How-Who Band - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

How-Who Band garage-rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Tokyo
  • Sick Cupid
  • Gangsta Run
  • The Wall (cover Pink Floyd)

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Jsme nová kapela a hrajeme protože nás to baví a třeba se to jednou i naučíme:-)

Bio a historie

Píše se březen 2013 a dva, doposud individální rádoby muzikanti dávají dohromady prozatím bezejmennou kapelu v obsazení Kytara+zpěv / bicí. Prvopočátky symbolizuje zejména sestavování playlistu a testování dobrovolníků z řad kamarádů a příbuzných na neobsazené pozice basa / sólo zpěv popřípadě druhá kytara. Po půlročních experimntech se dříve bezejmené sekesupení konečně konsolioduje v plnohodnotný kvartet a k radosti lingvisticky obdařené zpěvačky Gábiny nese název The How - Who band.

Píše se rok 2014 a první veřejná zkouška How-Who bandu se uskutečňuje pár dní po Silvestrovských oslavách, po nichž kapela intenzivně zkouší. Na setlistu je 12 songů z toho 2 autorské písně Traktor a Zima. Kapela dostává nový vítr do plachet a v historicky nejsilnější sestavě pokračuje zejména ve vlastní tvorbě až do doby, kdy měníme zkušebnu, zpěvačku, bassáka a přichází možnost prvního veřejného koncertu. Pozvaly nás Toalety při příležitosti jejich oslavy 10 let existence a jakmile nás jejich publikum slyšelo hrát, tak se záhy rozpadly:-) No, a pak přišel nápad, natočit desku. Materiálu moc nebylo, ale od dob začátků se přeci jen autorsky zadařilo a Kuba přinesl materiál postupně na 3 vlastní songy který jsme dopracovali, nazkoušeli a posléze nakrotuli ve studiu Sound Device na Smíchově. 

V poslední době, zejména poté, co nám zbourali zkušebnu, tak nezkoušíme pravidelně, ale existujme. Poslední koncert proběhl pro uzavřebou společnost na silvestra v Dolním Dvoře. Na letošek se chystáme se veřejně ztrapnit hned na dvou místech hnedka po sobě...2.6. na svatbě našeho bassáka a 9.6. při příležitosti otevření nové sezóny na koupališti v Dolní Kalné, kde nás pozvali naši hudební kámoši z kapely Čipřido.