Pražský smíšený sbor - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Pražský smíšený sbor classical music / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Proprium festivum - Introitus
  • Bože, Bože! Píseň novou
  • Prednačinatelnyj psalom
  • Dostojno jest

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Pražský smíšený sbor patří dlouhodobě ke špičce české neprofesionální sborové scény. Po svém založení v roce 1945 se brzy vyprofiloval jako těleso se širokým záběrem repertoáru s důrazem na českou tvorbu 20. století. Historie sboru je neodmyslitelně spojena především s dlouholetým působením legendy českého sbormistrovství Miroslava Košlera, na jehož činnost v roce 2010 navázal jeden z nejvýraznějších českých dirigentů mladé generace Jiří Petrdlík.

Kromě koncertů na domácí půdě reprezentuje české interpretační umění na četných zahraničních turné. Sbor spolupracuje s významnými profesionálními orchestry, sólisty a dirigenty, vystupuje na prestižních koncertních pódiích a své umění prezentuje i ve významných médiích.

Bio a historie

Podobné kapely

K vypsání podobných kapel nemá kapela dost fanoušků.

Podobnost se určuje podle počtu společných fanoušků.