& (2007-2009).  Průběžně občas zaskakoval na basu v různých Braxových kapelách - ať už BaF nebo BAFALO. Od roku 2008 vypomáhá v kapele BoBr.

Za svůj největší úspěch v hudební kariéře považuje to, že jako dirigent dětského pěveckého sboru TUČŇÁK (1995-1997), který nahrával CD a vystupoval na požádání s BaFem, dokázal 30 rozjívených hyperaktivních poztrácených dětiček postupně najít v labyrintu budov ČT na Kavčích horách, nahnat do houfu a přesně včas přivést na podium při přímém přenosu koncertu s BaFem.

 Mirka JANOVSKÁ - zpěv, vokály, ozdoba kapely

Od konce osmdesátých let minulého století zpívá. TO už je dlouho. Objevila se ve  dvou výše uvedených skupinách (SKORO, Happy&), dále zpívala v jiných kapelách folkového zaměření (např. NAČAS3) nebo dokonce v kapele rockové (Watter Pebbles). Občas se nechává najímat jako námezdní studiová pěvecká síla a v nahrávacích studiích dodá objednateli libovolný počet vokálů (postupně, ne najednou). A také její hlas můžete slyšet jako lead vocal i na několika kompilačních CD naplněných největšími hity minulosti, která si můžete koupit u benzinových pump nebo na pokladnách supermarketů. Ale názvy těchto CD se v naší kapele nesmí ani vyslovovat, natož napsat :)

Petr MIKEŠ - bicí

Petr je nejnovější a nejmladší člen kapely. Co se týče hudebních zkušeností by se ovšem řadil vysoko nad průměr kapely. Sice nehraje tak dlouho, jako ostatní v kapele, zato však hraje velmi intenzivně. Působí v řadě jazzových formací, je členem známého bigbandu. Na pódiích se potkává s muzikanty velmi zvučných jmen, ale nikdy se tím nechlubí. Dokonce své bubenické dovednosti předává nastupující generaci na Středním odborném bubenickém učilišti. Nejvíce nás překvapil, když se náhodou zjistilo, že dlouhodobým mlácením dřevěným klackem do bronzových placek a  válců potažených blánou se dá získat titul, který si může psát za svým jménem.

 záskok:

Radek VAŇKÁT - basa, dobro, (zlo), bongo ... vlastě umí taky na všechno, ale nemluví o tom.

Co víme, tak se objevuje v kapelách s Bocháčkem, Faktor... a on je vlastně pomalu všude (třeba http://www.eliskaptackova.com/)

Bio a historie