Černý tesák - Úvod | Bandzone.cz

Černý tesák alternative-ambient / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Králíček
    Zůstaň
  • Zůstaň
    Zůstaň
  • Jsem happy
    Zůstaň

Kontakty

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Novinky

Debutové album Zůstaň je venku!

(Upraveno: )

Nemožnost zastavit čas s trochou temnosti a snovosti prezentuje debutová deska Černého tesáka s názvem Zůstaň, která vyšla digitálně 15. září.

Projekt Miloše Dolinského, pocházejícího z malého města Vidnava ležícího na sever od Jeseníku, na 10 skladbách nepřímo představuje pocit neustálých změn a časových proudů.

“Všechno se mění. Mrknu a jsem zas o rok starší. Nadechnu se a týden je pryč. Chci aby ten okamžik zůstal, ale on se pomalu rozplývá. Všechno běží dál, všechno se mění.”

Instrumentální hudba, založená na looperech a sekvencérech, je inspirovaná postupy elektronických interpretů jako jsou Burial nebo Boards of Canada, s DIY lofi estetikou King Gizzard and the Lizard Wizard. Elektronické beaty a špinavé kytary doplnily bicí, perkuse a klávesy Zdeňka Jurčíka (Kafka band, Letní kapela).

Deska se nahrávala v průběhu roku 2022 - bicí ve studiu Golden Hive, všechno ostatní doma v garáži. O mix se po dvouměsíčním sledování tutoriálu postaral Černý tesák sám. Mastering byl v režii Tomáše Karáska ze studia Gargle and Expel.

Tři skladby doprovází i videoklip, přičemž ten ke skladbě Zůstaň si dělal sám Černý tesák. O zbylé dva (Králíček a Jsem happy) a o celý vizuál alba se postarala animátorka a ilustrátorka Dita Stuchlíková. Všechny tři opět navazují na téma prchlivosti a snovosti.

Jako support Kafka bandu Černý tesák představí svou desku 11. 10. v Kabinetu Múz v Brně a 1. 11. v Paláci Akropolis. Aktuálně na Donio běží sbírka na podporu fyzického vydání.

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Nově přidané videa

Zobrazit všechna videa