Stopa rock legend big-beat-hard rock / Rožnov pod Radhoštěm

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Stopa - spot 278 ×

Fanoušci: 1

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
1 448
Poslechnuto skladeb
278
Profil registrován
26.5.2016

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Bio a historie

.. HISTORIE STOPY ..

2015

Prázdniny nakonec trvaly o rok déle. Od podzimu 2014 Huňáč s novým managerem Raďošem začali plánovat návrat na pódia, ale jak se ukázalo, sehnat nového sólového kytaristu byl mnohem větší problém, než se zpočátku zdálo. Osloveno jich bylo 12 do tuctu, ale bohužel nikdo vhodný pro STOPU se nenašel. Kapela však dostala posilu v osobě nového bubeníka Petra Střílky. Začátkem března 2015 začala znovu zkoušet, ale novému kytaristovi Janemu to příliš nešlo a tak se hledalo dál. Po nějaké době se stopaři rozhodli, že budou zkoušet i bez něj a alespoň se to naučí dopředu. V létě se po dohodě vrátil do kapely Bobeš a začalo se zkoušet s kytarou. Dohodlo se, že v září nebo říjnu se STOPA vrátí na rockovou scénu vystoupením na akci Freeskotel v music klubu Freeško v Rožnově p. R. Toto vystoupení se odehrálo 16.10.2015 společně s nejlepším evropským revivalem DEEP PURPLE-Koberec Band. Dle ohlasů fanoušků STOPA zahrála výborně a s velkým srdcem. Tančilo se od první skladby a jak fanoušci tak stopaři se výborně bavili. Na pozvání valmezských kapel zahrála STOPA na Silvestra ve Valmezu v Depu se skupinou Rockoví Lišáci. Tentokrát byla na prvním místě zábava a oslavy konce roku, což se při velkém množství jídla, guláše, chlebíčků a 30 litrům slivovice stoprocentně povedlo.

 
2013 a 2014

Dva roky prázdnin : Kapela veřejně nevystupovala ani nezkoušela. 

2012

Téměř na den přesně 24.3.2012, po roce a půl STOPA zahrála opět v Přístavu ve Valmezu, tentokrát se skupinou Krokus : KANON ve starém složení se zpěvákem L.Vaníčkem a skvělým kytaristou Jardou Bartoněm (Citron). Bohužel po dlouhé pauze, kdy se v Přístavu bigbítové akce nekonaly, přišlo málo lidí. Po této akci ohlásil kytarista Messner pro svou velkou vytíženost odchod z kapely.
STOPA zahrála ještě 20.4.2012 na Rampě. Na tuto akci byl pozván opět ,,starý KANON,, který ale pro nemoc zpěváka vystoupit nemohl, takže STOPA nakonec celou akci odehrála sama. Fanoušků přišlo hodně, Rampa byla plná, zahrálo se výborně a byla to jedna z nejlepších stopařských akcí. Škoda, že byla na nějakou dobu poslední. Po odchodu Messnera vznikla v kapele díra, která se nedala jen tak zaplnit a tak Huňáč vyhlásil ,,Dva roky prázdnin,,. 

2011

V únoru vystoupila kapela na Harcovně spolu s Hard2say a 11.března, po roce, opět na Rampě, tentokrát s kapelou Astmatic. Tato akce byla vyjímečně divoká, žízniví příznivci bigbítu vypili co mohli, v divokém reji padaly stojany, mikrofony a nezřídka i fanoušci. Po této zábavě opustil kapelu dlouholetý ,,stopař,, a spoluzakladatel skupiny Bob. Na další Rampě v dubnu ještě vystoupil jako host, od teď už ale STOPA vystupovala v 5-ti. Odehrála ještě jednu Rampu se skupinou Tarot a na léto si naplánovala volno. Týden nato si Huňáč na cestě z Kněhyň způsobil zranění kolene, odpadla 1 akce, ale 13.8. skupina vystoupila na taneční zábavě na Dolní Bečvě. Další zábavy : Kněhyně a Přístav byly zrušeny a tak STOPA zahrála 16.9. opět na Rampě, kde oslavila 10 let existence skupiny za účasti Boba a Hard2say. Kameraman regionální TV pořídil z této akce střihový záznam, oslava se vydařila. Aby těch Ramp nebylo málo, tak se konala ještě jedna s kapelou Coldness a poté rozloučení s tímto rokem v Halenkově na Moštárně na ,,Rockových vánocích,,. 

2010

Od Nového roku se velmi intenzivně pracovalo ve studiu na prvním CD STOPY. Dotáčely se chybějící kytary a zpěvy, ale hlavně se mástrovalo a mástrovalo. Křest CD s názvem STOPA Rock proběhl 5.března v klubu Rampa za účasti regionální televize TV BESKYD, skupiny KANON a kytaristy Citronu Jardy Bartoně, který spolu s Huňáčem CD pokřtil pravou valašskou slivovicí a ,,zelenou,,. Reportáž TV Beskyd pak běžela celý týden na kabelovém kanálu INFO. V průběhu první poloviny roku hrála kapela několikrát v klubu Freeško, dále pak na Rampě, v atomovém bunkru v Přerově, v Loučce, v Podlesí, v Liře ve Valmezu, na mezinárodním cyklistickém závodě Galaxy Petyša Tour a 25.června ve Viganticích jako předkapela skupiny KATAPULT. Toto vystoupení se povedlo a přítomným fanouškům se velmi líbilo. Vrchol léta však byl zcela nečekaný a jiný. Do Rožnova přicestoval z Irska Vlasťa Prorok, Laďa Poruba mu pustil ve studiu CD Stopy a to i s Vlasťou odcestovalo do Belfastu v Severním Irsku, kde jej pak 31.července od 21 SEČ na Radiu FAILTE Vlasťa celou hodinu pouštěl a navíc velmi chválil, za což mu patří velký dík. Zbytek léta a podzimu však byl už jen ve znamení rušení a přesouvání akcí, z důvodů špatného počasí i jiných. Bylo jich zrušeno celkem 9. STOPA tak zahrála už jen na Hutisku na Poskle, v Přístavu ve Valmezu a na festivalu v Semetíně u Vsetína. Tento rok se hrálo 15x. 

2009
Začátkem roku hrála STOPA 2x v hospodě U Němca. V lednu na narozeninách manažera Franty, v únoru pak znovu pro naše známé. Pokud víme, tak v této hospodě nikdy žádná kapela nehrála, STOPA to změnila. Malé turné po rožnovském náměstí pak pokračovalo vystoupením v Železu (pivní bar Rožnovanka), kde se hrálo v březnu. 1. května se mělo hrát v Polsku na festivalu v Katowicích, ale tato akce bohužel padla. Festival se nekonal. Kapela tedy zahrála znovu v Železu a U Němca. V červnu se hrály festivaly Motosraz v Rožnově p.R., přehlídka regionálních kapel ve Stříteži n.B. a na Uhliskách. Tady poprvé vystoupil s kapelou nový kytarista Jiří Chalánek, který vystřídal Víťu Janírka. Léto bohužel dalšímu hraní nepřálo, protože lidově řečeno pořád ,,chcalo,,.Od podzimu se začalo velmi intenzívně pracovat na stopařském CD-čku. Nahrávaly se kytary, sóla, přetočila se celá baskytara, nazpíval se hlavní zpěv i vokály a samozřejmě se mástrovalo. Huňáč chodil do studia i 3x týdně a s Laďou Porubou, majitelem studia strávili dlouhé hodiny při masteringu, který dá na CD snad nejvíc práce. Na konci roku STOPA vystoupila opět U Němca, na Rampě v Přístavu a v Liře. Tento rok byl co se týká hraní docela úspěšný. Hrálo se 15x.
 
2008
První 4 měsíce v roce kapela secvičovala repertoár s Vlčákem ve zkušebně v bývalém rožnovském pivovaru. Přidala pár věcí v originále a několik skladeb s vlastními texty jako : U Němca a Zapálili bezdomovce a opět opouští zkušebnu z důvodů neodstranitelné vlhkosti v místnosti. Začátkem května začala hrát STOPA na akcích a až do konce roku doháněla deficit z minulých let. Za zmínku stojí opakované akce v rožnovském klubu Rampa, kde se kapele i jejím fanouškům zalíbilo. Nahrávání ve studiu pokračovalo sice sporadicky, ale v červnu byl hotov 1. master 5 věcí. V září se Huňáč domluvil na spolupráci s Alešem Porubou, který už dříve se STOPOU hrál a Alda si začal připravovat stopařský repertoár. Od října má kapela zase novou zkušebnu v unimobuňkách u Loany a do konce roku 3x zkouší se staronovým bubeníkem. Rozšiřuje repertoár o věci, které se hrály už dříve a přidává ty, které nebyly dodělány. Také má už managera v osobě Franty Koňaříka. Na konci roku STOPA opět vystupuje na akci T-klubu Ein Kessel Buntes v hospodě Tatra ve Viganticích. Z důvodu malého využívání zkušebny se Huňáč s Bobem rozhodují ji opustit a zkoušet ve zvukovém studiu ALIAS. 
 
2007
Sviňa rok. Jinak se to nedá nazvat. Kapela celou zimu secvičuje nový repertoár a koncem března začíná domlouvat termíny jednotlivých vystoupení. Vše má začít 28.4. na Harcovně. Všichni se těší na novou sezonu, hodně se cvičilo a vychytávalo a jsou všechny předpoklady pro to, aby to letos kapele šlapalo a hodně se hrálo. Bohužel Murphyho zákony fungují spolehlivě. Jestliže něco vypadá ze začátku velice dobře, pak se to určitě brzo pěkně posere. 15. dubna kapela přichází o zkušebnu, Víťa je polovinu dubna a skoro celý květen pryč, Huňáč má dlouhodobé zdravotní problémy, které se nelepší a tak se musí posouvat, případně odmítat termíny vystoupení, což je samozřejmě všechno špatně. Čekání na novou místnost pro zkušebnu v budově školy je nakonec marné a vše je na mrtvém bodě. 30. června STOPA konečně vystupuje v Přístavu. Akce se povede. A to se 3 měsíce nezkoušelo. 13.července přichází pozvání na Guláš Fest. Vypadla jim kapela. Huňáč se balí na dovolenou a dozví se to ve 14hodin. V 16hodin se má hrát. Je to moc narychlo a vůbec se nezkoušelo. STOPA akci odehraje, ale kritici nikdy nespí a samozřejmě je nezajímají problémy kapely. Pak jsou dovolené a hraje se až 25.8. opět v Přístavu a to dokonce pod širým nebem na provizozním pódiu. Bohužel poslední vystoupení v tomto roce. Další nasmlouvané akce se totiž postupně všechny zruší. Důvodů je spousta. Nemá cenu je tady vyjmenovávat. Jelikož kapela stále nemůže zkoušet, rozhoduje se o tom, že je nejvyšší čas na nahrávání CD. V sobotu 15. září začíná STOPA natáčet v rožnovském nahrávacím studiu ALIAS. Točí se průběžně, jak je čas. Do konce roku jsou nahrány bicí a basa do 17 vybraných skladeb. Na kapelu se usměje trocha štěstí. Od 1.11. má novou zkušebnu. V úplně jiném objektu, od jiného pronajímatele a úplně nově opravenou. Vybarvil se však další problém : Pete je natolik vytížen jinými aktivitami, že má na STOPU jen hodně málo času. Po vzájemné dohodě pomáhá kapele hledat za sebe náhradu, což při vysoko nastavené laťce není vůbec jednoduché. Nepomáhá ani inzerát podaný v bubenické škole, kam Pete dochází. Kapela vyzkouší 2 její žáky. Tito však pro svou nevyhranost nemohou ve STOPĚ uspět. Na popud Šváji háže Huňáč lano starému známému Igoru Vlčkovi. Po 2 zkouškách ,,Vlčákova‘‘ zkušenost vítězí a Stopaři mají nového bubeníka. Motto tohoto roku :,, Nikdy není tolik problémů, aby jich nemohlo být ještě kurevsky víc.‘‘(Huňáč) 
 

2006
Kapela nejprve secvičuje staré i nové skladby a s mladými posilami to jde rychleji kupředu. 20.5.2006 vystupuje poprvé v novém složení na Harcovně společně se skupinou Hard2say, která hraje převážně skladby Deep Purple, což je i krevní skupina STOPY. Spolupráce pokračuje a kapely spolu vystupují v Přístavu ve Valašském Meziřící a U splavu ve Vsetíně. STOPA vystupuje na Open Air Festu Hromobití v Rožnově pod Radhoštěm, na Harcovně se Strain Smoke a ve Valašské Polance s kapelou Master. Po tomto vystoupení navazuje trvalejší spolupráci s klávesákem Michalem a od listopadu 2006 se „zavírá“ do zkušebny a obnovuje a rozšiřuje repertoár o věci postavené na klávesách. 
 

2005
Po 4. měsících nečinnosti Huňáč s Bobem získávají novou, ještě větší a lepší zkušebnu, než měli předtím. Také se k nim vrací Švája, takže již mají dobrý základ pro novou STOPU. Opět zkoušejí mladé kytaristy, ale nikdo se nechytá. Teprve na podzim, na sběru šípků ve Vidči, se potká Huňáč s Víťou a po jedné zkoušce je Víťa přijat jako nový kytarista STOPY. Schází bubeník. Chvíli to zkouší Aleš Demel a asi na měsíc se této funkce ujal Honza Krenželák, ale Huňáč poté angažoval Peteho a kapela je konečně zase kompletní. Uplynulý rok 2005 se však už nedá zachránit. Nehrálo se ani jednou. 
 

2004
11.dubna. vystupuje spolu s Černými berany na Harcovně. Jako host hraje kapela Taschunko Sappa a spol. Po tomto vystoupení opouští kapelu Tranča a po něm i Charlie. Kapela usilovně hledá nové hráče a nachází je ještě týž měsíc. Přichází Alda na bicí a Švája na basu. Znovu se secvičuje a rozšiřuje repertoár. Kapela v tomto složení vydrží téměř rok. Zahraje podařené vystoupení na Harcovně a 29.12.2004 nepodařený Ein Kessel Buntes. Alda je zklamaný z tohoto koncertu a odchází. Stahuje s sebou Šváju i Dvořise a rozhodují se pro společnou skupinu a vlastní tvorbu. Nastává dohadování, jestli kromě tohoto projektu budou hrát i se STOPOU. Dohoda vyzní do ztracena a k další spolupráci již nedojde. Ke špatné situaci nepřispívá ani fakt, že STOPA musí opustit svou zkušebnu, z důvodu rekonstrukce celého objektu. 
 
 

2003
V prosinci proběhlo na Harcovně první vystoupení této nové, zatím bezejmenné kapely. Důvodem k této akci byly narozeniny kámoše Čagiho. Neustálým posedáváním u stopky oblíbeného peprmintového likéru v hospodě U Němca a Harcovna, dostávají členové kapely od místních štamgastů přezdívku : Stopaři. Podle této přezdívky vzniká také název kapely : STOPA. 27.12.2003 STOPA vystupuje na rockové přehlídce Ein Kessel Buntes na Spoláku v Rožnově pod Radhoštěm. 
 
2002
V létě získají pro spolupráci kytaristu Dvořise a věci se pohnou kupředu. Dvořis se zmíní o Charliem a Huňáč to s ním domluví. Pak už se čeká jen na Dvořisovu novou aparaturu Marshall. Od podzimu 2002 začíná kapela zkoušet. Zatím však není obsazen post baskytaristy. Brzy však potkává kapela v hospodě Harcovna Tranču, který se nabídne, že by to vzal. Složení je kompletní a kapela začíná zkoušet Huňáčův starý repertoár, ke kterému přidává skladby Led Zeppelin, které prosazuje Dvořis a UFO, které se líbí Charliemu. 
 
2001

Na jaře na čerpací stanici Paramo v Rožnově pod Radhoštěm se potkávají Huňáč a Bob. Domluví se, že spolu založí rockovou kapelu. Huňáč hodí lano Kirimu se kterým hrál dříve v Koridoru a Bob přesvědčí Ctibora partnera z Oriasu. Huňáč s Bobem seženou a vybudují zkušebnu v Hážovicích, místní části Rožnova p.R. a dají dohromady společnou aparaturu pro kapelu. 1. září 2001 se tato čtveřice schází na Harcovně a domluví se, že se začne zkoušet. Po dvou zkouškách však Kiri a Ctibor odcházejí s tím, že na kapelu nebudou mít čas. Huňáč s Bobem osiří, ale dál platí nájem, drží si zkušebnu a hledají talenty. Vyzkoušejí několik možností, ale ty nevyhovují. 

2000 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -