Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Beatový družstvo big-beat-garage / Sokolov

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Cement vápno!!!

Jedna z legend českého undergroundu, známá svými „dobovými protestsongy podle skutečné události“, které v posledních letech hrála pod názvem Blahobeat. Pro kapelu je naprosto charakteristický nezaměnitelný a syrový zpěv Martina Roha a taky robustní, dunivý a přímočarý zvuk kapely. Něco na pomezí mezi undergroundem, pub rockem, bigbítem a punkem..

Vznik „Beatovýho družstva“ sahá do roku 1987. Za bolševika družstevníci začali hrát nejdřív ve zkušebně a pak výhradně na neoficiálních undergroundových akcích. Po roce 1989 začali hrát konečně veřejně, devadesátky byly divoký a semlelo to nakonec i je. V roce 1995 se na čas rozpadli. Od roku 2005 začali znovu v pozměněné sestavě hrát pod názvem Blahobeat. A od roku 2019 už hrají opět od názvem Beatový družstvo. Legenda se vrací woe! ;)

Družstevníci hrají ve složení:

Zpěv - Blahobeat Martin Roh (kdo jiný..:) zakládající člen Beatovýho družstva, zakládající člen Blahobeatu, )

Basa - Miroslav Balatka (zakládající člen Beatovýho družstva, zakládající člen Blahobeatu)

Saxofon - František Kreysa (zakládající člen Blahobeatu, před tím Blahostroj, před tím Luncheonbeat)

Bicí - Anda Eneš (v Beatovým družstvu nový člen, znáte z kapely Hadem pro mého munga, také z kapel Těžko soudit motýla, Inside story nebo Bordel v notách - bordel v 90.letech často s Beatovým družstvem koncertoval.. pravěk ty jo..:) )

Kytara - Tomáš Štěpánek (v Beatovým družstvu nový člen, znáte z kapely Inside story a taky je to táta dvou členů dnes již legendárních loketských End of scream - dost dobrý geny..;) )

Bio a historie

Něco z pravěku..

Pokud byste se chtěli ponořit do atmosféry vzniku kapely, tady je odkaz na díl seriálu ČT "Fenomén underground" o podzemní scéně v západních Čechách s názvem "Ve stínu železné opony" - část o Sokolovu a mimo jiné o Beatovým družstvu začíná kolem času 39:30h

https://www.ceskatelevize.cz/porady...

Fanoušci: 4

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
346
Poslechnuto skladeb
329
Profil registrován
21.1.2020