Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Awarron metal / Trutnov

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Píše se rock 2007, ačkoliv se kapela Brilien uchýlila k věčnému spánku, pro některé členy bije její heavy metalové srdce dál, a tak jako fénix z popela vzlétá, objevuje se na trutnovské hudební scéně kapela Awarron. Z původní sestavy zůstáva zpěvák Jirka (Nerwick) Steklý, kytarista Michal (Majkl) Nováček, klávesák Olda (Olee) Marel, basák Tomáš (Langwin) Langwéber a bubeník Lukáš (Lucky) Říha. Za účelem nového rozměru zvuku příjmá Awarron pod křídlo druhého kytaristu Míru (Čehun) Čecha.

Žánrově se kapela Awarron řadí k heavy metalu s anglickými texty. Během prvních pár měsíců byl připravován nový materiál a na jaře jsme vyrazili do královehradeckého nahrávacího studia proměnit skladbu Holy Warriors v singl. Tato prvotina přinesla další změnu v sestavě, pro nedostatek času baskytaristy, byl do studia povolán Petr Skala, který pro nás nahrál basovou kytaru. Po skončení nahrávání kapelu opouští původní basák a Petr Skala se stává stálým členem.

První veřejné vystoupení se uskutečnilo na festivalu Teplická rocková noc (Teplice nad Metují), na kterém Awarron poprvé poodhalil své kvality. Další koncert se odehrál v Jánských Lázních, kde měla kapela, i přes žánrovou nesourodost s ostatními vystupujícími, poměrně úspěch. Poslední akcí rocku 2007 byl koncert se spřátelenou skupinou Wishmasters v klubu Haška (Žacléř).

Rock 2008 jsme pro velký ohlas zahájili opět se skupinou Wishmasters, tentokrát v sále Juty (Úpice). Úspěch a skvělá atmosféra kapelu velmi povzbudili, a tak jsme se v létě vydali na vysokohorské soustředění do Malé Úpy, kde se piloval nový materiál. Dalším koncertem se stal festival Naděžda párty (Kněžice u Městce Králové), kde kapela úspěšně prezentovala několik nových písní.

Pro velké pracovní nasazení se kapele přestává věnovat klávesák Olda Marel, takže si Awarron začíná pohrávat s myšlenkou jej nahradit. Tato vize získává na intenzitě, po nabídce k vystoupení na Last Summer festivalu (Jestřebí bouda). Zvolili jsme tedy variantu nahrát klavesové party do PC. Tohoto úkolu se v šibeničním termínu zhostil Petr Skala. První vystoupení bez živého klávesáka proběhlo s drobnými problémy, i přes to se akce velmi vydařila.

Toď vše k historii, jak se bude kapela Awarron vyvíjet dál bude záležet jen a jen na nás.

Bio a historie