Aulen Orfeus - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Aulen Orfeus folk-r&b / Odolena Voda

„Poslechněte si CD Namaluj“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • 08_Kdyby mlži nemlžili_CD NAMALUJ 2011 1 162 ×
 • 03_Plast song_CD NAMALUJ 2011 1 414 × Stáhnout MP3 zdarma
 • 04_Láska od léta_CD NAMALUJ 2011 886 ×
 • 10_Dlouho na cestách_CD NAMALUJ 2011 696 ×
 • Děda 395 × Stáhnout MP3 zdarma
 • 05_Někde to vázne_CD NAMALUJ 2011 541 ×
 • 01_Amorek pacholek_CD NAMALUJ 2011 523 ×
 • 02_Dokud neřeknu_CD NAMALUJ 2011 407 ×
 • A tak tu stojím -- 2.sloka se zpívá pozpátku 454 × Stáhnout MP3 zdarma
 • 06_Poslední dobou_CD NAMALUJ 2011 366 ×
 • 07_Namaluj_CD NAMALUJ 2011 362 ×
 • 09_Sáře_CD NAMALUJ 2011 324 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Mandolína, Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

VÍTEJTE, zdraví vás AULEN ORFEUS

FOLK - GROUNDová kapela mající svůj charakteristický sound :-)
Hrajeme vlastní písně s prvky jazzu, blues, folk a to vše je zabaleno v pravém, auleno-orfeovském groundu. :-)

Zahráli jsme si na různých festiválcích a festivalech

Mimo jiné Mezi ploty, Babí léto, Zahrada, Folková růže, Odolen fest, Holanský ponnyexpres, finále písničkářů festivalu Zahrada - na zámku v Kuřimi, a spousta dalších akcí ....

NAŠE STRÁNKA

www.orfeus.estranky.cz

ZPĚVNÍKY:

www.orfeus.estranky.cz/clanky/krasne-pisne.html
FOTOGALERIE:

picasaweb.google.com/A.Orfeus

www.orfeus.estranky.cz/fotoalbum

PŘIDEJTE SE K NÁM NA FACEBOOKU


Loni jsme natočili autorské CD Namaluj ve vlastním „STORM studiu“ Je možno si ho poslechnout zde na našem bandzone profilu.

********************************************************************************************

NAŠE SOUČASNÁ SESTAVA JE:

Vladimír Storm Šunda               - kytara, mandolína, zpěv
Martin Harry Stočes                   - basová kytara, zpěv
Jiří „George Voves                       - klarinet, saxofon
Zdeněk Kučera                                - el. kytara, zpěv
Lucie Kouďa Těsnohlídková    - zpěv


Vladimír Storm Šunda
kytara, mandolína, zpěv
vlada.jpg

     Když mi bylo šest, začal mě učit základní akordy na kytaru táta, se kterým hraji na mandolínu v jedné ze svých tří kapel, v country kapele Proradost. Hrajeme známé a lety prověřené písně.

     Začal jsem skládat i vlastní songy, tak jsem si založil novou folkovou kapelu Svou cestou, se kterou jsme začali objíždět festivaly a pořádat vlastní koncerty. Jelikož jsem měl jen dvě kapely, dělal jednu vysokou školu a jedno zaměstnání, založil jsem třetí kapelu, kapelu Hlavně Mravně. Žánr jsem prozatím specifikoval jako folk-ground. 

     A abych nezapomněl, už spousty let vystupuji jako písničkář pod názvem Aulen Orfeus. Od teď ale bude název Aulen Orfeus synonymem pro kapelu i pro mě jako písničkáře. 

Jiří George Voves
klarinet, saxofon
jirka.jpg

     Začal poměrně pozdě hrát na klarinet - až ve 13 letech, ale velmi ho to chytlo a do té doby zlobivý kluk jen hrál a hrál.

     Vystudoval Vojenskou hudební školu v Roudnici nad Labem, klarinet a fagot, nastoupil k Posádkové hudbě, pak studoval Pražskou konzervatoř u prof. Kostohryze, nějaký čas učil larinet ve VHŠ v Roudnici, pak byl jako sólista na klarinet u Ústřední hudby Praha až do r. 2008.

Hraje na klarinet, fagot, saxofon, tarogato a trochu na piano. Někdy hraje ve Státní opeře a ND, hraje s různými kapelami. Pochází z hudební rodiny, jeho děda hrál na různé nástroje, jeho tatínek byl učitel hudby a varhaník v Klecanech a pak v Děčíně, kde se Jirka narodil.


Martin Harry Stočes
basová kytara, zpěv
harry.jpg


     Narodil jsem se ve Dvoře Králové, ale celý život žiji ve Veltěži u Prahy. Je to blízko všem spoluhráčům kapely. Na basu hraji tak dlouho, že už jsi nepamatuji jak dlouho.

     Můj začátek hraní se datuje na listopad 1989, kdy jsme s přáteli založili skupinu Sklep Folk. Po letech jsem potkal Láďu Šundu a přidal se ke skupině Svou cestou. Pak přišli Suroví kocouři (později 3M). Patrně v roce 2009 jsem se přidal k Aulen Orfeus.

     Mám rád v podstatě všechno, od folku po operu, ale musí být dobrá. :D


Zdeněk Kučera
elektrická kytara, zpěv
zdenek.jpg     Jazzový, swingový a také folkový kytarista, který si prošel nespočtem kapel a velkých jazz bandů.

     Zdeněk bohužel na žádné naší nahrávce zatím není, ale na koncertech s námi již vystupuje.


Lucie Kouďa Těsnohlídková
zpěv
kouda.jpg


     Narodila se sice v Českých Budějovicích, ale teď tráví většinu času v Praze. Je z rodiny muzikantů, spisovatelů, malířů a fotografů, tak si občas nemůže vybrat, co dělat dřív. ;)

     Mimo jiné hraje na klavír, příčnou flétnu, kytaru či lžíce. V současné době působí jako klavíristka v Big bandu Horáček SwingOrchestra a zpívá v Aulen Orfeus.

Bio a historie

AULEN ORFEUS

Vznik - Jako kapela jsme oficiálně vznikli dne 03.09.2009

Počátek skupiny - Aulen Orfeus sahá ještě do působení skupin Hlavně Mravně a Svou cestou.

BYLO TO ASI NĚJAK TAKHLE:

     Když už se blížila závěrečná etapa skupiny Hlavně Mravně (o čemž zatím nikdo nevěděl), hráli jsme ve složení: Miroslav Frank, Veronika Fejtková, Vladimír Šunda (já). Souběžně jsem hrál také s kapelou Svou cestou. Pepíno Průcha z této kapely pozval klarinetistu, se kterým se už dříve znal z koncertů v Chorvatsku jeho další kapely Gemišd, na společný koncert obou těchto našich kapel. Klarinetista  Jirka „George“ Voves improvizoval tak zdatně, že to vypadalo, jako by se Svou cestou hrál odjakživa, i když vlastně všechny písně slyšel prvně.

     Po skončení vystoupení se mi ho podařilo nalákat do řad naší skupiny Hlavně Mravně. Tak jsme už hráli ve složení Miroslav Frank, Veronika Fejtková, Jirka „George“ Voves a Vladimír Šunda. Mezitím se Verča odstěhovala a skončila se zpíváním. Pak přišla Martina Rosenkrancová, aby ji nahradila. Avšak Míra Frank přestal hrát s kapelou.

     V té chvíli jsme 03.09.2009 z kapely Hlavně Mravně udělali kapelu Aulen Orfeus. Tím jsem ujednotil své písničkářské aktivity s hraním s kapelou pod jeden název. Začínali jsme tedy v sestavě Jirka „George“ Voves, Martina Rosenkrancová a Vladimír Šunda. Brzy poté se k nám přidal basák Martin „Harry“ Stočes. Taktéž se nám podařilo naverbovat bubeníka Libora Antoše a hráli jsme tak nějakou dobu v této sestavě. Libor pak podstoupil 2 náročné operace, takže musel s hraním skončit. Zpěvačka si našla novou práci a navíc dělá vysokou školu, momentálně s námi nezkouší ani nekoncertuje.

     Před nedávnem jsem na jedné jam session akci potkal skvělého jazzového kytaristu, který přislíbil, že mě něco naučí na kytaru. ;-) Nakonec jsem ho taky ukecal, aby se přidal k naší partě, takže nám kromě kytary přibyl i další hlas. Zkoušeli jsme tak opět ve čtyřech.

     Teď se k nám přidala zpěvačka Lucie „Kouďa“ Těsnolídková. A tak jsme zas o něco početnější.

     Za krátkou dobu trvání Aulen Orfeus jako kapely, se nám podařilo dostat se do finále konkurzu Zahrady a stejně tak i v kategorii písničkářů. Zúčastnili jsme se i soutěže: Notování. Zahráli jsme si na festivalech Mezi ploty, Zahrada, Folková růže, Babí léto, Holanský country dostavník a několik dalších.

     Některé z našich písní hráli také na Radiu folk, Radiu Samson, Radiu Prohlas a také na Radiu Ethno.

Vláďa Šunda