Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Badass thrash / Střelice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Texty písní

 

 

ALCOGEDON

Once upon the time that is passing by
we have walked side by side down the town
down the scorched earth, damnation in the air
for our daily bread to kill the frown

And as we hit the seat, conquering the table
praying for another pint before the alcogedon.

Serve us, kill us, keep the pack
complete your social degradation
but don’t be lack
we cannot wait for the alcogedon for ever.
Feed us, lead us, crack and smack
hell yeah its coming
I can feel its back
we cannot wait for the alcogedon for ever.

And there’s another pint that is coming in
my digestive system sending cheers up my head
venom flows down my throat, my veins are nearly overload
beer is good and blood is -fuck the blood-

and as we hit the seat, conquered the table
praying for another pint before the alcogedon

Serve us, kill us, keep the pack
complete your social degradation
but don’t be lack
we cannot wait for the alcogedon for ever.
Feed us, lead us, crack and smack
hell yeah its coming
I can feel its back
we cannot wait for the alcogedon for ever.

I can hear the steps some shadow missed the lamp
knock knock
who’s there?
open I’m so numb
is it evil who has come?
is it harbinger of prohibition?
hello supplier
there's another cask

Serve us, kill us, keep the pack
complete your social degradation
but don’t be lack
we cannot wait for the alcogedon for ever.
Feed us, lead us, crack and smack
hell yeah its coming
I can feel its back
we cannot wait for the alcogedon for ever.

Serve us
kill us
don’t be lack
for the alcogedon forever
feed us
lead us
I can feel its back
the alcogedon is there.

Bio a historie

Slovo úvodem

    Pět ze čtyř hudebních žurnalistů doporučuje nechat si biografii napsat na zakázku nezávislým pozorovatelem, kterýžto nestraně, objektivně a čtivou formou zformuluje fakta předložená členy kapely a jinými zasvěcenými osobami. I přesto jsme se rozhodli zhotovit si biografii vlastní rukou a vystavit se tak nebezpečí odhalení některých záporných charakterových vlastností jakožto i některých důležitých faktů, které mohou být následně použity proti nám. Ale dějiny píší vítězové a tak se předem omlouvám každému kdo svůj úsek v naší historii nenajde nebo najde pozměněn.

Dějství prvé: formování

    „Budiž kapela." vyřkl Luke alias Alien před svými dvěma kamarády, Vejcem a Viktorem. Sehnali si tedy akustické kytary (Luke s Vejcem) a počali trénovat. V Lukeho pokoji se sice jejich zkoušky skládaly povětšinou z paření na komplu a tlachání, ale byly zde položeny nezbytné základy. Po půl roce si sehnali elektrické kytary. Několikrát si dokonce byli zahrát v místní (Střelické) ZUŠ, kde si mohli díky toleranci pana ředitele užívat hodiny v učebně s bicíma. Po rozchodu s Viktorem jezdili trénovat do veřejné zkušebny zvané Lampa ve St. Lískovci. Tam se konalo několik zkoušek s různými bubeníky jako Jazz Krysopes nebo Milda, či jejich první basák WrBitch. Zjistily, že to bez vlastní zkušebny nepůjdě, a že tato cesta nemá dlouhého trvání.

Dějství druhé: Predictor, první zkušebna

    Po čase Lukeho taťka Ivan obětoval jeden pokoj svého domu a nechal je v něm zkoušet. Byl to začátek nové éry. Tou dobou chodil Lemon, frustrován neůspěchem své předchozí kapely, kde jako klávesák z nouze začal hrát na bicí, pít a rozmlouvat s přáteli na střelické koupaliště Sluníčko. Stalo se tak že jednou seděli u stejného stolu s Alienem, se kterým si už na MOR08 potykali, a bavili se o svých dosavadních hudebních prožitcích.

„Mám kapelu.“
„Taky jsem měl.“
„Nemáme bubeníka.“
„Taky jsme neměli, zaskakoval jsem ji.“
„Nechceš hrát snama?“
„Tak jo.“

Za 14 dní už stály ve zkušebně stála starší bici sada Pearl Export a bylo možné natrénovat první písničky s jednoduchým rytmem v podkladu. Učili se hrát a trénovali celkem často a sháněli basáka. Na jedné kalbě na Mlatě se Luke domluvil s Matesem, že s nima bude držet basu. Tak byli kompletní. Někdy tehdy byl složitě vykonstruován název Predictor. Ale ve zkušebně se nedalo hnout a nebylo to jenom tím bordelem. V hlavách muzikantů se počal formovat šílený a krajně troufalý plán.

Dějství třetí: Badass, druhá zkušebna

    Postavit si vlastní zkušebnu je kumšt, na který jsou patřičně hrdí. Nepostavili by však ani hovno nebýt létajícího poloboha, Ivana Kachlíka, který jim poskytl veškerou podporu (psychickou, fyzickou, prostorovou, materiální….). Po dostavění svatostánku začali konečně pořádně vymýšlet vlastní songy a spřádat plány na první koncert.
Ten se uskutečnil ve Střelicích u přátel na Mlatě. I přesto že hráli pouze převzaté skladby byla atmosféra neskutečná a euforii nešlo skrývat. Druhý koncert se měl uskutečnit ve Slavkově a měli na něm předvést 45 minut vlastního materiálu. Kluci skládali jako o život a když poté z koncertu kvůli špatné organizaci sešlo, nehodlali se vzdát a rozhodli se výtvory svého prázdninového lopocení předvést jinde. V ten moment přicházi na scénu další důležitá postava v historii kapely, doktor Kokeš. Jako pravý mecenáš jim nabídl prostory své rezidence v Žerůtkách. Ty využili do poslední pídě při svém srpnovém soustředění zakončeném koncertem, na kterém se zcela demokraticky rozhodlo o změně názvu kapely na Badass. Třetí koncert se odehrál v Kloboukách u Brna v areálu firmy CMT s.r.o. jako Firemní rockování. Marek Procházka, spolumajitel firmy, Lemonovy otcem spolu se svými zaměstnanci akci perfektně zorganizoval. Další koncerty budou následovat a doufejme, že jich bude hodně a budou se líbit.

P.S. Zvláštní poděkování patří naším rodičům, obzvlášť pak Kachlíkům a Procházkům za podporu, kterou nám prokazovali a prokazují. Zasloužili by metál, ale bude muset stačit metal.