Jiří Válek & Friends - O kapele | Bandzone.cz

Jiří Válek & Friends jazz-funk / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Letní Nálada/The Summer Mood
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.
Captcha obrázek

Dodatečné info

Trio interpretuje jazzové standardy, latinoamerickou hudbu, blues a funky na nejvyšší úrovni. Repertoár doplňuje autorskými skladbami některých členů (zejména kapelníka Jiřího Válka) a jazzovými úpravami klasické hudby.

S triem příležitostně vystupují i hosté (např. na bicí nástroje).

Kmenová sestava:

Jiří Válek - flétna, altová flétna, baryton saxofon

Daniel Bulatkin - piano, syntezátory

Jan Kořínek/Jan Greifoner/Petr Dvorský - kontrabas, baskytara

Bio a historie

JIŘÍ VÁLEK

Vystudoval konzervatoř v Kroměříži u Roberta Slámy a Akademii múzických umění
v Praze u Josefa Boka a Františka Čecha. Po ukončení studia působil jako člen Českého noneta, komorního souboru České filharmonie (1964-1975). S tímto souborem koncertoval po celé Evropě, USA, Kanadě, v Japonsku a Hong-kongu. Od roku 1975 je sóloflétnistou České filharmonie. Jako sólista vystupoval na Pražském jaru, v abonentních cyklech České filharmonie, Pražských symfoniků, Symfonického orchestru českého rozhlasu, Pražského komorního orchestru, Ars rediviva, s Dvořákovým, Sukovým a Filharmonickým komorním orchestrem, dále na festivalech Tribuna mladých umělců, Týden nové tvorby, v České televizi, nejčastěji v cyklu Hudba z respiria atd. V zahraničí sólově koncertoval např. v Německu, Rakousku, Mallorce a Japonsku.

Má mnoho nahrávek v rozhlase, televizi a především na gramofonových deskách pro firmy Supraphon, Panton, Pony Canyon, Vanguard Classics, Naxos, Octavia Records a další. Kompletní nahrávka Händelových flétnových sonát byla oceněna Zlatou deskou Supraphonu.

V letech 1972 až 1978 vyučoval na konzervatoři v Praze, od roku 1978 byl nejdříve externím pedagogem a docentem, nyní je profesorem hry na flétnu na Akademii múzických umění v Praze. Je členem porot na mezinárodních soutěžích v Praze(6x), Ženevě(2x), Budapešti(3x) a Krakově(2x). Vedl mistrovské kurzy v Rakousku (1994-2005), v Japonsku a v Praze.

Je též činný v oblasti jazzu. Vedle mnoha vystoupení v klubech, na jazzových festivalech a četných nahrávek je autorem asi 30 jazzových skladeb, nahraných v rozhlase, v TV a na gramofonových deskách. Pravidelně vyučuje flétny na Czech Jazz Workshopu v Praze.

Jakožto jazzový hudebník spolupracoval během své kariéry s tuzemskou a příležitostně i zahraniční jazzovou špičkou, např. Vincenc Kummer, Karel Růžička, Alan Vitouš, Laco Deczi, Josef Vejvoda, Vojtěch Eckert, Svatopluk Košvanec, Mojmír Bártek, Karel Velebný a mnoho dalších. Jeho big band J.V.& Friends Orchestra natočil několik desek autorských skladeb a jazzových standardů.

Po boku Jiřího Válka se objevují špičkoví čeští jazzoví hráči.