Garasu - Novinky | Bandzone.cz

Garasu punk-noise / Ostrava

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • memento
  Nezařazeno
 • Chtěl bych... pervitin /chystaná split s Nočním provozem/
  Nezařazeno
 • Bardo /split Garasu/Elma /
  Nezařazeno
 • HROT MÍJEJÍCÍ HROT /split kazeta 900piesek/Garasu/
  Nezařazeno
 • Sirény /chystaná split s Nočním provozem/
  Nezařazeno

recenze

Garasu & Noční Provoz

Autor: Jan Faix

Garasu & Noční Provoz

Hluková sekce (http://www.hlukove.mysteria.cz)

 

Label Hluková sekce je stabilním elementem naší domácí noisové scény. Na nejnovější nahrávce, kterou dal o sobě vědět v prosinci, se rovnocenně podílejí dva jednočlenné projekty. Noční provoz vytváří pošmourné atmosféry kombinací zachmuřených elektronických struktur a zvukově surové recitace textů, které naši snahu o interpretaci směřují tu k dekadentní undergroundové estetice a jindy do ne příliš vzdáleného surreálného světa románů Michala Ajvaze.

Stejně, jako je Noční provoz právem sebejistě přesvědčen o svém vyhraněném soundu spojujícím temně poetický text s potemněle industriálním laděním hudby, projekt Garasu má ve svém programu dynamičtější atak na více vrstev paměti i vkusu zdejších posluchačů. Pracuje s agresivnějšími frekvencemi, nahrávkami z terénů, kdovíodkud získaných dialogů a třeba i z duchovně znějících zpěvů. Tyto stopy reality ovšem opřede sítí elektronických poryvů, neopakovaných událostí i různě vracejících se vazbících svistů.

Tato kolekce, spíše než aby přinesla frontální útok na uši, umí svou kombinací textů, terénních nahrávek a abstraktní analogově působící elektroniky lehce infiltrovat do našeho podvědomí a nabízí přitom dostatek času na meditaci, zda je návykovější tvorba muziky nebo užívání pervitinu.

První várka se dostává do oběhu,jak sluchového tak i krevního

(Upraveno: )

Tak a je to tady,první konečné vydání splitu na Slovensku u Nomad sky diaries vyšlo opravdu jen pár kusů cd a ještě poméně pár kousků kazetek,ruční krásná práce,takže neváhejte a spojte se :-)

http://www.nomadskydiaries.blogspot.cz/2013/06/nom016garasu-nocni-provoz-split.html    

Co nevidět vyjde ještě 20ks "ep"(???) u Glass anvil(ČR) otazníky tam nejsou náhodou deska to bude vskutku podivná,ale vydařená :-D

MÁTE SE NA CO TĚŠIT ne asi