Betonovej septik - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Betonovej septik punk-big-beat / Lázně Bělohrad

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Manželka ze secondhandu (Zámecký park 2014)
 • Amnestie (Punková kolonáda 2014)
 • Neděle (Punková kolonáda 2014)
 • Černý světlo (Zámecký park 2014)
 • Hospoda U Vietnamce (Zámecký park 2014)
 • Šlapou boty (Zámecký park 2014)
 • Nový století (Zámecký park 2014)
 • Polski BRAK (Zámecký park 2014)
 • Tři šestky (Punková kolonáda 2014)
 • Exekuce (Punková kolonáda 2014)
 • Pronajatý byt (Zámecký park 2014)
 • Příběh (Zámecký park 2014)
 • Prostata (Zámecký park 2014)
 • Otec od rodiny (Zámecký park 2014)
 • Zloději (Zámecký park 2014)
 • Marijuana (Zámecký park 2014)
 • Druhá šance
 • 01-Studna
 • 02-Svatba
 • 03-Betonovej septik
 • 04-Pohled českýho člověka
 • 05-Nenávist
 • 12-Stesk v domě
 • 14-Petra light

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Petr - harmonika+zpěv

Honza - kytara+zpěv

Radek - basa+řev

Standa - bicí

ex. Jirka - kytara+zpěv

ex2. Roman - kytara+zpěv

Kontakt na kapelu: Petr  776860110, email: betonovejseptik@seznam.cz

Bio a historie

Betonovej septik

Psal se rok 1995 a za letního počasí si Roman Bytnar otevírá na Horní Nové Vsi u městečka Lázně Bělohrad letní restauraci. Časem se ukázalo, že to nebyla zase tak obyčejná restaurace, především proto, že se zde začala poslouchat nerádiová hudba.  Jedni přicházeli a rychle odešli, zůstali jen ti, kterým nevadil Punk. Exploited, Sex pistols, ale i Visací zámek duněli denně z repráků. Fungování hospody se rychle rozkřiklo a tak se hospoda, kde se i grilovalo, začala naplňovat  velmi zvědavými hosty.  Zájem o tvrdou muziku zde začal lidi velmi stmelovat, a tak na Hořeňáku vznikla první porevoluční punková hospoda v Čechách. Pivo teklo proudem, kuřata voněla, lidé byli nadšení netradičním pojetím nově otevřené knajpy. A tak to začalo.

Půjčil jsem Romanovi 12 tisíc korun českých na zakoupení auta. Polský Fiat s patnácti sty kubíky měl velký kufr, minimálně na tři sudy a tak bylo jasno. Počátkem prázdnin 1995 jsem se nastěhoval k Romanovi s tím, že mu pomůžu s hospodou. Polský Fiat jezdil denně pro pivo a denní návštěvnost hospody se pohybovala  okolo  padesáti i více lidí, kteří vydrželi v hospodě i do ranních hodin. Bylo krásné léto, snad úplně bez deště a tak v ranních hodinách, kdy už nebyl pro nás takový fofr, hrával Roman pro pár zbylých vytrvalců na kytaru. A hrál dobře, do kytary tak řezal, že mne to velmi zaujalo. V té době jsme s kamarádem Radkem Maškem, který v knajpě  také pravidelně popíjel (ze začátku ne zcela dobrovolně – půjčil jsem do začátku na fungování hospody rovněž na tehdejší dobu ne zrovna zanedbatelný obnos a bylo mi řečeno, že to zpět nedostanu, že to tu musím propít…, takže toho roku byla dovolená jasná  :-D  - pozn. R.M.), měli rockovou kapelu Tauro. Radek hrál na basu a já na klávesy. Romanův drive nás s Radkem bavil. A tak jednoho dne jsem dostal nápad, že si půjčím tátův akordeon a zkusím se k Romanovi přidat. V té době jsem  jako dvaadvacetiletý student VŠ začal chápat, že Tauru bude zřejmě konec a že by to chtělo něco tvrdšího. Byl konec Tauru i studií. Dvakrát rozvedený Bytnar měl charisma a byl to ten pravý tahoun do punku. Radek s radostí opustil Tauro také a že bude hrát na basu s náma. Chyběl bubeník. A tak jsme oslovili Stanislava Strkáče, který knajpu pravidelně navštěvoval taky. Ten bez delšího váhání a s nadšením šel do toho s náma. Vše se začalo rýsovat.

Bicí, kytara, basa a harmonika. Roman měl připravené asi tři vlastní písničky a kapela začala zkoušet. To nebylo Tauro, cítil jsem muziku s určitým nábojem a hned na první zkoušce jsem věděl ,  že to je ono.  Byli jsme a jsme amatéři, ale chuť do muziky nás o to víc stmelovala. Svatba na septiku (píseň pojednávající o Romanově první svatbě), Nedávná minulost a Chudáci byly první tři písničky nově vzniklé kapely. Kapele daly název první dvě slova z písně Svatba na septiku: Betonovej septik, tak se začala jmenovat historicky zřejmě první punková kapela z městečka Lázně Bělohrad. Kapela začíná hrát v následujícím složení:

Stanislav Strkáč - bicí

Roman Bytnar     - kytara, zpěv

Radek Mašek      - basová kytara, zpěv (? – mám zákaz zpěvu cca od 7-mé třídy :-D – pozn. R.M.)

Petr Bělohlávek    - akordeon, zpěv

Píše se září 1995, kapela má za sebou první dva koncerty v hostinci U Ježků, lidi muzika baví… (v tomto období také zřejmě na Romana a Petra zapůsobila trochu ponorka, která vyústila tím, že jsme hráli jako trio R+R+S. My se Standou jsme pravé důvody neznali, ale pamatuju Romanova slova: „Ať jde do prdele, stejně nám to tou svou harmonikou kurvil a zpomaloval…“ ;-) Je to ale pěkná blbost, spousta písní – za všechny třeba Šlapou boty – by bez harmoniky vůbec nevyzněly tak jako nyní… - pozn. R.M.) Návštěvnost je nízká, ale poctivá..  V polovině září odchází kytarista Roman zkusit štěstí do Prahy za prací, roli sehrála i jeho touha po životě ve velkoměstě. Zpočátku Roman dojíždí z Prahy na zkoušky, skládá ale šílené písně, jako např. „Vzrušuje mě, když v sobě cejtím tvůj hlen“. Všem je jasné, že Roman vede nelehký život.  Zkoušek najednou ubývá. Poslední se datuje okolo května 1996. Je konec! Rodilý punker už Septiku nepomůže.  (v této době, kdy jsme byli na zkoušce sami dva se Satanem – Roman nepřijel-vzniká i píseň Prostata – v podstatě parodie na historku našeho společného známého – mimochodem také častého hosta vzniklé knajpy – pozn. R.M.) Krize Septiku je dokonána ještě v témže roce, když Satan obdržuje  povolávací rozkaz!! Vojna se nikoho neptala, kdo, co a proč...                                                                                                                              

„Dej si práska a nech to na potom"

Rok 1998: Stěhuju se do Prahy. Sehnal jsem si zaměstnání v bance, což, jak se později ukáže, velmi ovlivnilo můj život. Začíná nelehký život pro mě. Nažehlený kravaty, košile… Můj tep při nástupu do zaměstnání se zvyšuje…  Naštěstí pracuji v bance a čísla mi nejsou cizí, firma se mnou počítá i po zkušební době. Jenomže  o čtyři zastávky dále tramvají  na trase Strašnice- Žižkov je jakýsi hostinec U sadu, klasická pražská pivnice.  V hostinci se i vaří, kuchař se jmenuje Roman Bytnar. Téměř každý druhý večer se schází v salonku U sadu undergroundová smetánka, hospodu v té době navštěvoval např. rozporuplný, ale i obdivovaný Jimi Čert. Život nabírá tempo, přes den banka, večer mazec, kolotoč neslučitelných věcí začíná…

„Německý pivo taky pivo"

Rok 1998: Standa se stěhuje za prací na rok do Německa, je v té době svobodný a bez závazků, Septik nehraje a tak si pobyt díky dobrému pivu ještě o rok prodlužuje.

„Návrat“ 

Rok 2000: Septik začíná opět zkoušet, Romana na kytaru nahrazuje talentovaný rytmik Jiří Podlipný . Satan je z NSR zpátky v Čechách. Zkoušíme zapojit druhou kytaru, hraju na ní já, ale moc mi to nejde.  Zkoušky nejsou moc časté. Kapela v tomto období nehraje nejlíp, ale sbírá zkušenosti po občasných koncertech (Ohnišťany, Trutnov, Lázně Bělohrad a okolí) Toto období není příliš muzikantsky úspěšné…

„Nevěřím nikomu" 

Rok 2001: začíná moje stihománie, pronásleduje mě můj zaměstnavatel, poté i mí známí, později i rodiče, nevím si rady.. Celý svět  jde proti mně!!  Nikdo mi nerozumí a já začínám mít halucinace… 8.01.2002 jsem nedobrovolně  zadržen na Psychiatrické klinice ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové pro své sebevražedné sklony. Diagnóza zní persekučně paranoidní syndrom… Kliniku opouštím po měsíci na revers…   Po zhruba půlroční domácí léčbě se s posledními zbytky vůle vracím do práce, abych zjistil, „jak to vlastně bylo?“  V práci mně nikdo již „nepronásleduje“, ale už to není ono, bojím se vykonávat svou práci.

„První demo Septiku"

Na jaře r. 2003 kapelu posiluje druhý kytarista Honza Brendl, který dříve hrál v krátkodobě hrající kapele Ježkovy voči  ( a ještě dříve v již zmíněném Tauru –pozn. R.M.) . Vzniká několik nových písní jako Nenávist, Betonovej septik, Dokonalí lidi… 23.08.2003 Betonovej septik vystupuje v Bělohradě v Zámeckém parku, později kapela kupuje od zvukaře své první  demo z tohoto koncertu… (no pro upřesnění ještě existuje pár mizerně nahraných kazet Live 2000 – záznam z hospody U Ježků, na kterých byla původní  verze pozdější písně Studna -  myslím, že se jmenovala Vražda. Byl to původní textařský počin Standy a po cca čtvrtém předvedení textu, který měl na papírku velikosti  cca 10x5 cm Petr prohlásil, že to zpívat nebude, tak se to později předělalo… - pozn. R.M.)

„Bohnice“

Další psychické zhroucení mne dostalo v dubnu 2004 opětovně do Psychiatrické léčebny Bohnice, kde jsem strávil čtyři měsíce léčby, píšu tu básně, např. Kolotoč… 

„Návrat na pódium“  

V období 2004-2008 Betonovej septik přece jen občas koncertuje, vydařené akce jsou 2006 Festival na hradě Pecka, 2007 Klub Huntířov u Dvora Králové (pozvání od kapely TASS), 2008 Punková kolonáda v Lázních Bělohradě (prozatím poslední vystoupení  Septiku).

„Rozpad kapely?“ 

V období 2008-2012 kapela nehraje ani nezkouší, jako by se po ní zem slehla….Prožívám období depresí, ani motivace začít hrát se nedostavuje…Skládám depresivní písně na piáno (syntezátor)....

„Druhá šance?“

Koncem léta 2012 Radek začíná psát texty pro Septik . Texty o poznání lepší než dříve mne hecují, nabývám přesvědčení, že to ještě má cenu... 17.11.2012 se po téměř pěti letech Septik sešel a měl zkoušku. Přesto, že kapelu v lednu 2013 opustil kytarista Jirka Podlipný, kapela po dlouhé době zkouší v tomto složení:

Stanislav Strkáč  (Satan)        -  bicí

Radek Mašek   (Chozáček)     - basovka, zpěv

Honza Brendl   (Burak)            - kytara, zpěv

Petr Bělohlávek (Bělohlav)        -harmonika, zpěv

 

„Nové písně už jsou“  

Kapela má v současné době cca 12 nových songů a další budou postupně přibývat... Omluvte sníženou kvalitu reprodukce, je to ze zkušebny, ale pro ukázku je to tam již teď... Kapela se sehrává, postupně budeme  obměňovat nahrávky, první vystoupení se plánují na konec léta 2013 kdesi....

13. dubna 2013