BitMaP Trio - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

BitMaP Trio jazz-pop / Liberec

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Schuplik Jam - NEW 853 ×
  • Ospalá latina - NEW 443 ×
  • Padla mi do oka zlatovláska - NEW 621 ×
  • Timothy T. Deptudah - NEW 494 ×
  • Lógr Blues - NEW 449 ×
  • Light Bass - NEW 358 ×
  • Thinking About You (Norah Jones) 345 ×
  • I'd Like To (Corinne Bailey Rae) 320 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Kapela BitMaP Trio vznikla na konci roku 2007 z rytmické sekce Big Bandu ZUŠ Liberec jako převážně jazz-rockové trio hrající ve složení Augustin Bernard - piano a band-leader, Stanislav Mayer - basová kytara a Jan Prchal - bicí nástroje. V průběhu její existence se díky projektu BitMaP Trio & hosté skupina rozrostla o půvabnou zpěvačku Kristýnu Rissovou a o dechovou sekci ve složení Michal Kašpárek - trumpeta a Ondřej Štěpán - tenorový saxofon.

Kontakt:

bitmaptrio@seznam.cz
augustin.bernard@volny.cz

Bio a historie

Augustin Bernard - piano, kapelník

Narodil se v roce 1988 v Liberci. Vystudoval Gymnázium F. X. Šaldy. Od roku 2008 studuje na Technické univerzitě v Liberci obor Informatika a logistika na Fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií. Od roku 2010 studuje také skladbu u profesora Karla Růžičky na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. 

Základní hudební vzdělání získal v ZUŠ Liberec a ZUŠ Jabloňová v Liberci, kde se učil hře na klavír u paní Dany Krouské a hře na pozoun u pana Jarmila Kabeláče. Aktivně působí jako pianista a pozounista v Big Bandu ZUŠ Liberec pod vedením Rudolfa Mihulky, dále v Tanečním orchestru Vladimíra Janského. Příležitostně hraje se souborem bicích nástrojů Aries. Jako skladatel a aranžér se podílí na různých audiovizuálních projektech či rádiových spotech.

Jan Prchal - bicí nástroje

Narodil se v roce 1990 v Liberci. Absolvent Gymnázia & SOŠPg Liberec Jeronýmova. V současnosti student Fakulty stavební na ČVUT v Praze.

Hudební vzdělání získal na ZUŠ Jabloňová v Liberci, kde se v letech 1997 až 2009 učil hře na violoncello ve třídě Mgr. Stanislava Sůvy. Od roku 1998 navštěvoval hodiny bicích nástrojů ve třídě Mgr. Sergiye Grygorenka a v roce 2001 se začal věnovat převážně hře na bicí soupravu. Kromě BitMaP Tria je členem také různých žánrově odlišných uskupení jako Big Band ZUŠ Liberec, soubor bicích nástrojů Aries, country band Grasshoppers nebo pražské formace Czech Philharmonic JazzBand.

Standa Mayer - basová kytara

Narodil se v roce 1989 v Liberci. Absolvoval Střední školu průmyslovou školu strojní a elektrotechnickou v Liberci. V současnosti studuje na ČVUT v Praze.

Sportovec, věnující se aktivně mnoha letním i zimním odvětvím a adrenalinovým sportům. Muzikant, který hraje na několik strunných i jiných nástrojů. Velká záliba cestování - za účelem sportování, ale i dosažení úspěchů v hudební sféře. Dobré vlastnosti: ochoten pomoci, technicky zdatný, nadšený pro spoustu aktivit, vtipný, sympatický. Špatné vlastnosti: nepořádný, nedokáže dělat 2 věci najednou, nešikovný v ručních pracech, nedokáže organizovat. Plusové body: šachy, skateboard, čtení.

Kristýna Rissová - zpěv

Narodila se v roce 1990. Absolvovala Gymnázium F. X. Šaldy, v současnosti studuje fyzioterapii na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze.
V Zuš Liberec zpívala v dětském sboru Severáček a navštěvovala hodiny klavíru u
Nadi Šnýdrové. Později se pokoušela o hraní v jazzových odděleních Rudy Mihulky. Od roku 2006 působí ve sboru Akcent. S BitMaP Triem navázala spolupráci před dvěma lety.

Michal Kašpárek - trumpeta

Kromě hudby se ve svém volném čase věnuje i vědám technickým na TU Liberec. Jako trumpetista působí kromě fenomenálního BitMaP Tria také například v libereckém Big Bandu ZUŠ Liberec, Big Bandu VOŠ JJ Milana Svobody nebo TrumpetQ Radka Pobořila. Mezi jeho zájmy patří údajně společenská konverzace a další velmi slušné a politicky nezávadné záliby.

Ondřej Štěpán - tenorový saxofon

Narozen v roce 1987 v Liberci, však prvních několik let mu byl domovem blízký Jablonec n. N., v současnosti Rychnov u J. n. N. Jeho všestranná kreativita se projevovala již v útlém věku, kdy zde navštěvoval několik výtvarných kroužků a volnou chvíli trávil většinou vývinem důmyslných konstrukcí z jedné nejmenované stavebnice. Ona záliba byla možná hlavním motivačním činitelem pro volbu střední školy.
V závěrečném ročníku ZŠ v Rychnově si zvolil pokračovat v rodinných šlépějích a zaměřil se na studium již reálných konstrukcí a technologií na SPŠ Stavební v Liberci, odkud pokračoval na blízkou TU Liberec, Fakultu umění a architektury. V současnosti doufá, že změní svět.

V deseti letech ho přepadla touha poodhalit podstatu onoho všudypřítomného "pružného" prostředí a jako výzkumnou metodu zvolil hru na dechové nástroje. Většinu znalostí ve hře na klarinet a interpretace hudby klasické získal od vynikajícího učitele Luboše Lachmana, fagotisty a klarinetisty působícího na ZUŠ Jablonec n.N. S jazzem se seznamoval postupně nejprve jako baritonsaxofonista, později tenorsaxofonista v místním bigbandu a v kapele známého kytaristy Bobbyho Houdy. Byl několikrát protažen soukolím frýdlantské jazzové dílny a jiných "jednorázových" hudebně školících akcí.
V současnosti je členem Jabloneckého klarinetového kvarteta, R. A. Doby Bigbandu, Bigbandu ZUŠ Liberec pod vedením fenomenálního Rudolfa Mihulky a jako pravidelný host i BitMaP tria.