Shum Davar - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Shum Davar klezmer-world music / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Lieben Mix
  • SDV + Iva Marešová live

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Náš styl definujeme jako fúzi klezmeru, gypsy, balkánu, slovenské, gruzínské, arménské a běloruské lidové hudby. Melodie, které hrajeme, překonaly bouře staletí a nyní zde, v samém srdci Evropy, prožívají svůj comeback. Snažíme se oslovit publikum pozitivní energií, radostí, ale i melancholií. Naše hudební řeč je srozumitelná všem lidem celého světa a rádi spolupracujeme na multirkuturních projektech.

Bio a historie

Shum Davar – jsme v Praze působící kapela založená v roce 2013, spojující muzikanty z Běloruska, Gruzie, Slovenska a Česka. Každý z členů kapely vnáší do kapely osobitý talent a má za sebou spolupráci na projektech v různých žánrech, např. klasické hudbě, jazzu nebo folklóru. Vystupujeme ve dvou formacích, a to s akordeonistou Aliaksandrem Yasinskim nebo Gugarem Manukyanem. Máme jednu šumdavariánskou duši, ale projevujeme ji ve dvou rozdílných podobách!


Shum davar, “שום דבר“ [:shoom d’var:] je hebrejský výraz pro „nic“, „žádný“ nebo „nikdo“. Vedle toho v ruštině “шум да вар“ [:shoom d’var:] znamená “šum A var“, “šum ALE var” nebo “šum ANO var”. Necháváme na posluchači posoudit, zda se Shum Davar inklinuje první nebo některé z dalších zmíněných definic!

V současnosti kapela rozšířila repertoár ve spolupráci s Ivou Marešovou (ivamaresova.cz) – sledujte Facebook kapely, ať vám neuteče koncert!

Podobné kapely

K vypsání podobných kapel nemá kapela dost fanoušků.

Podobnost se určuje podle počtu společných fanoušků.