Atares - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Atares world music-progressive / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Fanoušci: 19

Spřízněné kapely: 2

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
9 169
Poslechnuto skladeb
1 810
Profil registrován
6.10.2008

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Vznik kapely

Skupina vznikla v dubnu roku 2002 v Praze. Orientujeme se zejména na latinsko-americkou a kubánskou hudbu, jak v tradičním provedení, tak s příměsí jazzu, funku a reggae. V repertoáru jsou skladby jak převzaté (např. Buena Vista Social Club, Cesaria Evora, Gipsy Kings, A. C. Jobim), tak skladby vlastní.

Naše vystoupení

Koncertní vystoupení se nesou v duchu dobré nálady, tance a zpěvu, to vše podtrženo energickým muzikantstvím všech členů souboru. Spojením ohnivého kubánského temperamentu a evropského racionálního pohledu na věc tak vzniká originální celek, který zaručeně nenechá posluchače chladnými.

Více info na našich webových stránkách.

Bio a historie

Frank Hernandéz - kytara, zpěv
Narodil se v roce 1967 v Havaně. Vyrůstal v hudební rodině, jeho otec je známým kubánským zpěvákem. Svoje hudební vzdělání získával u otcových přátel, hudebníků známých z projektu Buena Vista Social Club. V roce 2002 se prestěhoval do Prahy a spoluzaložil skupinu Atares, je jejím hlavním frontmanem.

Zdeněk Urbanovský - piano
Narozen v roce 1979 v Brně. Studoval 2 roky Státní konzervatoř v Brně,poté přešel na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, kde i absolvoval. Kromě skladatelské činnost (muzikál Atlantida), je autorem i ředy scénické hudby pro divadla v Brně a Praze. Učinkoval 1 rok v divadle Semafor a taktéž se plavil téměř po všech mořích na zaoceánských lodích.

V současné době působí ve skupinách Woodoojam, Bílý Boty, Sly Rabbits, Zoo trio. Pracuje také jako klávesový poradce firmy Roland.

Boris Gagloev - kytara (čestný člen)
Narodil se v roce 1969 ve Vologde (Rusko). Od pěti let studoval hru na klavír. V jedenácti letech začal studovat klasickou kytaru u Sergeje Maškova. V šestnácti letech začal studovat na konzervatoři ve Vologdě. V roce 1993 absolvoval konzervatoř v Archangelsku v oboru jazzová kytara.

Od roku 1991 účinkoval v mezinárodním seskupení Un de Lion,které působilo více než deset let po celé Evropě. V roce 1994 pokračuje ve studiu na Umělecké akademii v Petrohradě, obor skladba a zvuková tvorba u Vjačeslava Gajvoronského. Magisterská disertace proběhla v Petrohradě v roce 2004. V roce 1995 založil v Petrohradě Asociaci nové hudby, zabývající se avantgardním uměním.

V roce 1997 se přestěhoval do Prahy, kde ze začátku působil jako profesor na Instrumental theatre music college. Působil v mnoha hudebních formacích, např. Kalian jazz a B.G. ansamble.

V poslední době se věnoval především práci skladatele a studiové tvorbě. Kromě Atarés působil také v new music projektu Noise Pictures.

Zemřel náhle 4. 1. 2008.

Rostislav Máca - baskytara
Narodil se v roce 1974 v Dačicích na Moravě. V 16 letech se pod vlivem svého otce začal věnovat hudbě. Studoval basovou kytaru na LŠU a působil nejprve v lokálních punkových a rockových skupinách.

V 21 letech přesídlil do Prahy, kde navštěvoval soukromé hodiny u Petera Pavlíka (Yo Yo Band), Richarda Scheuflera (King Size) a zejména Vladimíra "Gumy" Kulhánka. Nejprve v Praze působil v jazz formacích Ad lib combo, Juice big band a crazy funkové skupině Mikiho pupík.

V roce 2004 spoluzaložil Atarés. V současné době také působí v revivalové skupině Fever, ethno formaci G8 a doprovodném bandu Jana Kalouska.

David Jaroš - bicí, perkuse
Absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka u prof. Miroslava Kympla.

Spolupracoval/spolupracuje se skupinami a interprety: David Dragoun, Abraxas, Janis Joplin revival – doposud, Cava – doposud, Gaia Messiah – zakládající člen, Big Machine – doposud.

Věnuje se též výuce bicích nástrojů na soukromých lekcích. Je firemním hráčem firmy Pellwood zabývající se výrobou bubenických paliček.

Alexej Bondarev - saxofony, perkuse
Absolvent Tamborské konzervatoře (saxofon, dirigent, kapelník dechového orchestru)

Poté vystudoval Tamborskou univerzitu Děržavina, kde po ukončení studia pracoval jako učitel hudby. V roce 1999 přesídlil do Prahy, kde vystupuje se skupinami: Christianov band, Dixieland street jazz, Charles bridge swing band, Andre Sah a Sambaiando, Jazz duel.

Pracuje taktéž jako skladatel a tvůrce atanží.