SAH - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

SAH alternative-world music / Krnov

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Ukolébavka
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Kapela je zaměřená na produkci hudby z různých oblastí .Nehraje k tanci a poslechu, spíše koncertní provedení. Zasahuje do vše možných žánrů. Kapelu je možné si najmout na koncerty soukromého i veřejného rázu. Stačí se ozvat na 776463261, mkopecek@gmail.com. 

Bio a historie

SAH vznikl v roce 2011 jako pokus o vtip k pobavení dvou učitelů na úkor pana ředitele Handlíře. Pan ředitel nicméně otočil vtip proti učitelům a nepřímo je tak podnítil založit školní orchestr. Název pak byl vymyšlen ve spěchu a přijat jako dočasný. To, že vydržel až dodnes, svědčí o jeho výstižnosti. Repertoár SAHu je založen na faktu, že chce hrát jakoukoli hudbu, nejen jedno úzké žánrové zaměření. V současné době má SAH repertoár nesmírně rozmanitý. Obsahuje filmovou hudbu, české lidové a krajové skladby, vlastní tvorbu, pop rock, irskou hudbu, variace a úpravy klasické hudby a mnoho jiných prvků, které potěší i zaujme jakékoli publikum. SAH má za sebou více než 60 oficiálních koncertů různého typu (vzdělávací, soukromé, pořádané městem či jinými institucemi,…), spolupráci s umělcem Tomášem Kočkem, finále soutěže Moravia Talent, zahraniční spolupráci (Projekt Hudba bez hranic 2013), a patří neodmyslitelně ke kulturní reprezentaci ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí 17.

Koncerty v rámci slunovratu začaly v zimně v roce 2014. Tehdy SAH uspořádal svůj první Zimní slunovrat v koncertní síni sv. Ducha, kdy se ještě sám zvučil. Repertoár stěží vystačil na 38 minut čistého hraní a tak byl hodinový koncert nastavován, jak se dalo. Kvalita výstupu i komentáře uměleckých vedoucích byla velmi nervózní a celkový dojem byl spíš úsměvný. Hodnocení bylo kladné jedině v tom, že se děti moc pěkně snažily. Což samozřejmě uměleckým vedoucím opravdu nestačilo.

Zimní slunovrat v roce 2015 byl už pojat jinak. SAH se sice opět zvučil sám, ale příprava na koncert a výběr skladeb už byl úplně na jiné úrovni. Repertoár byl včas rozšířen o vánoční téma a skladby byly secvičeny tak, aby nevyvolávaly úsměv, ale zájem a uznání. V mnoha směrech se to podařilo. Z koncertu byl už celkem jasný výsledek – vytvořila se koncertní tradice SAHu. Slunovraty se staly pevnou součástí výstupů a jejich kvalita měla „nastavenou laťku“ ve velmi slušné výšce.

V roce 2016 byl uspořádán první koncert v rámci Letního slunovratu. Repertoár byl tentokrát zvolen opravdu výstižně, koncert byl zvučen profesionály a akce proběhla v krásném prostředí zahrady Flemmichovy vily. Výsledek byl jednoznačně pozitivní. Lidé na místě i v okolí byli uchváceni naším podáním skladeb a bylo rozhodnuto o rozšíření tradice koncertů v rámci slunovratu i na léto.

Zimní slunovrat roku 2016 byl opět zvučen profesionály a měl už opravdu hodně vysokou úroveň. Na jeho kvalitě se podepsala bohužel velmi negativně nemoc uměleckých vedoucích i některých hráčů a také fakt, že se koncert nahrával. Děti nervózní z toho, že bude existovat záznam, dělaly více chyb. Velice nemilý byl také víceméně jasný fakt, že se jedná o poslední slunovratový koncert uměleckého vedoucího Jiřího Šiffnera, i když o tom ještě nikdo nemluvil.

Letní slunovrat 2017 už byl pouze v režii samostatného vedoucího Martina Kopečka a jednalo se o jeden z nejkrásnějších koncertů, co SAH kdy předvedl. Výstupy dobře připraveny, nástup originální, kvalitní zvuk a vhodný playlist zajistily vše, co koncert potřebuje.

Zimní slunovrat v roce 2017 byl připravován už od září. Vyplatilo se, koncert patřil k nejpovedenějším. Zima roku 2017 byla opravdu náročná, jen v prosinci SAH absolvoval 6 koncertů. 

V roce 2018 se SAH opřel do činnosti hned zezačátku a každý měsíc měl alespoň jeden koncert. Jen během června jich bylo celkem 5. Největší koncert byl opět v rámci akce Lapkové z Drakova, kde bylo několik tisíc posluchačů. Září si pak SAH užil na krnovském náměstí, kde hrál více než 2 hodiny. 

 

Umělecký vedoucí Bc. Martin Kopeček

mkopecek@gmail.com, 776 463 261

Podobné kapely

K vypsání podobných kapel nemá kapela dost fanoušků.

Podobnost se určuje podle počtu společných fanoušků.