Babylon - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Babylon rock-folk / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Tohle je výrazné 4 912 ×
 • Babyboom 2 848 ×
 • Ještě se tě štítím 2 520 ×
 • Móda dělá člověka 2 333 ×
 • Pod kontrolou 2 128 ×
 • Rande na slepo 2 123 ×
 • Emoce v akci 1 906 ×
 • Den moderního člověka 1 718 ×
 • Děda 1 635 ×
 • Svatebni 1 520 ×
 • Astalavista 1 675 ×
 • Tvým očím 1 485 ×
 • Georgovi in memoriam 1 308 ×
 • Jidáš 1 278 ×
 • Na půl sám 1 209 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Babylon je autorská hudební skupina hrající přibližně folk. Pokud vás upoutala naše tvorba můžete si přečíst i polsechnout více zde.

Bio a historie

Podhoubí

Kapela vznikla při příležitosti ukončení střední školy - Gymnázia Sladkovského nám. 8 na Praze 3 Žižkově. Na gymnáziu se pravidelně pořádaly akademie, což byla umělecká vystoupení studentů. Na akademiích často vystupoval Pavel Klinger, ať už jako zpěvák, kytarista, nebo herec. Hrál svého času i ve známe kapele Generation, se kterou hráli revival Beatles a která byla složena ze tří studentů Pavlovy třídy. Já jsem na akademiích vystupoval obvykle s klavírem, vetšinou jako doprovod k písním, scénická hudba k divadlu, nebo někdy i se svými klavírními skladbami.

1997

My s Pavlem jsme tedy "o sobě věděli", ale nikdy jsme se sami nesešli. Až na poslední akademii kolem maturity (1997) jsme slyšeli zpívat Lucku Světelovou (dnes již vdanou - Soljakovou), což nás velmi zaujalo. Navázali jsme tedy s ní kontakt a začali se scházet jednou týdně u nás doma - já, Pavel a Lucka. Zpočátku to byly naprosté experimenty, kdy jsme například zkoušeli různé vícehlasy s intervalem jednotlivých hlasů malá sekunda, apod. Občas jsme ale něco i složili, Pavel má bujnou textařskou fantazii a časem se zlepšuje i ve skládání hudby. Tehdy jsme dělali hudbu půl na půl, dnes už i hudbu dělá ze tří čtvrtin Pavel. Dali jsme si název Kys (je to trochu podobné Gys, jako GYmnázium Sladkovského). Koncert jsme měli tak jednou až dvakrát za rok, např. ve skautské klubovně pro pár přátel. Přihlásili jsme se jednou i na Portu.

1999

Někdy v roce 1999 si nás všiml Jindrův kamarád Tomáš Ledvinka, který t.č. pracoval na městském úřadu a občas nás nechal hrát na veřejných nebo neveřejných akcích. Největší z nich byla Balonmánie, kde jsme hráli spolu s kapelou Bezefšeho. Tomášovi se líbily (a není divu) hlavně výkony Lucky. V roce 2000 ale Lucka odešla. Stale se z ní upřímná Křesťanka a nemohla se smířit s některými texty, které zpívala. Navíc měla čím dál tím méně času - začala chodit na Konzervatoř (dnes už má absolvenťák za sebou), zpívala ve vokálním kvintetu a zakládala rodinu.

2001

Poté, co odešla, měli jsme i s Pavlem půl roku přestávku. Potom jsme šli na ples Gymnázia Sladkovského a navázali kontakt s Terezou Kottovou (zpěv, flétna, bonga) a s Šárkou Cvikovou (zpěv, flétna), které jsme znali z dob studií na gymplu. Začali jsme se zase scházet a trochu hrát (v klubovně apod.). Tomáš nás ale od doby odchodu Lucky už pustil k vodě. V 2. pololetí 2002 si Šárka na zkoušky kapely přivedla Janu Hruštincovou, kterou jsme časem vzali za svůj soprán a perkusistku.

2003

Zlom ale nastal na přelomu 2002/2003, kdy jsem doslova náhodou (v metru) potkal naši současnou violoncellistku Marii Waldmannovou, která k nám na zkoušky začala chodit od ledna 2003 a zalíbilo se jí u nás. Tehdy studovala hudební gymnázium, je z hudební rodiny a ovládá svůj nástroj profesionálně. To nás všechny dost motivovalo. Také jsme se přejmenovali na Babylon, protože původní název už přestal mít smysl. Časem jsme začali hrát víc a domlouvat si i veřejné sály (kulturní centra a kluby). Po prázdninách (než Tereza odjela na rok na stáž do Španělska) jsme s Michalem natáčeli CD Prázdná země, kterému jsme se věnovali až do Vánočního koncertu 2003 na Proseku, kde jsme ho pokřtili. Michala známe ze sboru, kam chodí Jindra zpívat a má velké zásluhy na CD, dohrával nám i flétny, které jsme původně v písních neměli. Plán je hrát tak 4x ročně na koncertě typu KC Zahrada, Prosek, Klamovka plus některé menší akce.

2004

Stále zkoušíme jednou týdně asi 2 hodiny a sehráváme se. Hrajeme po klubech a na svatbách. Chystáme další CD Tohle je výrazné, jehož dokončení se ale dost protahuje. Účastníme se konkurzu Zahrady, leč bez úspěchu, na Zahradě nakonec nehrajeme. Nicméně si nás tam vyhlédlo křesťanské rádio Proglas a do vysílání protlačilo, světe div se, darwinistickou píseň Hnízdo z CD Prázdná země.

2005

Tvoříme neustále nové písně a tak ty, které jsou již částečně natočeny na CD Tohle je výrazné, pomalu zastarávají aniž by se CD dokončilo. Hrajeme dál a začínáme cítit, že nám chybí určité barvy (tónů). Nakonec koncem roku 2005 přichází na zkoušky Petr Zajíc s akordeonem, zprvu jako host, později jako stálý člen. Pomáhá nám do hudby dodat plnost zvuku včetně basových tónů, protože původní myšlenku přijmout Máří s cellem kvůli basovým tónům jsme opustili, neboť Máří hraje tak skvěle, že jsme ji nechtěli "utopit v kráčivé base".

2006

Máme celkem 5 koncertů za rok. Na jaře jsme byli na soustředění v lese na sever od Prahy. Na jaře jsme také uspořádali "Koncert za pětku" v ZUŠ Taussigova, jehož smyslem bylo natočit vícestopou live-nahrávku koncertu, se kterou nám pomáhal Michal Hodan. Úpravy tentokrát prováděl Pavel. Vzniklo tak CD Koncert za pětku s nejnovějšími písněmi prvního pololetí 2006. Na podzim mimo jiné vznikly nové a lepší webové stránky na nové a lepší internetové adrese www.skupina-babylon.cz. Skok v kvalitě stránek je opravdu obrovský! Na podzim také začínáme koketovat s myšlenkou zapojení elektronických kláves do naší hudby a zkoušíme je na koncertě na Proseku 26.10.

Členové skupiny

 • Pavel Klinger (1978), v kapele od 1997 - programátor, (ex)doktorand MATFYZ UK
 • Jindra Sadil (1980), v kapele od 1997 - doktorand a odborný asistent ČVUT, fakulta dopravní
 • Tereza Kottová (1981), v kapele od 2001 - projektantka
 • Jana Agnes Rubešová (1978), v kapele od 2002 - nedostudovaná učitelka, jednatelka firmy
 • Marie Waldmannová (1986), v kapele od 2003 - studenka konzervatoře, přerušená studentka fakulty humanistických studií
 • Petr Zajíc (1977), v kapele od 2005 - logistik