Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Ajdontker rock / Havířov

„A jsme 4“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

V Prosinci máme 7x Vánoce!

Upraveno:

A jeden konec světa (který se asi bude odkládat kvůli mrazům). 

1.12. - Opava - Music Jam - s BAGS

4.12. - Ostrava - Hudební bazar - Boom Cup (Soutěž)

7.12. - Havířov - náměstí - Nou Smouking

7.12. - Frýdek-Místek - Sokolík - Doušibuši (Soutěž)

22.12. - Havířov - Jazz Club - Porcelaine People, Saturn United

28.12. - Loštice

Youtube Video hffmMoRUuq8Youtube Video hffmMoRUuq8


První dvoják

Upraveno:

Měli jsme všichni nastavený budík na sedmou ranní, ať stihneme být v devět v Těšíně u zemědělské školy, takový jsme dostali pokyn. Budík zazvonil a všichni využili funkci SNOOZE, znáte to... Jenže Dodo si vychutnal SNOOZE tak, že jsme byli u školy až v deset (on totiž řídil) znáte to...  

To ale vůbec nevadilo, protože akce ve škole, na které jsme měli hrát, byla taky ve skluzu. Tak jsme se šli projít… Přijel Čopr (Porcelaine People), dali jsme kávu, Ti z nás, kteří drží dietu, ke kávě přibrali koblížek, závin a jiné potraviny pro zdravé hubnutí…  

Čas byl těmito činnostmi zabit nebo aspoň zbit a najednou jsme stáli na pódiu. Odehrajeme 2 songy, když v tom nás přeruší, protože venku už byla nachystaná středověká show. Ne úplně s radostí (protože na lidech bylo vidět, že si nás celkem užívají) jsme zahodili nástroje a šli zase mlátit čas.

Tuhle bitku jsme vyhráli docela rychle a zase jsme šli hrát, lidé se opět vžili do svých rolí před pauzou a byli z nich tancující lidé, SUPER!

Po koncertě jsme měli na výběr ze spousty jídla, a tak jsme si šli nesměle zaplnit žaludky až po krk. Tentokrát jsme s časem vůbec nebojovali, a přesto z ničeho nic byla ta správná chvíle vyjet na zkušebnu a odhodit tam bubny. Následovala pauza u mě, zahrnovala přečtení pokynů na koncert v Opavě, křeč v noze, a výsměch Dodovi, že neumí parkovat.

Cesta do Opavy byla ve znamení hudby, vína  a srandy, Čopr jel s námi - ve čtyřech se to lépe táhne, auto by asi nesouhlasilo…  GPS navigace taky hodila pár vtípku (na příště do ní chceme stáhnout hlas Pavla Lišky, ať to je ještě větší prdel) a byli jsme tam.

To, že jsme bloudili po Opavě, museli se ptát na cestu a ztratili se v hospodě, když jsme šli čůrat, nemá cenu zmiňovat.

Klub byl prázdný, smutný a studený. Po natahání věcí do šatny jsme si řekli, že si tím nenecháme zkazit náladu, víno pořád bylo a u popíjení jsme hráli hru. Někdo z nás si na sebe vzal kytaru nebo basu a předváděl pohyby ostatních kytaristů/basáků a zbytek to měl hádat. Bylo to dobré, jenže za pět minut už nás nikdo nenapadal…

O půl jedenácté jsme přišli na řadu, to už byl klub plnější, veselejší a teplý. Dvě kapely před námi to zařídily.

Koncert se povedl. Dokonce přídavek padl, kladné ohlasy nám udělali dobře a my pomalu balili.

Jen co jsme vyjeli,  tak nás zastavila Policie ČR, ptali se, jestli nemáme v autě hledané osoby a u toho nám do xichtu svítili baterkama, tak jsme jim řekli, že schovku nehrajeme a jeli dále. Pršelo. Příjezd domů ve 2 hodiny ráno.

Jako památka na náš první dvoják zbyl jen tenhle rozmazaný playlist na ruce... 


Bandzone.cz Tip týdne

16. března 2015
Trojka z Havířova, kterou jsem si oblíbil už před rokem a půl na soutěži GBOB. Tenkrát působili se svým singlem Jaro, kámo mezi ostatními soutěžícími jako zjevení. Mix grunge a rádiového rocku s českými texty, kterým bylo dokonce rozumět a opravdu hutným soundem, ale The Subways. Obecně se svojí krásnou basačkou, na které spočinul zrak většiny příchozích mužů, mi tyhle brity, kteří jsou v ČR taky už jak doma, dost připomněli. Novej singl Dva světy je podle mě hitovka jak prase! ... i když se zpěv v první sloce nepovedlo zachytit s dostatečně přesvědčivým výrazem. Přestože jsem ani po roce a půl pořád nerozdýchal jejich název, přeju těmhle bezstarostně znějícím, přesto ambiciózním rockerům hodně energie a trpělivosti psát pořád lepší a lepší songy. Trakci mají zatím skvělou! Tak co, je to fixa, mandrage, subways, nebo něco úplně jinýho? :)
Michal Novák
zakladatel Bandzone.cz
Další BZ tipy tydne »

Fanoušci: 465

Spřízněné kapely: 69

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
5
Návštěv celkem
87 995
Poslechnuto skladeb
110 216
Profil registrován
12.10.2011