Tak mám za sebou rok 2025, jedenáct koncertů sólo i s hosty. To vlastně není málo. I přes neobvyklý formát mě to dost baví, hodně se změnila skladba koncertů - proti dřívějším klubům a různým US cars akcím přibylo městských, venkovských a jiných slavností. Je to jiná zkušenost, jiné reakce, už to bylo třeba. Bylo třeba se vyvázat ze starých schémat, která stejně pomalu mizí, svět je prostě jiný než před covidem. Víc jsem se soustředil na doprovody, aby byly různorodé, přes vytrvalý odpor swingových rytmů se mi konečně daří roubovat do hudby triphopové a elektroswingové prvky, různé ambientní a noisové zvuky, jak byl původní záměr. Ona ta stará hudba byla vždycky o autentickém prožitku, samplová alchymie mě ale natolik pohltila, že to nevzdávám, naopak.
Mám připravenou novou desku, jako vždy 14 songů, nahrávat budu sám - cítím se nejlépe sám se svou kytarou a svými studiovými stroji. Vše zřejmě propukne zjara a hotovo chci mít na vánoce.
Minulost je balast, budoucnost je v mých rukou, přijďte se přesvědčit!