Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Benefit bluegrass-country / Brno

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • I´m Traveling Down this Lonesome Road 301 ×
  • Rabbit In The Log 200 ×
  • Wicked Path Of Sin 216 ×
  • Cold Sheets of Rain 194 ×
  • Doing My Time 174 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Captcha obrázek

Dodatečné info

Marek Podsedník - kytara, zpěv

Lukáš Podsedník - mandolina, zpěv

Libor Babák - banjo, zpěv

Miroslav Svoboda - baskytara

Matyáš Černý - housle, zpěv

Bio a historie

V září 2002 opustili Marek a Lukáš Podsedníkovi kapelu Dessert s myšlenkou založit novou sestavu orientovanou také na tradiční bluegrass. Začali zkoušet nový repertoár a Lukáš vzal poprvé – kromě mandoliny – také banjo. Poté, co s nimi začal spolupracovat Vlado Kosiba (opouštějící také kapelu Dessert), hledali dalšího muzikanta, hrajícího na housle či mandolínu. Po zkouškách s různými hráči jim padl na koncertě CWB do oka Láďa Cejnek. Po prvním společném sessionu následuje druhé setkání a kapela, jež dostala název Benefit, je založena.

V následujících dnech začínají všichni členové tvrdě pracovat na repertoáru a začátkem roku 2003 je vše připraveno na premiéru ve Sloupnici. Následují koncerty na mnoha bluegrassových i nebluegrassových festivalech, např. Banjo Jamboree v Čáslavi (r. 2003 a 2005) nebo Risor Bluegrass festival v Norsku (2003). V letech 2004-2005 působí v Benefitu také mandolínista Michal Silnica.

Na podzim roku 2005 odchází z kapely houslista Láďa Cejnek. Marek, Lukáš a Vlado se začínají pravidelně scházet na jam-sessiony s banjistou Liborem Babákem. Lukáš se opět vrátí k mandolíně a Libor se stává novým členem Benefitu. Kapela pokračuje ve stejném, tradičně bluegrassovém duchu.

Další změna nastává v roce 2014, kdy z kapely odchází ze zdravotních důvodů Vlado Kosiba a nahrazuje ho ostřílený bard Mirek Svoboda známý z kapely Uhlák či Sakrapes. Následující rok pak přináší obohacení v osobě mladinkého talentovaného houslisty Matyáše Černého, čímž Benefit získává nejen další nástroj, ale i hlasové obohacení.

Fanoušci: 3

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
1 943
Poslechnuto skladeb
1 113
Profil registrován
23.9.2016