Benga Show - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Benga Show ethno-dance music / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Bengashow- live z Divadla Archa 1 110 ×
  • Bamboleo- live z Divadla Archa 731 ×
  • Czardas medley- live z Divadla Archa 804 ×
  • Hop Hop Hop 627 ×
  • Volim te ludo znaj- live z Divadla Archa 614 ×
  • Un Amor- live z Divadla Archa 544 ×
  • Nane cocha- live z Divadla Archa 459 ×

Reportáž z Noci s Karlem v Písku

Ač obvykle v Pí Local Clubu začínají akce kolem deváté hodiny večerní, tato byla avizována již na brzkých 19.00, kdy opravdu začala produkce pro pěkně zaplněný klub. Proto i majitel s předstihem upravil vystěhováním stolů prostor sálu před pódiem na kapacitnější plochu.

Jako první zahrála „vesnická kapela“ 2 Generations z nedalekého, bělostnou nadílkou posledních dnů zapadlého Třebkova (termín venkovská je třeba brát s rezervou, starší z rodinného dua žil v hlavním městě přes půl století, nicméně pár roků již natrvalo žijí v malebné vsi nad Pískem). Produkci 2 Generations provázela obvyklá synchronní projekce.

Následujícímu bloku okleštěných Závodních ovcí (tentokrát namísto až sextetu v trojici & host) z Písku předcházela zdravice kandidáta, pochopitelně vzhledem k narvanému programu pana Schwarzenberga znějící pouze z video záznamu, promítaného na plátno nad pódiem. Pochopitelně obě kapely dávaly najevo své sympatie kandidátovi, pro jehož podporu se koncert konal.

Závěrečný set patřil pražskému romskému seskupení Benga Show, soustředěného kolem Vojty Lavičky, který i upřímně vyjádřil své dojmy z osobnosti Karla Schwarzenberga, s kterým se několikrát setkal, a který podle jeho slov jako jeden z málo pro romskou menšinu něco opravdu již udělal, aniž, jak je ostatně známo, by se tím kde chlubil a získával si tak ne až tak lacinou popularitu. A ze své skromnosti tak nečiní ani nyní, v době předvolebního klání, plného ne vždy nezákeřných zbraní.

Pochopitelně exceloval kytarista Martin Sivák, bez ohledu na to, zda kapela hrála čistě romskou hudbu, nebo dvakrát sáhla do repertoáru Stinga. Na žhavou muziku si zatančili nejen mladí a na tvářích všech návštěvníků byla patrná radost z příjemného večera, stejně jako v rozhovorech dominoval nebývalý zájem o dění v naší, snad nadále krásné vlasti.

Petr Hejna