Wurst - O kapele | Bandzone.cz

Wurst punk-rock / Plzeň

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Chtěla, chtěla, chtěla 24.6.2022
  Nezařazeno
 • Hadí farma 24.6.2022
  Nezařazeno
 • Lidka Syfilidka 24.6.2022
  Nezařazeno
 • Rodiče si nevybíráš 24.6.2022
  Nezařazeno
 • Veselá vdova 24.6.2022
  Nezařazeno
 • Filcky 24.6.2022
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

W.U.R.S.T. = Wart Underground Revival Samozvaných Tajtrdlíků

Hrajeme písničky plzeňské skupiny Bradavice, anglicky Wart. Chceme se postupně naučit skoro všechny kousky z celé historie tohoto punk-rock-undergroundového uskupení a hrát si je tak nějak podle sebe. Jsme samozvaní tajtrdlíci, neboť skupina Bradavice stále ještě hraje a o vznik jejího revivalu nikdo nikoho nežádal.

Proč se zrovna Bradavici dostalo té "cti" mít svůj vlastní revival?

Vznik WURSTu má na svědomí bývalý kytarista pravé Bradavice, jenž si říká David (už ne Fazy2). V roce 2010 se téměř násilím vetřel do Bradavice, aby v ní po boku svého otce hrál všechny ty veselé písničky, na kterých vyrůstal a aby se postupně naučil hrát třeba jako jeho oblibení bradavičnatí kytaristé - Kelemen, Šmejdil a Shane. Bradavice ovšem neměla zájem vymýšlet nějaké složité kytarové leccosy a vehementy, a tak bývaly pokusy mladého kytaristy často označovány za zcela scestné (nutno přiznat, že v rámci tohoto stylu se takhle opravdu většinou nehraje). Část kapely chtěla dělat nové písně, část pouze staré, a tak se nedělalo dohromady nic. V roce 2015 David poněkud nevybíravým způsobem odchází a sype si popel na hlavu, neboť jej otec kdysi varoval, že v Bradavici asi nenajde, co hledá.

V roce 2019 se ten absťák už nedal vydržet, a tak David zakládá WURST za účelem hrát všechno, co má alespoň něco málo společného s Bradavicí a všude nastrkat kytarová sóla a vícehlasé řevy. Na bicí hraje kytarista Ondřej Kindl, kterého přilákala vyhlídka nového stylu k prozkoumání. Na kytaru hraje bubenista David Stütz, protože na jednoduchých punkových písničkách se dobře začíná. Za baskytaru se postavila klávesistka Zuzka Weissová, která nemůže u žádné šaškárny chybět. U bicích nástrojů se dříve objevovali také kytarista Karel Englmaier, jenž musel odejít kvůli práci a klávesista Artyom Mirošov, který má vkus. WURST získal povolení hlavních skladatelů Bradavice k pitvoření, prznění a hlásání jejich díla a tajrdlíci se pustili do práce.

Snažíme se nelézt Bradavici "do zelí", hrát pokud možno zadarmo a krást převážně ty písničky, co Bradavice nehraje, ledaže by o některé z nich někdo přímo požádal, a skládat nové vlastní.

Současný arzenál:

Pohárová středa
E55
Kočkomrd
Miss klitoris
Nevěřil
Co zbývá
Chtěla, chtěla, chtěla
Veselá vdova
Lidka Syfilidka
Modrá krev
Nespíš-nebdíš
Znam moc
Peníze
Hovězí přední
Průvodčí Českých Drah
Dívka s penisem
Znovuzrozeni
Pondělí
Maják
Erika
Semafor
Jílek
Večeře Páně
Gusta Němeček
Filcky
Dědicům Draculovým
Ocelin
Rodiče si nevybíráš (vlastní tvorba)
Hadí farma (vlastní tvorba)

Na přání jsme schopni poslepovat z papíru i některé další, méně náročné písně.