Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Area Core crossover-post hardcore / Česká Lípa

„v plném zápřahu!!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Syntezátor / Sampler, Piano, klavír
Nástrojové obsazení: Zpěv, Growl, Scream
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

areacore@gmail.com - Booking, Management&PR - Robin Příhoda
+420725345004 - Booking - Robin (Buřt) Příhoda

Dodatečné info

Bio a historie

Kapela Area core se zrodila již před více než 4 roky. Tenkrát to byly začátky, které zažila snad každá kapela. Střídání zkušeben, střídání členů, hraní kopírací, otřesné i natřískané nezapomenutelné koncerty. Krize, nová motivace, střídání zkušeben, výměna členů, změna repertoáru...

2008 KAPELA NA BANDZONE.cz
když už jsme se ustálili ve zkušebnách, členech a hudebním stylu, rozhodli jsme se ukázat to na internetu. Díky bandzone.cz jsme získali další fanoušky a my byli rádi, že se hudba líbí...Absolvujeme několik koncertů lepších i horších, ale rozhodně nám to přináší spoustu zkušeností.

2009 KAPELA MĚNÍ SESTAVU
odchází kytarista David Kutík a basák David Svoboda. Přichází nové tváře z rozpadlé kapely Red Eye. Honza Gorčík na kytaru a Milan Houžvička na basu. Společně zkoušíme repertoar a pouštíme se do nového. Díky šikovnému Gorovi nahráváme naše Demo CD, na kterém byla spousta práce.
Tento rok jsme si zahráli na Basinfire festu a udělali několik rozhovoru pro hudebni servery.

2010 KAPELA VYDÁVÁ DEMO UNKNOWN SOLDIER
po spousta odehraných koncertech v květnu vydáváme DEMO CD - Unknown Soldier (k poslechu na profilu). Stále tvoříme nové písničky a připravujeme material na nové CD. Hrajeme kde se dá. Za zmínku stojí i u nás dlouho hostující řvoun Zack, který na spoustě koncertů doplňoval vokály svým hláskem. Rok 2012 zakončujeme první edicí triček Area Core a koncerty mimo Českou Lípu.

2011 KAPELA VE FINÁLE SOUTĚŽE METALGATE MASSACRE
kapela se od základních kol probojovala až do finále prestyžní soutěže amatérských kapel MetalGate Masaccre. Společnost MetalGate kapele nabízí produkování Demo CD, kapela souhlasí. Společně s výherci kapelou xXXx obráží kapela české i slovenské kluby a koncertuje po boku Scream of the lambs, Horkýže slýže, Atari Terror a dalších. Kapela připravuje materiál pro DEMO CD a tvoří se animovaný video klip.

2012 KAPELA VÍTĚZEM SOUTĚŽE STARTÉR LIVE XT3
Kapela se začátkem roku stává vítězem soutěže, díky které se jí otevírá možnost hraní na festivalech Žižkovská noc a Sázava fest.

2013 KAPELA VYDÁVÁ PRVNÍ CD THE END IS NEAR


Debutové CD spatřuje světlo světa v květnu 2013. Kapela hraje na Rock for People a obsolvuje více než 30 kocnertů po ČR.

2014 KAPELA NABÍRÁ NA ROZMĚRECH

Area Core spolupracuje s WOO production. Do kapely přichází Honza Fridrich - samply a klávesy. Kapela vyráží do zahraničí, dostává se např. do Polska či Itálie.

 2015 KAPELA DOSTÁVÁ NOVOU ŠŤÁVU

Po kratším váhání a úvaze o jiných projektech přichází nová chuť do hraní a kapela začíná tvořit nové a nové věci. 

 2016 KAPELA OPĚT NA PODIÍCH

Kapela zahrnuje nové songy do repertoáru a přichází další a další koncerty