Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Aleš Pokorný & hosté folk-rock / Praha

„AP & hosté“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Na vodě (2016) 431 ×
 • Pro Tebe (2016) 333 ×
 • My z ulice- Ulice folk rock (2015) 645 ×
 • Proklínám 2004 698 ×
 • Kámen 2004 224 ×
 • Ulice 2004 787 ×
 • Andulka- Ulice folk rock (2015) 365 ×
 • Neznámá 2003 358 ×
 • Písnička z komína- Ulice folk rock (2015) 219 ×
 • Mejdan- Ulice folk rock (2015) 188 ×
 • Pilky 2004 719 ×
 • Bylo nebylo - Ulice folk rock 2015- Ulice folk rock (2015) 103 ×
 • Modrá planeta - Ulice folk rock 2015- Ulice folk rock (2015) 123 ×
 • Modrá planeta - Almara folk 1998 244 ×
 • Slova jsou slova - Almara folk 1996 103 ×
 • Mejdan - Almara folk 1996 125 ×
 • Andulka - Almara 1998 168 ×
 • Znamení ryb - Almara folk 1998 143 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

    Po rozpadu folk rockové Ulice v roce 2015 jsem v Praze otevřel svou malou sbírku vlastních skladeb a začal se je učit tak, jak byly napsány, totiž folkovým srdcem. V roce 2016 usedám na osamocenou židli otevřených scén pražských a svým vlastním kytarovým a hlasovým projevem se snažím vrýt pod kůži tamním posluchačům. Ovšem mezi zatracené a osamocené muzikanty, svými optimistickými a romantickými songy, tak nějak nezapadám :-). Neodráží se v nich potřebná dávka světa bolu, zřejmě... Mám však jasno! Hudba má rozdávat radost a energii. Abych tuto teorii proměnil v praxi, bylo zřejmé, že na to nechci být sám. Oslovil jsem a požádal o spolupráci Víťu Adamce, výborného houslistu a právoplatného člena rockové symfonie End of Scream a posléze velmi zajímavého a technicky vyspělého baskytaristu Honzu Svorníka. V této sestavě zkoušíme a nově aranžujeme skladby z dílny mé vlastní, ale také staré písně z pera Honzy Jelínka tak, jak jste je znali v podání již zmíněné folkrockové Ulice. Rád bych také zmínil, v souvislosti se spolupracujícími hosty, ještě jedno jméno a to dlouhodobého kamaráda, výborného muzikanta, skladatele Martina Čarného, s kterým jsem v loňském roce dotočil dvě nové skladby, Na vodě a Pro Tebe.

     Naše premiérové vystoupení v roce 2017 zaznamenali posluchači Notování v Praze, kteří nás formou hlasování poslali do semifinálového kola této písničkové soutěže. No a další velkou premiérou našeho tria bude vystoupení na tradičním, ale zbrusu nově pojatém Rudoleckém festivalu, který jako moderátor otevřu svým pětatřiceti minutovým vstupem slovním, ale i hudebním za doprovodu již jmenovaných hostů. Poslední vystoupení v roce 2017 můžete shlédnout ještě v červenci a to na tradičním Festiválku na konci světa anebo v září na prvním ročníku Březovského portování. Ostatní měsíce bychom rádi věnovali zkoušení jak nových, ale i aranžím starých písní abychom je v příštím roce, snad už v rozšířeném kolektivu o cajonistu, mohli uvést na festivalech a soutěžích v život. Cílem však zůstává skladby jednou pro vždy natočit...   

Hosté

Víťa Adamec - housle (End of Scream)

Daniel Suchý - foukací harmonika (Obelix)

Martin Čarný - klávesy, bicí, basa, el. kytara, vokál (Martin Čarný Band, PMP, 0609)

Jan Svorník - basová kytara

Milan Kott - perkuse (Sweet Pain)

Vlastní tvorba

Ulice (Jan Jelínek, hudba: Aleš Pokorný),  Mejdan (J. Jelínek, hudba: Aleš Pokorný),  Pilky (Leoš Janáček, hudba: Roman Teistler, Ulice folk rock),  Andulka (Aleš Pokorný),  Modrá planeta (Jan Jelínek),  Neznámá (Aleš Pokorný),  Proklínám (Aleš Pokorný),  Písničky z komína (Jan Jelínek),  Slova (Jan Jelínek, A. Pokorný, hudba: Ulice folk rock),  Bylo nebylo (Aleš Pokorný),  Kámen (Aleš Pokorný), My z ulice (Aleš Pokorný), Na vodě (Aleš Pokorný), Souhvězdí ryb (Aleš Pokorný), Pro Tebe (Aleš Pokorný), Černý korzár, Osmnáctiletí a další

Bio a historie

Youtube Video fFrCbpk3eQMYoutube Video fFrCbpk3eQM

     Ulice folk rock vyrostla na troskách folkové skupiny Almara Cheb v roce 1994 ve složení Aleš Pokorný, Radek Mladý, Marcel „Manďa“ Rau a později příchozí zpěvačka Marcela Peková. O čtyři roky později, po rozchodu s kytaristou Radkem, se Almara stěhuje do Rotavy pod křídla Osvětové besedy. Přichází bubeník Petr Valdman, kytarista Roman Teistler a zpěvačka Zdeňka Němcová.

     Rozmanitost hudebních aktivit nově příchozích členů zamíchala hudebním směrem, kterým se už přejmenovaná Almara na skupinu Ulice folk rock bude vyvíjet. Z ryze romantických folkových písní se velmi rychle stalo balancování na hranici folku vůbec. I takové staré songy, mezi které neodmyslitelně patří například Modrá planeta, Mejdan nebo lidová Andulka či Pilky změnily svou tvář v daleko důraznější folk až pop - rockový kabát. Mimo zkoušení vlastních skladeb se Ulice začíná zabývat i písněmi převzatými tak, aby mohla rozjet své mejdany v hudebních klubech v Karlovarském kraji. V roce 2004 nahrává své druhé promo, které obsahuje pět písniček. Krátce poté se členové Ulice folk rok rozchází… v dobrém. Po pěti letech se opět skupina dává dohromady s novým kytaristou Mirďou Kadeřábkem. Vracíme se ke starým flákům z dílny Honzy Jelínka a Aleše Pokorného a přibývají nové tak, abychom mohli vystupovat a rozdávat potěšení především vlastní tvorbou.

1994 - Náhodná, táborová sešlost  Radek Mladý (kytara, zpěv), Aleš Pokorný (kytara, zpěv) a později příchozí Marcel „Manďa“ Rau (basová kytara), zakládá folkovou skupinu ALMARA Cheb.

Skladby: Černý korzár (Aleš Pokorný), Osmnáctiletí (Aleš Pokorný), Andulka (Aleš Pokorný), Modrá planeta (Jan Jelínek), Mejdan (Jan Jelínek), Písničky z komína (Jan Jelínek), Slova jsou slova (Jan Jelínek).

Přichází Marcela Peková zpěvačka.

1995 -  Almara se účastní Přepřahání Sokolovského dostavníku v Bukovanech, Sokolovského dostavníku, Loketského kotlíku a základních kol Porty. Hraje výhradně jen folkové skladby z dílny Aleše Pokorného a Honzy Jelínka.

1996 - Odchází kytarista Radek Mladý. Almara se stěhuje do Rotavy pod křídla Osvětové besedy. Zázemí nachází v kulturním domě. Odchází zpěvačka Marcela Peková, kterou střídá v krátkém sledu Dáša Blechsmidová, kterou následně nahrazuje zpěvačka Zdeňka Němcová Štěpničková,  nový sólový kytarista Roman Teistler a bubeník Petr Valdman.

 Natočili  jsme  první demo  nahrávku v Chebu, která obsahuje pět skladeb. 1. Modrá planeta, 2. Písničky z komína, 3. Slova jsou slova, 4. Andulka, 5. Mejdan

1997 - Členové Almary se shodli na novém názvu kapely - ULICE folk rock.  První konkurz Zahrada v Aši.  Nadále se účastníme soutěžních přehlídek a festivalů v Karlovarském, Plzeňském kraji a Jizerských horách (Zpívání Krakonošovi).

Skladby: Pilky, Ulice, Bylo - nebylo, Kámen, Andulka, Neznámá, Proklínám, Písničky z komína, Mejdan.

 Krom vlastních skladeb nacvičujeme skladby převzaté.

1998 - V ustáleném muzikantském seskupení začíná Ulice folk rock vystupovat na zábavových scénách a v klubech Karlovarského kraje (Irisch Pub Karlovy Vary "Racek", Atlanta Klub KV, Ventura Pub KV, Hotel Diana KV, U Šimíka KV a další) i nadále se účastní soutěžních přehlídek, festivalů a konkurzů v Plzeňském a Karlovarském kraji např.: Konkurz Zahrada 1998 v Plzni, Struny na ulici v Plzni, Předkola Porty, Toulavý vítr, Žlutická struna, Rotavské varhany, Porta a mnoho dalších. Od roku 1998 až do roku 2003 byl pro Ulici folk rock, co do hraní, velmi plodný. Byl to neustálý kolotoč „zábavového“ hraní v klubech a festivalech. Na cestách jsme byli mnohdy i pět dní v kuse.

1999 - Přivítali jsme spolupráci se zpěvačkou Radkou Poduškovou a později i zpěváka Slávy Sokola.   

2000 - Na konkurzu Zahrada 2000 v Plzeňském kině Čas jsme si konečně vyzpívali místo pro účinkování na samotném festivalu v Náměšti na Hané a tím i místo v soutěži o Krtečka s písněmi: Pilky, Andulka, Písničky z komína. Na festivalu s námi zpíval Sláva Sokol nezapomenutelnou skladbu z pera Romana Teistlera Sloni pláčou :-D. Ještě v tomto roce s námi končí krátkou spolupráci zpěvák Sláva Sokol. I když jsme, dle hlasování, spočinuli na poslední pozici, byl to pro nás opravdový a nezapomenutelný zážitek. Možná byla škoda a zbytečnost měnit na poslední chvíli nacvičené skladby za ty, které ještě na dokonalost v našem podání čekaly…

     V tomto roce nás oslovila pořadatelka festivalů Stříbrná Rosa, Někdo to rád do rána, Srdce slabším a Truck festu ve Stříbrné Martina Dimmerová (v současné době pořadatelka festivalu divadla a hudby Vyšehraní Pha), která nás také do své dramaturgie již zmíněných festivalů zařazuje a tak máme tu čest zahrát si na pódiu s takovými velikány jako je Jiří Suchý, Wabi Daněk, Ivan Mládek, Jaroslav Hutka, Pavel Dobeš, skupina Bluesberry, Nezmaři, Fleret a mnoho dalších. O rok později náš kapelník  Aleš jmenované festivaly začíná moderovat a do současnosti je k těmto účelům plně využíván. (Novorolská Valcha, Porta v Březové, Rudolecký kotlík, festiválek Na konci světa Kraslice, Ostrovský Kodrcák a další)

Odkazy na zajímavé články k uvedeným festivalům ve Stříbrné: http://www.straslivapodivana.cz/html/archiv_recenzi/if_rosa030613.html

www.stribrna.cz/formulare/plakat.doc  http://www.vysehrani.cz/2008/08/13/947/

2002 - Odchází kytarista Roman Teistler, kterého střídají jen náhodní hráči z řad dobrých kamarádů Martin Čarný (MČ band, PMP, Top Secret) a Petr Znamenáček. Ulice se stále soustředí na kluby v Karlovarském kraji a na letní, regionální festivaly.

2004 - 2005 - Nahrává Ulice folk rock v pořadí druhé demo společně s kytaristou Martinem Čarným.

Skladby: Pilky, Neznámá, Kámen, Proklínám, Ulice

2006 - Rodinné události jednotlivých členů skupiny, přiměje Ulici folk rock k pětileté přestávce J. Aleš Pokorný, Zdeňka Němcová a Martin Čarný dávají dohromady hudební sešlost TOP Secret ve stylu americké country. V roce 2007 společně s dalšími dvěma členy baskytaristou Petrem Bumbou a bubeníkem Zdeňkem Košťálem vyhrávají Karlovarské a Plzeňské předkolo Porty v Březové a účastní se Trampské Porty v Ústí nad Labem. Po účinkování se sešlost rozchází.

2011 - Ulice folk rock se opět schází na domácí půdě v Rotavě ve složení: Aleš "Alf" Pokorný, Zdeňka Němcová, Marcel „Manďa“ Rau, Petr Valdman. Řady doplňuje nově příchozí kytarista Míra „Mirďa“ Kadeřábek. Vracíme se k účinkování v klubech a pozvolna také na folková, ale i rocková  pódia na kterých představujeme především vlastní tvorbu. 

2015 - V únoru se naše veškeré aktivity stěhují do studia v Krajkové, kde nahráváme naše první album, které bude obsahovat 11 skladeb, které mapují  tvorbu  napříč celou naší historií. Myslíme si, že si to všechny naše písničky zaslouží. Totiž být na jednom místě a konečně dle našich představ a umu. Název jediné nové skladby na tomto CD, které předchází krátké intro, z dílny Aleše Pokorného, bude zároveň i názvem celého alba "My z ulice". Ve skladbě Andulka se jako host představí houslista Vítězslav Adamec a ve skladbě Mejdan na foukací harmoniku Daniel Suchý.

     A je to tady! Vše je vytištěné a master v mašině. 10.června 2015 bude naše výroční album předáno do rukou našeho kapelníka a ještě za tepla se ho chystáme poprvé představit na festivalu Rudolecký kotlík 20.6. 2015.

     Na festivalu Rudolecký kotlík jsme za účasti početné skupiny fanoušků a ředitele festivalu pokřtili tolik očekávané, výroční album. Sekt a spousta přání vháněly slzy do očí. Následoval koncert za úžesné atmosféry. 

2015 - Říká se, že v tom nejlepším je třeba skončit. Kapela Ulice folk rock ukončila svou činnost velice zdařilým koncertem na závěr festiválku Na konci světa v Kraslicích.

     V současné době skládám, hraju a zpívám s hosty.

     V květnu opět ve studiu, kde společně s Martinem Čarným a hosty nahrávám dvě nové skladby.