Kdyužtambudem - O kapele | Bandzone.cz

Kdyužtambudem alternative-rock / Horní Maxov

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Biomatka
  Nezařazeno
 • Jazzie
  Nezařazeno
 • Andělská
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Kdyužtambudem

Evitta - zpěv, hudba, texty

Karel - knoflíkový akordeon

(Janík - djembe, darbuka, didgeridoo)

(Radek - bongocajon, djembe, dešťová hůl, ...)

Libor - kontrabas, baskytara

Pavel - kytara, zpěv

Klára - příčná flétna, zobcové flétny, zpěv

Nikča - elektrická kytara

Robert - bicí souprava

Bio a historie

Na jaře 2018 (na Maxově to bylo ke konci zimy 2018) se u kostela na Horním Maxově potkali Evitta a Karel a zazdálo se, že by mohlo jít o podobné hudební nářečí. Postupně se přidali Janík s Radkem, v létě Libor a začalo se pravidelně zkoušet a opatrně mluvit o "kapele". Připojil se bubeník Míra s rockovými kořeny a na prvním "soustředění" kapely v lednu 2019 se přidal kytarista Pavel.

Od té doby hrajeme, prostě HRAJEME.

...

Červenec 2019 - kapela se rozrostla o flétnistku Kláru, týden před druhým koncertem ve Voltu.

Září 2019 - kapela se rozrůstá o čerstvě narozeného Huga, maminka Evitta vyhlašuje týdenní pauzu ve zkoušení :-)

Na přelomu roku 2019 nás zvolna opouští bubeník Míra.

...

V lednu 2020 potkává Janík na instruktorském kurzu na Špičáku zvláštního týpka a od té doby s námi bubnuje Jakub.

...

V březnu 2020 se kapela rozrůstá o Nikol na elektrickou kytaru. Předěláváme písně do nových aranží. Zoufale se snažíme pořídit kloudnou nahrávku a poprvé v historii se to celkem daří, v červnu, po koronapičusovi. Zejména díky Liborovo neutuchajícímu entusiasmu ohledně zvukovodných krabiček a hadiček. Posunuli jsme si laťku pro kvalitu zvuku, takže prozatím všechny starší skladby z profilu stahujeme. Nějaký čas to tady bude bez nahrávek, protože ani první vlaštovka ještě není úplně dobře propečená :-)

...

Jakub s námi odbubnoval poslední koncert 31.7.2021 u Ády a pak se vytratil.

...

9.10.2021 jsme si odehráli příjemný mini koncertík u příležitosti oslavy narozenin na Potkávárně u Havrana a tam s námi asi podruhé nebo potřetí hrál na bicí Robert, který vypadá, že s námi ani moc zkoušet nepotřebuje. Potkali jsme se ještě párkrát a pak jsme šli rovnou do studia Míry Kluse v Jablonci, kde jsme si zkusili nahrát tři písničky.

...

31.7.2022 (včera) jsme odehráli v mezích možností celkem podařený koncert u Ády u stánku u Létajícího piva u Jablonecké přehrady. Řekl bych, že vstoupí do historie KUBB, protože:

 • nějak nikdo nedomluvil zvukaře - přes počáteční paniku jsme nakonec posbírali všechen náš hudební hardware a za pouhých 50 minut po plánovaném začátku koncertu (to bude asi rekord!) jsme začali hrát
 • v publiku se objevil Kláry kamarád Jirka, který, jak se ukázalo, má zkušenosti se zvučením a po počátením nastavení mixu Liborem převzal otěže a v podstatě nás "z voleje" výborně odzvučil :-)           I přesto, že jsme se neznali a šavle v mixu byly pojmenované našimi jmény a zkratkami :-)
 • nepršelo, dohráli jsme v tričkách (teplo!), byla energie, diváci, dokonce i tanečníci
 • poprvé s námi bubnoval jen Robert, perkusisti Janík a Radek dali před hraním a zkoušením přednost jiným aktivitám. Každopádně se loučíme v dobrém a uvidíme jestli definitivně.