Blackout Incident - O kapele | Bandzone.cz

Blackout Incident rock-crossover / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Yes We Can (Promo CD 2012)
  Nezařazeno
 • Kill Me! (Promo CD 2012)
  Nezařazeno
 • Incomplete (Promo CD 2012)
  Nezařazeno
 • Temptation (Promo CD 2012)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Blackout Incident je rocková formace působící především na pražské klubové scéně. Nové promo CD Nothing in Between, které vzniklo kompilací dvou demosnímku v roce 2010, obsahuje 8 skladeb a bylo pokřtěno 9. dubna 2011 v klubu Chapeau Rouge.      

Booking:

Tomáš Vilímec

blackoutincident@email.cz 

728324350

Doporučujeme:

Bio a historie

zpěv : Tomáš Vilímec                                       sólová kytara : Jakub Svatoš

                                                                                   

baskytara : Filip Hajný                                      kytara : Viktor Hokeš

      

                                       

 

           Pražská grunge/crossover kapela Blackout Incident vznikla na počátku roku 2009. Zákládajícími členy jsou zpěvák Tomáš Vilímec a kytarista Jakub Svatoš, kteří do té doby společně působili několik let v kapele Fastrain. Po krátkém období podávání inzerátů se k těmto dvěma připojil bubeník Roman Peterský, který nejenže  s sebou přinesl ten správný elán a chuť do hraní, také poskytnul vznikající kapele azyl v podobě domácí zkušebny. Postu basáka se na nějaký čas ujal Radim Pánek, ovšem kvůli pracovnímu vytížení a závazkům ke své druhé kapele poměrně brzy přepustil své místo teprve sedmnáctiletému muzikantovi Adamovi Nohavicovi. Tím se završil proces vzniku prvotní podoby kapely Blackout Incident.

            Následovalo období intenzivního zkoušení, vymýšlení nových songů a soustavného team-buildingu. Od podzimu 2009 začala kapela aktivně koncertovat po známých pražských klubech a ve stejné době pánové započali s přípravou svého prvního studiového demáče. Nadějný rozjezd však poté zbrzdila zákeřná nemoc, jež postihla basáka Adama a kapela se tak nakonec dostala do studia s více než čtvrt ročním zpožděním -  v červnu 2010. Jelikož do té doby vznikla celá řada dalších písní, bylo naplánovano natáčení nástupce červnového demáče, který se měl stát první regulérní deskou kapely Blackout Incident.

            Po letních prázdninách však namísto plánovaného natáčení vyšly na povrch určité neshody v kapele, jejichž následkem byl odchod Adama z kapely a první velká krize. Vše se naštěstí v dobré obrátilo příchodem slovenské posily Stana Peláka, který do kapely ideálně zapadl od první vteřiny, kdy se objevil ve zkušebně. Kapela oživila plány na natočení cdčka a to skutečně spatřilo světlo světa, po velice intenzivním a náročném natáčení, v prosinci 2010. Ve zkušebně natočenou desku smíchal známý Zdeněk Šikýř z pražského Studia Hostivař.

           V únoru a v březnu v kapele na nějaký čas působil Radim Černý. Po společné domluvě se kapela totiž rozhodla, že bude lepší, když se bude zpěvák naplno věnovat zpěvu a do kapely přijde další plnohodnotný kytarista, se kterým by mohl Blackout Incident co nejlépe prezentovat naživo svou čerstvou nahrávku. Na konci března do kapely přibyl výborný kytarista Art Matveev a kapela tak snad na delší dobu doznala finální podobu.           

           Promo CD dostalo název NOTHING in BETWEEN a 8 skladeb (4 z původní demo nahrávky + 3 nové a koncertní INTRO) bylo pokřtěno 9. dubna 2011 v pražském klubu Chapeau Rouge.